AT PPG Deco wspiera Olimpiadę Budowlaną „Buduj z Pasją”

AT PPG Deco wspiera Olimpiadę Budowlaną „Buduj z Pasją”

Po raz kolejny Akademia Techniczna PPG Deco wspiera ogólnopolski projekt na rzecz edukacji, tym razem Olimpiadę Budowlaną „Buduj z Pasją”, organizowaną przez Krajową Federację Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani”. Patronem honorowym Olimpiady jest również Ministerstwo Edukacji Narodowej. Czytaj dalej

 

Jako jeden z głównych sponsorów wydarzenia, AT PPG Deco dostarcza m.in. materiały na eliminacje okręgowe oraz finał centralny, wspiera również jury konkursu. W finale centralnym uczestnicy olimpiady będą ubrani w stroje marki, a szkoleniowcy AT PPG Deco zasiądą w jury i zajmą się przygotowaniami zadania praktycznego.


 Akademia Techniczna PPG Deco wspiera ogólnopolski projekt na rzecz edukacji, tym razem Olimpiadę Budowlaną „Buduj z Pasją”

 

Głównym celem Olimpiady “Buduj z Pasją” jest podnoszenie poziomu wiedzy budowlanej uczniów uczęszczających do szkół zrzeszonych w ramach Krajowej Federacji Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani”, doskonalenie umiejętności praktycznych i kształtowanie umiejętności zawodowych młodzieży oraz odpowiednie przygotowanie do zawodu.

 

Czytaj również: Rozpoczynają się wiosenne szkolenia z prac glazurniczych z cyklu Akademia Profesjonalisty

 

Zakres tematyczny Olimpiady obejmuje: wiedzę z przedmiotów teoretycznych budowlanych m.in. z dokumentacji budowlanej, podstawy budownictwa, czy technologii i bezpieczeństwa i higieny pracy oraz umiejętności praktyczne z wybranych kwalifikacji w zakresie technologii wykonywania określonych robót budowlanych.

 

Kolejne edycje Olimpiady Budowlanej “Buduj z Pasją” cieszą się sporym zainteresowaniem szkół, stąd udział marki AT PPG Deco w projekcie. Dużym atutem jest również zakres tematyczny Olimpiady, który pozwala wykazać się uczestnikom zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktyczną. Wraz z naszym Specjalistą ds. Szkoleń (Mateuszem Olszewskim) byliśmy na eliminacjach w Gliwicach, gdzie Mateusz zasiadał w jury i oceniał m.in. wykonanie zadania praktycznego. Byliśmy pod wrażeniem umiejętności z zaangażowania młodych adeptów sztuki budowlanej mówi Klara Pikiewicz, Specjalista ds. Operacyjnych i Marketingu z Akademii. 


olimpiada budowlana „Buduj z Pasją”

 

Konkurs ma 3 etapy: szkolny, regionalny, ogólnopolski. Eliminacje szkolne odbyły się 15 stycznia, eliminacje regionalne (okręgowe) 2 marca we wszystkich okręgach jednocześnie (7 regionów w całej Polsce) w zawodzie malarz-tapeciarz. Miały charakter teoretyczny (test) i praktyczny (wykonanie zadania praktycznego w dwuosobowym zespole, na wyznaczonym  stanowisku roboczym).

 

Czytaj również: Trwa jeszcze pierwszy etap olimpiady organizowanej przez MWSLIT!


Do finału centralnego zostało zakwalifikowanych 16 najlepszych drużyn z najwyższą punktacją uzyskaną w eliminacjach okręgowych. Finał centralny będzie miał miejsce 9-11 kwietnia w Zabrzu.


2018-03-21
Źródło: New Brand / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17777 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 110

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >