Arborysta nazywany również chirurgiem drzew - jakiego sprzętu potrzebuje?

Arborysta nazywany również chirurgiem drzew - jakiego sprzętu potrzebuje?

Węzłem gordyjskim w zawodzie arborystów są trudne wycinki w mieście. Szczególnie wymagające są cięcia w koronach drzew wykonywane pomiędzy budynkami mieszkalnymi. Arboryści zajmują się pielęgnacją drzew, pracując metodą alpinistyczną, dlatego potrzebują lekkiego i bezpiecznego sprzętu. Wychodząc naprzeciw potrzebom „chirurgów drzew”, powstały pilarki umożliwiające bezpieczną, elastyczną i pewną pracę w koronach drzew. Czytaj dalej

 

Arborysta w angielskiej terminologii nazywany jest chirurgiem drzew, ponieważ usuwa niebezpieczne konary, chore gałęzie i susz. Pracuje metodą alpinistyczną, bez użycia ciężkiego sprzętu, dlatego ważne jest dla niego, aby pilarki były mocne, lekkie i bezpieczne. Taki sprzęt oferuje firma Husqvarna. Każdy model to moc, wydajność i doskonałość konstrukcji. Pilarki Husqvarna umożliwiają bezpieczne, elastyczne i pewne działanie. Zostały ocenione pod względem bezpieczeństwa zgodnie z wymogami EN ISO 11681-2:2011. W ofercie firmy są zarówno pilarki spalinowe, jak i akumulatorowe, które są bardzo łatwe w obsłudze.


Arborysta nazywany również chirurgiem drzew - jakiego sprzętu potrzebuje?fot. Husqvarna AB

 

 

Czytaj również: Ciesielska czy rozłupująca - jak dobrze wybrać i dopasować wielkość siekiery do siebie?

 

Korzystając z pilarek spalinowych firmy Husqvarna - wyposażonych w system Low Vib®, który ogranicza poziom drgań uchwytów maszyny - arborysta odczuwa mniejsze zmęczenie pracą, dzięki czemu może efektywniej i dłużej pracować w koronie drzewa. Natomiast akumulatorowe pilarki Husqvarna, wyposażone w akumulatory litowo-jonowe są bardzo ciche, wydajne i lekkie. Ponadto bardzo łatwo się je uruchamia. Wystarczy tylko nacisnąć przycisk start i pilarka jest gotowa do pracy. Jest to bardzo ważne ze względu na bardzo niewygodną pozycję pracy arborysty na wysokości. Dodatkowo pilarki nie wydzielają spalin, a czas pracy na jednym akumulatorze jest zbliżony do pracy z pełnym zbiornikiem paliwa w pilarce spalinowej. Z tego powodu praca staje się łatwiejsza, bezpieczniejsza i przyjemniejsza.


Arborysta nazywany również chirurgiem drzew - jakiego sprzętu potrzebuje?Pilarka z górnym uchwytem Husqvarna T540 XP®

 

Czytaj również: Jak wybrać bezpieczną drabinę do prac na zewnątrz?

 

Do najtrudniejszych zadań Husqvarna przygotowała wysokiej klasy pilarkę z górnym uchwytem Husqvarna T540 XP®. Ten model powstał według standardów XP - najwyższej klasy pilarek oferowanych na rynku przez firmę Husqvarna. Dzięki dużej mocy dostosowana jest ona do pokonywania dużych obciążeń w codziennej pracy na wysokościach. Modele XP® zostały stworzone z myślą o maksymalnej wydajności i profesjonalnej pracy.  


Arborysta nazywany również chirurgiem drzew - jakiego sprzętu potrzebuje?

fot. Husqvarna AB

Źródło: MWM PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17634 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 171

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >