Aparatura modułowa do integracji z układem monitorowania i sterowania zasilaniem

Aparatura modułowa do integracji z układem monitorowania i sterowania zasilaniem

Ponad dwadzieścia nowych opatentowanych rozwiązań zapewnia szybką, elastyczną i bezpieczną instalację oraz bezbłędną komunikację pomiędzy panelami kontrolnymi, a także funkcje monitoringu energii na poziomie obwodu elektrycznego.

 

Wykorzystując doświadczenia zebrane w ciągu pięciu generacji w branży projektowania i konstrukcji końcowych modułowych systemów niskonapięciowych, Schneider Electric opracował Acti 9 – kompletny system aparatury modułowej oferujący innowacyjne funkcje monitorowania i sterowania oraz prostotę i bezpieczeństwo podczas instalacji i konserwacji. Acti 9 daje się łatwo podłączyć do dowolnego systemu zarządzania obiektem, stając się tym samym niezbędnym elementem rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną.

 

Czytaj również: Modele bezprzewodowych routerów

 

W przeszłości integracja aparatury modułowej i systemów zarządzania budynkiem mogła stanowić wyzwanie. Okablowanie systemów kontroli i komunikacji równolegle z okablowaniem instalacji elektrycznych często było skomplikowane, czasochłonne i sprzyjało pomyłkom. Integratorzy systemów, producenci rozdzielnic, a nawet personel odpowiedzialny za konserwację – których obowiązkiem jest zapewnienie wzorowego funkcjonowania systemu – musieli upewnić się, że rozdzielnice działają poprawnie.

 

- Schneider Electric rozumie potrzebę prostoty i eliminacji usterek podczas instalacji, codziennego funkcjonowania i konserwacji – powiedział Jacek Łukaszewski, Prezes Zarządu Schneider Electric. Właśnie dlatego zaprojektowaliśmy Acti 9 wraz z systemem komunikacji Smartlink w taki sposób, aby zapewnić łatwość obsługi, gotowość do podłączenia i szybkość integracji z architekturą systemu zarządzania budynkiem. Nasze rozwiązanie łączy w sobie funkcje sterowania z optymalnym poziomem ochrony, stając się nowym, ważnym elementem układów poprawiających wydajność energetyczną, nawet w najbardziej wymagających warunkach.


Czytaj również: Sposób na sprawną windę


 

Dzięki elastycznemu i wydajnemu systemowi komunikacji Modbus oraz gotowemu okablowaniu do natychmiastowej, bezusterkowej instalacji, Acti 9 skraca czas spędzony przy kablach kontrolnych o 40 procent. Ponadto, jako że dane z paneli i obwodów zbierane są w czasie rzeczywistym, użytkownicy mogą precyzyjnie regulować stopień zasilania, aby zoptymalizować koszty zużywanej energii.

 

Czytaj również: Zdalnie otwierane zamki drzwiowe


System sam dostosowuje się do parametrów wyznaczonych przez użytkownika, dzięki czemu daje się szybko zintegrować i łatwo dostosować do przyszłych wymagań. Inne elementy Acti 9 takie jak zintegrowany wyłącznik instalacyjny Reflex iC60, urządzenie do zdalnego sterowania  RCA iC60, liczniki energii, styczniki i przekaźniki impulsowe współpracują z całym systemem modułowym, dzięki czemu Acti 9 jest urządzeniem idealnie spełniającym dynamiczne wymagania szerokiej gamy systemów zwiększających wydajność energetyczną. Dodatkowo unikalne rozwiązania firmy Schneider Electric takie jak VisiSafe, VisiTrip i II klasa izolacji aparatów zwiększają poziom bezpieczeństwa i ułatwiają konserwację urządzeń.

 

Acti 9 umożliwia wydajne zarządzanie budynkiem, ogranicza przerwy w pracy, optymalizuje zużycie energii i w ten sposób może przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności firmy. Poza tym wszystkie produkty powstały z przetwarzalnych materiałów i są całkowicie przyjazne dla środowiska. Dzięki Acti 9 użytkownicy mogą więc spełnić zarówno obecne jak i przyszłe kryteria certyfikacji ekologicznej, a także zminimalizować szkodliwy wpływ na środowisko począwszy od stadium projektowego, poprzez instalację i użytkowanie, aż po ostateczny recykling.

Źródło: Monday PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19154 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 132

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >