Aktualności – lista artykułów

Barlinek inwestuje w pelet

Barlinek Inwestycje Spółka z o.o. (podmiot zależny Barlinek S.A.) wybuduje w 2007 roku nowy wydział produkcji ekologicznego biopaliwa w postaci peletu. Po zrealizowaniu inwestycji zdolności produkcyjne Spółki wzrosną z obecnych 50 tys. do blisko 100 tys. ton tego ekologicznego biopaliwa rocznie.
01-12-2006

Krzysztof Domarecki prezes Selena Co. SA - wizja biznesu nagrodzona!

W dniu 16 listopada 2006 podczas gali finałowej w Warszawie ogłoszone zostały wyniki czwartej edycji konkursu „Przedsiębiorca roku”(Entrepreneur of the Year) organizowanego przez międzynarodową firmę konsultingową ERNST & YOUNG. W kategorii Produkcja wyróżnienie otrzymał m.in. Krzysztof Domarecki, Prezes firmy Selena Co. S.A.. Wg słów jury, nagrodę przyznano „za wizję, która byłaby szalona, gdyby nie to, że się sprawdziła w warunkach postępującej globalizacji”.
23-11-2006

Prawdziwych przyjaciół…

We wsi Bobrów pod Jelenią Górą, na granicy Rudawskiego Parku Krajobrazowego stoi pałac, który mimo zniszczeń przywołuje swą niezwykłością skojarzenia z najwspanialszymi bajkami dzieciństwa. Z wielkim mozołem – również dzięki sponsorom - pałac wraca do swojej świetności.
21-11-2006

Innowacje w Budownictwie

BUILD NOVA Wspieranie Innowacji w Sektorze Budowlanym
09-11-2006

VELUX wspiera rozwój zawodowy dekarzy

Od wielu lat firma VELUX organizuje i współuczestniczy w wielu działaniach podnoszących kwalifikacje zawodowe polskich dekarzy. Prawidłowy montaż okna do poddaszy jest podstawą jego niezawodnego funkcjonowania. W tym roku VELUX został jednym ze sponsorów strategicznych ważnych wydarzeń w branży „XIX Mistrzostw Młodych Dekarzy” oraz „54 Kongresu Światowej Organizacji Dekarskiej IFD”. Organizatorem imprez jest Polskie Stowarzyszenie Dekarzy oraz Światowa Federacja Dekarska IFD.
05-11-2006

Kamienica program rozrywkowy

Wielkie emocje: kto wyeliminuje sąsiadów i wygra mieszkanie w Warszawie? Ciężkie wyzwania: który zespół lepiej poradzi sobie z remontem? Ostra rywalizacja: nominacje do usunięcia z programu i głosowania widzów. Profesjonalne jury: jakie błędy wytknie uczestnikom trójka cenionych architektów? Charyzmatyczny prowadzący: gwiazda „Idola” - Maciej Rock.
02-11-2006

Budowa obiektów w otoczeniu lotnisk

Wokół każdego lotniska, a przede wszystkim na drogach dolotu rozciąga się strefa o ograniczonych możliwościach zabudowy. Sprawy te reguluje ustawa z 3 lipca 2002 roku – Prawo lotnicze. Tekst jednolity, zawierający liczne wprowadzone w międzyczasie zmiany oraz wdrażający szereg dyrektyw europejskich, został opublikowany 14 czerwca 2006 roku w Dz.U. nr 100, poz. 696 i obowiązuje od 15 września 2006 roku.
30-10-2006

Refleksje na temat budownictwa mieszkaniowego

Wprawdzie sytuacja na rynku budownictwa mieszkaniowego jest i zapewne zostanie tematem licznych publikacji analitycznych, warto jednak spojrzeć na ten rynek przez pryzmat nie budzących optymizmu wyników I półrocza 2006 r. i ocen specjalistów tej branży.
30-10-2006

Sanitec Koło podbija Ukrainę

Mimo kilku znaczących inwestycji w ostatnim czasie, firma nie zamierza zwalniać tempa. Nowopowstała spółka J.V. Sanitec Co. – Slavucki Zakład Budfarfor na Ukrainie jest kolejną, po otwartej we wrześniu fabryce wyrobów akrylowych pod Kijowem, inwestycją Grupy Sanitec w tym kraju. Sanitec będzie miał większościowe udziały w zakładzie, produkującym ceramikę łazienkową w miejscowości Slavuta (Zachodnia Ukraina), największej tego typu fabryce na Ukrainie.
27-10-2006

Osiemdziesięcioletnie zaufanie

Osiemdziesięciolecie istnienia obchodzi firma Kludi, producent armatury kuchennej, łazienkowej i specjalistycznej. Jej produkty zyskały ogromną aprobatę na wszystkich kluczowych rynkach świata. Również w Polsce Kludi zdobył mocną pozycję wśród konsumentów oraz miano producenta armatury o najwyższej jakości.
25-10-2006


Stron: 1582 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  1576 1577 1578 1579 1580  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18202 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 281

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >