Aranżacje wnętrz – lista artykułów

Wiejski klimat we wnętrzu czyli nowoczesny country house design

Wiejski charakter wnętrz kojarzony jest zazwyczaj z prostotą, ciepłem oraz sentymentem do starych mebli. Nowoczesny country house wyszedł jednak poza utarty schemat i stał się jedną z najciekawszych propozycji w świecie designu. Sielski klimat wsi stał się modny również w mieście.

Nie standardowe pomysły na wnętrze

Niezwykłe odkrycia często dokonują się przypadkiem. Amerykańska recesja z lat 50. spowodowała, że z wielu upadających fabryk i magazynów „wyprowadziły” się maszyny. Ale natura nie znosi próżni – do opuszczonych przestrzeni wprowadzili się artyści, zamieniając te powierzchnie w oryginalne mieszkania i pracownie.

Kącik lekcyjny w pokoju dziecka

Dzieci to bardzo wymagający użytkownicy. Nie inaczej jest w przypadku ich własnych pokoi. By czuły się tam komfortowo ich układ powinien być przemyślany i odpowiadać ich podstawowym potrzebom – być miejscem do spania, zabawy, spotkań z kolegami, odpoczynku w wolnym czasie oraz do nauki.

Wielkie pomysły na małą przestrzeń

Marzeniem wielu osób jest przestronny penthouse z widokiem na panoramę miasta, lub własny dom z ogrodem. Realia są jednak takie, że większość Polaków mieszka na powierzchni między 30 a 50 metrów kwadratowych. Czy taka przestrzeń może być komfortowa i funkcjonalna? Jak najbardziej, ale pod jednym warunkiem: jej zagospodarowanie musi być przemyślane, a zastosowane rozwiązania – szyte na miarę.

Czy sauna do domu to dobry wybór?

Do niedawna sauna wszystkim kojarzyła się z miejscem dostępnym niemal wyłącznie w ośrodkach rekreacyjnych, sportowych czy centrach SPA. Od jakiegoś czasu rosnącą popularnością cieszą się również sauny do domu. Czy warto zainstalować tego rodzaju udogodnienie we własnych czterech kątach?

Aranżacyjny powiew świeżości w salonie

To od lat jeden z wiodących kierunków aranżowania domowych przestrzeni. Pomieszczenia urządzone w tzw. skandynawskim stylu urzekają prostotą i funkcjonalnością. Co warto wiedzieć o tym trendzie z mroźnej Północy?

Dom w prowansalskim stylu

Słońce, wino, lawenda i trufle... - to nie brzmi jak zimowy poranek w Warszawie. Na szczęście dzięki pomysłowym aranżacjom wnętrz możemy zamieniać własne cztery kąty w niezwykłe enklawy, przenoszące nas swoim klimatem do miejsc wymarzonych

Moda na lofty

Wśród wielu trendów panujących we współczesnym wnętrzarstwie uwagę designerów niezmiennie przyciąga styl industrialny. Aranżacje spod znaku surowości, skrajnego praktycyzmu, ale i natury znajdują odzwierciedlenie m.in. w projektach ekoloftów. Dzięki nowym inspiracjom możemy całkowicie zmienić ich dotychczasowe oblicze.

Drewno na wysoki połysk

Największy problem z trendami jest taki, że szybko się zmieniają. Czy warto zatem przy wyborze mebli kuchennych kierować się wskazówkami designerów i jak zaaranżować wnętrze, aby nie było „trendy” tylko przez jeden sezon? Najlepiej sięgnąć do rozwiązań, które tak naprawdę nigdy nie wychodzą z mody. Nawet najbardziej designerskie kolory z czasem odchodzą w zapomnienie, dlatego dużo bezpieczniej jest zdecydować się na dekory imitujące rysunek drewna.

Jak funkcjonalnie urządzić standardowe mieszkanie MdM?

53 m² mieszkania w bloku oraz 83 m² domu jednorodzinnego to średnia powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego nabywanego w programie „Mieszkanie dla Młodych”.


Stron: 68 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  9 10 11 12 13  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19566 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 390

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >