Architektura wnętrz – lista artykułów

Styl cocooning we wnętrzach - domowy sposób na dobry nastrój

Z dnia na dzień dom stał się całym naszym światem. To on łączy teraz funkcję rodzinnego mikrokosmosu, home office’u i najbezpieczniejszego miejsca na ziemi. A nam, bardziej niż kiedykolwiek, zaczynają doskwierać jego mankamenty i aranżacyjne niedociągnięcia. Wiosna – nawet jeśli widziana tylko zza szyby – to najlepszy moment, aby zmienić cztery kąty w przestrzeń, która niezmiennie wprawia nas w doskonały nastrój. Okazuje się, że czasem naprawdę niewiele potrzeba, by dobrze czuć się we własnym mieszkaniu.

Alabaster zwany też marmurem mosulskim lub szkłem maryjnym - unikatowy minerał w aranżacjach wnętrz

Mlecznobiały, delikatnie zaróżowiony, pokryty beżowymi cętkami lub żółtobrązowymi żyłkami. Niezwykły kamień, który ożywa wraz z pierwszą padającą na niego smugą światła. Nic dziwnego, że od wieków zachwyca artystów i rzemieślników, a teraz również architektów wnętrz. Poznajcie alabaster – jeden z najszlachetniejszych, ale i najrzadszych minerałów występujących na Ziemi. Choć czasem trudno uwierzyć, że został stworzony siłami matki natury.

Luksusowe wnętrza hotelu Hilton Resort & Spa w Świnoujściu

Udostępniony niedawno do dyspozycji gości pierwszy w kraju hotel „Hilton Resort”, należący do znanej na całym świecie sieci hoteli HILTON. Jest również pierwszym obiektem tej sieci w Polsce zbudowanym zgodnie z certyfikatem ekologicznym LEED. Zlokalizowany w Świnoujściu, oferuje swoim gościom pobyt w bezpośrednim sąsiedztwie naturalnej plaży, ze wspaniałym widokiem na Bałtyk. Do dyspozycji jest aż 173 pokoi i apartamentów, każdy z prywatnym balkonem.

Jak dobrze rozplanować małe mieszkanie, aby było komfortowe i przestronne?

Czy dwupokojowe mieszkanie o powierzchni nieco ponad 40 m kw. może zapewniać maksymalną wygodę domownikom, a jednocześnie wydawać się przestronne? Owszem. Pod warunkiem jednak, że układ pomieszczeń będzie mądrze zaplanowany, miejsce dobrze wykorzystane, a wnętrza sensownie zaaranżowane.

Jak wygospodarować w domu wygodne i kreatywne miejsce do pracy - swoją osobistą pracownię

W zasadzie coraz mniej ważne jest, czym konkretnie się zawodowo zajmujemy. Nowe technologie sprzyjają traktowaniu każdego zajęcia tak, jakbyśmy wykonywali wolny zawód. Malowanie obrazów, projektowanie ubrań, pisanie książek. Ważne abyśmy robili to co lubimy, tak jak lubimy i w otoczeniu, które nam sprzyja. Każdy proces kreacji wymaga odpowiedniej przestrzeni. Warto urządzić ją tak, żeby twórczy bałagan nie zakłócał nam codziennych czynności. Pracownia wydzielona z sypialni, warsztat urządzony w garażu, czy ciemnia fotograficzna zaaranżowana w części łazienki - tu praca i życie przeplatają się tworząc równoprawne przestrzenie. Potrzeba dobrej organizacji i utrzymania porządku staje się naturalnym wyzwaniem. Pojawia się tylko pytanie: gdzie znaleźć miejsce na cały ten „twórczy nieład”, w którym każda rzecz jest tak samo istotna i domaga się należytej uwagi?

Projekt mieszkania, w którym dominuje elegancki minimalizm z botanicznym akcentem

Szarość, zieleń i złoto to wiodące kolory aranżacji niewielkiego mieszkania, położonego w jednej z odrestaurowanych kamienic na warszawskiej Pradze Północ. Architektom szczególnie zależało na zachowaniu specyfiki zabytkowego budynku. Stonowaną, nieco powściągliwą dekoracyjność wnętrza utrzymanego w stylu klasycznym, uzupełnia zmyślna gra kolorów i faktur, przywodząca na myśl skandynawską estetykę.

Jak obecnie architekci wnętrz w swoich projektach uwzględniają ochronę środowiska naturalnego

O tym, że środowisko wymaga uwagi wiadomo nie od dziś. W ostatnim czasie, media i naukowcy zwracają jednak szczególną uwagę na problemy, z którymi będziemy musieli się mierzyć w związku z zanieczyszczeniem, zmianą klimatu i nadmiernym zużyciem wody. Jak do ekologii podchodzą architekci? Czy inwestorom zależy na środowisku?

Przytulne wnętrze to takie, które ma przyjemną, ciepłą kolorystykę - jak komponować kolory we wnętrzu?

Na pytanie, jakie wnętrza najbardziej przypadają nam do gustu odpowiadamy najczęściej: ciepłe i przytulne, jasne i oświetlone. Jak uzyskać taki efekt? Na przykład za pomocą odpowiednio dobranej kolorystyki! Czy grzejnik może dobrze komponować się z wybranymi przez nas kolorami?

Mikroapartamenty zyskują w ostatnich latach na popularności - jak urządzić takie maleńkie wnętrze ze smakiem

Stylowy mikroapartament urządzony w jednej z urokliwych kamienic z 1956 roku łączy w sobie wysmakowany design i dyskretny urok glamour. Pomimo zgiełku turystycznego centrum miasta, mieszkanie kompleksowo zaprojektowane przez architektów wnętrz stało się klimatycznym azylem na weekendy w stolicy, zarówno dla inwestorów, jak i ich gości korzystających z opcji wynajmu krótkoterminowego. Projektanci w pełni wykorzystali walory „starego” budownictwa w oryginalny sposób interpretując pomysły przyszłych lokatorów.

Jeśli styl skandynawski czy industrialny jest dla Ciebie zbyt monochromatyczny, to zainspiruj się kolorowym meksykańskim

Styl meksykański w domu to nic więcej, jak tylko wynik naszej tęsknoty za słońcem, egzotyką i naturalnymi materiałami. Po wielu latach niepodzielnych rządów minimalistycznych, oszczędnych stylów, jak na przykład chłodne aranżacje północne, przyszedł czas na odrobinę pikantnej salsy. Jak wprowadzić meksykański styl do naszego domu?


Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 15718 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 178

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >