Aktualności – lista artykułów

Czarna mamba odkryciem roku

Podczas tegorocznej edycji konkursu "Laur Klienta" papa termozgrzewalna CZARNA MAMBA firmy Swisspor Polska otrzymała tytuł "Odkrycie Roku 2007" w kategorii materiały hydroizolacyjne.
17-08-2007

Bieżąca sytuacja na drogach i autostradach

Z analiz przeprowadzonych przez ASM- Centrum Badań i Analiz Rynku wynika, że na dzień dzisiejszy ¹ w Polsce istnieje 674 km autostrad i 294 km dróg ekspresowych. Stanowi to jedną trzecią docelowego planu ² rozbudowy autostrad i zaledwie 5,6% planowanych dróg ekspresowych. Ministerstwo Transportu, zakłada, że w 2007 roku do eksploatacji oddanych zostanie 60 km autostrad i dróg ekspresowych oraz 50 km obwodnic miast.
16-08-2007

Zapotrzebowanie na okna w obszarach aglomeracji miejskich. Raport Rynku Akustyki w Architekturze

Oferta rynkowa okien jest bardzo szeroka, ale trudno znaleźć dostawcę w przypadku zamówienia okna o parametrach akustycznych określonych przez zamawiającego. Okna standardowe 4/16/4 z deklaracją wskaźnika RA2 wynoszącego 23 dB nie spełniają już potrzeb rynku mieszkań w obszarach silnie zurbanizowanych. Potrzeby klientów rosną, ale wśród producentów okien nie ma chętnych do ich zaspokojenia. Stosowanie zasad higieny akustycznej dotyczy wszystkich elementów budynku. Budynek stanowi całość i jest systemem, który zapewnia realizację funkcji użytkowych. Przegrody zewnętrzne budynku są częścią tego systemu, oddzielając wnętrze obiektu od środowiska. W akustyce architektonicznej rolą przegrody zewnętrznej, której nieodłączną częścią jest okno, jest ograniczenie dostępu hałasu środowiskowego do wnętrza obiektu przy zapewnieniu odpowiedniego doświetlenia.
16-08-2007

Designer marki Beckers – nowe opakowania, nowe możliwości

Beckers rozszerzył paletę barw farby Designer Väggfärg Helmatt [5]. Jest ona teraz dostępna w gamie ponad 2000 odcieni. Produkt łatwo rozpoznać po nowym opakowaniu, które mieni się gamą wielobarwnych paseczków. Zmiana opakowań dotyczy również dwóch innych farb z rodziny Designerów: Väggfärg Helmatt [3] i Väggfärg Matt [7].
08-08-2007

SHOXX – nowy znak jakości dla tarcz diamentowych

Po sześciu latach prac badawczo-rozwojowych, technologia SHOXX wkracza na rynek tarcz diamentowych. Ta chroniona patentem, unikalna w skali światowej innowacja to nowa metoda produkcji segmentów, która po raz pierwszy pozwala zastosować do produkcji narzędzi diamentowych o wiele wytrzymalsze spoiwo wywodzące się z przemysłu samochodowego.
04-08-2007

Polski YTONG najlepszy w Europie

Fabryka YTONG w Sieradzu już po raz czwarty zajęła I miejsce w Europejskim Konkursie Jakości i po raz kolejny okazała się być najlepszym z 33 zakładów produkujących bloczki YTONG w całej Europie. Zakłady w Sieradzu i Ostrołęce nieprzerwanie od ośmiu lat zajmują pierwsze miejsca w konkursie.
02-08-2007

Swisspor pomaga szkolić dekarzy

Białostocki Ośrodek Kształcenia Dekarzy to unikat na skalę kraju. Przyszli dekarze zdobywają tam fach pod okiem doświadczonych praktyków, korzystając z materiałów i ze sprzętu fundowanego przez zaprzyjaźnionych producentów. Firma Swisspor Polska wyposażyła szkołę w papy termozgrzewalne.
28-07-2007

Nowy Praktiker w Rybniku

11 lipca 2007 roku, w Rybniku, przy ul. Żorskiej 16 odbyło się oficjalne otwarcie nowego marketu budowlanego Praktiker. Jest to 19. centrum handlowe sieci w kraju oraz 5. na Śląsku. W związku z inauguracją działalności dla 2000 klientów przygotowano specjalną ofertę handlową.
27-07-2007

Tytan – sponsor Finałowego Turnieju Ligii Światowej siatkówki

Radość Polaków sięgnęła szczytu, gdy w środowym meczu polscy siatkarze pokonali Francuzów. Sukcesy drużyny Raula Lozano to również sukces Seleny – sponsora światowej Ligii Mistrzów w siatkówce.
14-07-2007

Potrzeba rąk do pracy

Przeżywająca boom branża budowlana ma problemy ze znalezieniem pracowników. Czy zaleje nas siła robocza ze Wschodu, a może czeka nas powrót rodaków z zagranicy?
02-07-2007


Stron: 1579 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  1567 1568 1569 1570 1571  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17762 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 203

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >