Architektura wnętrz – lista artykułów

Zapytaliśmy architekta wnętrz o to w jakim stylu najlepiej urządzić małe mieszkanie

Jaki styl wybrać do mieszkania o niewielkim metrażu i co powinien uwzględniać jego projekt, tak by wnętrze było nie tylko efektownie, ale i funkcjonalne?

Wysmakowana aranżacja mieszkania z nutką orientu

Mieszkanie na osiedlu Browar Gdański zostało zaprojektowane przez Sylwię Kowalczyk-Gajdę dla dziennikarki, będącej koneserką sztuki i polskiego designu. Aranżacja 50-metrowego wnętrza miała realizować założenia stworzenia nowoczesnej przestrzeni z nutką orientu. Współczesne wzornictwo prowadzi tu dialog ze sztuką i podkreśla piękno oryginalnych dekoracji. W mieszkaniu wybrzmiewają też akcenty nawiązujące do licznych pasji właścicielki. Nie brakuje odniesień do modernistycznej architektury Gdyni, w której właścicielka mieszkała przez wiele lat.

Dekoracyjne panele akustyczne - przykłady wykorzystania paneli ściennych we współczesnej architekturze wnętrz

Gładkie ściany już dawno przestały kusić projektantów wnętrz. Architekci ciekawych pomysłów szukają już nie tylko w asortymencie farb strukturalnych czy tapet. Na ścianach coraz częściej pojawiają się ozdobne panele, których zadaniem jest nie tylko element dekoracyjny, ale pomagają również zadbać o przyjazną dla użytkowników akustykę.

Jaki fotel zabiegowy wybrać?

Fotel zabiegowy z pewnością stanowi bardzo ważny element wyposażenia każdego gabinetu. Ma on przede wszystkim zapewnić komfort, nie tylko pacjentom, ale także osobom wykonującym zabieg. Dlatego też podczas wyboru tego właściwego, należy kierować się kilkoma ważnymi czynnikami. Fotel zabiegowy powinien być przede wszystkim funkcjonalny i z pewnością jest to najważniejsza cecha, którą należy wziąć pod uwagę podczas wyboru.

Nagrodzony za aranżację wnętrz sklep i lokal gastronomiczny w jednym - Wiele Dobrego na warszawskim Wilanowie

Wiele Dobrego to zielony punkt na mapie Warszawy, miejsce lokalnych spotkań w przyjaznym i pełnym roślin wnętrzu w duchu eko. Koncept autorstwa pracowni Five Cell powstał jako połączenie współgrających ze sobą funkcji sklepu, bistro oraz kawiarni. W tym unikatowym wnętrzu główną rolę gra przestrzenny, modułowy sufit, rozlewający się płynnie po otaczającej go przestrzeni. Projekt został nagrodzony w międzynarodowym konkursie European Property Awards, dołączając tym samym do grona najlepszych wnętrz w Europie!

Jak z mieszkania urządzić stylowy loft?

Jeśli podobają Ci się przestronne wnętrza loftów, to możesz takie stworzyć także w swoim mieszkaniu, wystarczy, że postawisz na minimalistyczny loftowy design, a także minimum dodatków. Mówi się, że takie wnętrze wpisuje się w filozofię slow life i sprzyja odpoczynkowi i regeneracji, której każdy potrzebuje po przyjściu z pracy. W takim wnętrzu też łatwiej się skupić, jeśli to właśnie dom jest miejscem pracy.

W których wnętrzarskich trendach na rok 2022 drewno jest w roli głównej?

U progu roku z uwagą wypatrujemy tendencji, które określą styl mieszkań i domów. Nie zawsze są to wątki całkiem nowe – najbardziej wartościowe umacniają się i zostają z nami na dłużej. Taki właśnie charakter ma coraz szersze wykorzystanie naturalnego drewna, zarówno w tradycyjnych, jak i mniej typowych interpretacjach. Podsuwamy rozwiązania aranżacyjne, których nie może zabraknąć w dobrym projekcie.

Czyste, podstawowe kolory we wnętrzach - inspiracje holenderskim neoplastycyzmem z początku XX w

Prezentujemy dokonania holenderskiej grupy De Stijl, która zdefiniowała nowy charakter designu z początku XX wieku. W yestersen stworzyliśmy autorską kolekcję inspirowaną stylem neoplastycyzmu. Odkryjcie, jak geometryczne malarstwo Pieta Mondriana i trzy podstawowe barwy, czyli żółty, niebieski i czerwony, wpłynęły na współczesne projekty od polskich marek.

Wnętrza zaprojektowane w eleganckim stylu glamour

Design znajduje się w malowniczej miejscowości Skórzewo. Z okien roztaczają się sielskie widoki na otaczającą naturę. Właściciele zdecydowali się na stylowy klimat w tonacji bieli, beżu i złota z dodatkiem ciemnego, szlachetnego drewna. Głównym założeniem projektu stało się stworzenie przestrzeni eleganckiej, nawiązującej do klasyki z wykorzystaniem sztukaterii, wzorów marmuru i pikowań. Całość dopełniają złote dodatki i oświetlenie, które bardzo jednoznacznie kierują nas w stronę amerykańskiego stylu glamour.

Miejski szyk nowoczesnego wnętrza w stylu industrialnym

Styl industrialny to już nie tylko propozycje wystroju nowoczesnego biura, restauracji czy studia projektowego. Minimalistyczne i loftowe aranżacje znajdziemy także w kuchniach, salonach i łazienkach. Surowe, betonowe szarości i otwarte przestrzenie wiodą prym w branży aranżacji wnętrz już od kilku sezonów. Jak wykorzystać konglomerat kwarcowy w aranżacjach inspirowanych stylem loftowym?


Stron: 17 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17565 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 219

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >