Aktualności prawne – lista artykułów

Ile wynosi wiek emerytalny w Europie?

W Polsce toczy się dyskusja na temat wieku emerytalnego. Po reformie emerytalnej będzie on wynosił dla kobiet i mężczyzn 67 lat. Prezydent Andrzej Duda chce przywrócenia poprzedniego systemu: 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Jak z wiekiem emerytalnym radzą sobie inne państwa europejskie?

Nie taki diabeł straszny... czyli jak poradzić sobie z kontrolą podatkową

Strach, a czasem wręcz panika – takie emocje najczęściej towarzyszą przedsiębiorcom, tuż po otrzymaniu zawiadomienia, że firma zostanie poddana kontroli podatkowej. Tymczasem, właściwa reakcja na fakt kontroli, rzutuje na cały jej przebieg. Dlatego należy unikać błędów popełnianych podczas początkowych etapów kontroli podatkowej.

Ułatwienia podatkowe dla pracodawców tworzących przyzakładowe żłobki i przedszkola.

1 stycznia 2016 r. wejdą w życie znowelizowane przepisy ustaw o podatkach dochodowych, wprowadzające preferencje podatkowe dla pracujących rodziców, jak i pracodawców, którzy ponoszą wydatki związane z tworzeniem zakładowych żłobków, klubów dziecięcych i przedszkoli.

Zmiany w podatku od nieruchomości

Wraz z nowym rokiem z definicji nieruchomości związanych z prowadzeniem firmy znika zapis o tzw. „względach technicznych”. Z jednej strony ograniczy to spory dotyczące interpretacji powyższego zwrotu, jednak z drugiej strony – przedsiębiorcy stracą szansę na optymalizację podatkową stosowaną do tej pory w odniesieniu do budynku w złym stanie technicznym. Zmienione zostaną także zasady opodatkowania części wspólnych budynków. Jakie konsekwencje niesie to dla właścicieli nieruchomości?

Będzie nowa Ordynacja podatkowa.

Ministerstwo Finansów przygotowało założenia nowej Ordynacji podatkowej. Przewidują one wprowadzenie wielu zmian, które mają dostosować przepisy do obecnych wymogów podatników i nowych form kontaktu podatnika z organami podatkowymi.

Najem okazjonalny – po zmianie ustawy o ochronie praw lokatorów z dn. 17.XII.2009 r.

Jak wynająć mieszkanie bez obaw o jego zniszczenie, zadłużenie, lub to czego właściciele obawiają się najbardziej – niemożność pozbycia się lokatora nawet po zakończeniu umowy?

Zmiana właściciela mieszkania a energetyka

Od 9 marca każda transakcja kupna, sprzedaży oraz najmu budynku czy mieszkania potwierdzona przez akt notarialny lub umowę najmu zakłada okazanie świadectwa energetycznego. Dokument jest obowiązkowy zarówno dla nieruchomości z rynku pierwotnego, jak i tych na rynku wtórnym.

Od czego zależy wartość nieruchomości? Gdzie można wycenić?

Wartość rynkową nieruchomości stanowi najbardziej prawdopodobna jej cena, możliwa do uzyskania na rynku, przy założeniu, że strona kupująca i sprzedająca są od siebie niezależne oraz nie działają w sytuacji przymusowej mając stanowczy zamiar zawarcia umowy sprzedaży.

Jak przygotować mieszkanie do wynajmu studentom?

Jeszcze tylko parę tygodni zostało do rozpoczęcia roku akademickiego. Jest to ostatni sygnał dla studentów, którzy nie mają jeszcze stancji, oraz dla właścicieli mieszkań, którzy chcą wynająć swoją nieruchomość żakom.

Hodowla gołębi w mieście: jaki jest status prawny?

Jeszcze przed wojną hodowla gołębi pocztowych była swego rodzaju formą zapełenienia wolnego czasu, ale także współzawodnictwa. Najprawdopodobniej swoje początki hodowle miały miejsce na Górnym Śląsku.


Stron: 62 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  36 37 38 39 40  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator zwrotu podatku VAT za materiały budowlane

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 355

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >