Analizatory napędów silnikowych pomagają  wyszukiwać i usuwać usterki silników z napędami falownikowymi

Analizatory napędów silnikowych pomagają wyszukiwać i usuwać usterki silników z napędami falownikowymi

Do sprzedaży na polskim rynku dołączyła nowa linia urządzeń - analizatory napędów silnikowych - MDA-500. Jednocześnie debiutują dwa modele analizatorów: MDA-510 i MDA-550. MDA-510 i MDA-550 to przenośne przyrządy pomiarowe przeznaczone do analizy napędów silnikowych, które pomagają bezpiecznie i w uproszczony sposób wyszukiwać i usuwać usterki silników z napędami falownikowymi. Czytaj dalej

 

Nowe analizatory napędów silnikowych Fluke MDA 510 i MDA 550 pomagają zaoszczędzić czas i uniknąć żmudnego konfigurowania skomplikowanych pomiarów, przy jednoczesnym uproszczeniu procesu wyszukiwania i usuwania awarii. 


analizatory napędów silnikowych


Wystarczy wybrać pomiar, a  wskazówki przedstawiane dla pomiarów, krok po kroku pokażą, gdzie należy wykonać połączenia do pomiaru napięcia i prądu, podczas gdy zaprogramowane profile pomiarowe zapewnią przechwytywanie wszystkich wymaganych danych każdej krytycznej sekcji napędu silnikowego – od wejścia zasilania do wyjścia, szyny DC i samego silnika elektrycznego. 

 

analizatory napędów silnikowych


Czytaj również: Najczęstsze błędy podczas spawania elektrodą otuloną (metoda MMA)


Po wykonaniu podstawowych lub zaawansowanych pomiarów za pomocą analizatorów z serii MDA-500 można dzięki wbudowanemu generatorowi raportów łatwo i szybko generować wiarygodne raporty stanu przed badaniem i po badaniu.   

 

analizatory napędów silnikowych

 

Czytaj również: System blokowania kół w stacjach przeładunkowych zwiększa bezpieczeństwo pracy


MDA-510 i MDA-550 to przenośne przyrządy pomiarowe przeznaczone do analizy napędów silnikowych, które pomagają bezpiecznie wyszukiwać i usuwać usterki silników z napędami falownikowymi.  Pozwalają m.in.:


• Mierzyć kluczowe parametry napędu silnikowego, w tym: napięcie, prąd, poziom napięcia szyny DC i tętnienia AC, asymetrię napięcia i prądu oraz harmoniczne (MDA-550), modulację napięcia oraz wyładowania napięciowe wału silnika (MDA-550).


• Wykonywać rozszerzone pomiary harmonicznych w celu określenia wpływu harmonicznych niskiego i wysokiego rzędu na sieć zasilającą.


• Wykonywać pomiary z udzielanymi krok po kroku wskazówkami wejścia zasilania napędu silnikowego, szyny DC, wyjścia napędu, wejścia zasilania silnika oraz pomiary wału (MDA-550) ze schematami połączeń pomiaru napięcia i prądu przedstawianymi krok po kroku na rysunkach.


• Korzystać z uproszczonej konfiguracji pomiarów z zaprogramowanymi profilami pomiarowymi w celu automatycznego wyzwalania gromadzenia danych w oparciu o wybraną procedurę pomiaru.


• Łatwo i szybko tworzyć raporty dokumentujące wyszukiwanie i usuwanie usterek oraz współpracę z innymi działami.


• Mierzyć dodatkowe parametry elektryczne za pomocą pełnego oscyloskopu 500 MHz, miernika i funkcji rejestracji danych obejmujących pełen zakres pomiarów elektrycznych i elektronicznych wykorzystywanych w instalacjach przemysłowych.


analizatory napędów silnikowych

Źródło: ŁubuDubu PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19120 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 519

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >