Architektura wnętrz – lista artykułów

Stylowa przemiana mediolańskiego apartamentu z lat 50 - tych

Tętni życiem, zachwyca designem i błyszczy luksusem – Mediolan, stolica mody i sztuki. Architektoniczne piękno tego miasta to jednak nie tylko renesansowe zabytki czy designerskie rzeźby na ulicach, ale również ukryte wnętrza mieszkań. Jednym z nich jest apartament z lat 50-tych, który został całkowicie odnowiony przez uznanego architekta, Mattia Lorenzo Vittori. Nowa aranżacja zachwyca nieskazitelną bielą ścian, stylową podłogą oraz designerskimi dodatkami.

Loftowe szarości złamane słonecznymi żółcieniami

W latach sześćdziesiątych opuszczone fabryki stanowiły centrum życia bohemy artystycznej. Z racji, że ich mieszkańcy nie mieli zazwyczaj środków na urządzenie tak ogromnych przestrzeni, często pozostawiali postindustrialne budynki w nienaruszonym stanie. Tak właśnie narodziła się moda na lofty, która inspiruje wielu architektów do kreowania oryginalnych wnętrz.

Mieszkanie na warszawskim Żoliborzu, którym można się zainspirować

Nazwa Żoliborz pochodzi od francuskiego Joli Bord, co oznacza Piękny Brzeg. Nic dziwnego - to dzielnica, która zdecydowanie wyróżnia się na mapie stolicy. Zieleń, stare, klimatyczne kamienice, niepowtarzalna atmosfera - ta część miasta niejednokrotnie była bohaterką piosenek i poezji. Właśnie tu mieści się przytulny apartament, który udowadnia, że minimalizm ma też przyjazne oblicze.

Jakie zmiany w aranżacjach wnętrz szykują się w 2020 r. - czy będzie nowa era designu?

Architekt wnętrz Joanna Markus, podsumowała trendy we wzornictwie na 2020 rok, które zaobserwowała na ostatnich, wrześniowych targach Maison & Objet. Po powrocie z Paryża na gorąco relacjonuje nam, jakie aranżacje lansują teraz projektanci wnętrz.

Podesty sceniczne – jak je wykorzystać?

Organizacja imprez masowych i przedsięwzięć artystycznych wymaga szeroko zakrojonych przygotowań technicznych. Stała scena nie zawsze posiada odpowiednią konstrukcję, która będzie pasowała do założeń artystycznych i potrzeb artystów. Prostym sposobem na aranżację miejsca występów są podesty sceniczne, które można wykorzystać na wiele sposobów. Czym się charakteryzują te konstrukcje i jakie mają zastosowanie?

Mieszkanie urządzone w zgodzie z naturą - naturalne materiały i neutralna kolorystyka

Przytulne mieszkanie zlokalizowane pod Koszalinem to nowy projekt pracowni Dobry Układ Sandra Białkowska. Przestrzeń odzwierciedla poczucie bliskości i więzi z naturą właścicielki. W apartamencie dominuje neutralna kolorystka, przełamana kontrastami w postaci ciemnozielonej ściany, żółtego fotela i biało-czarnej podłogi w strefie kuchennej. Całość tchnie bardzo naturalną, zmysłową atmosferą.

Antresola – jak ją wykonać, aby była funkcjonalna?

Antresola zaprojektowana ze smakiem oraz dobrze wykonana będzie znakomitym i użytecznym uzupełnieniem wysokiego pomieszczenia. Antresola choć niewielka może spełniać różne funkcje. Może być odizolowaną sypialnią, odpowiednio zabezpieczonym pokojem dziecięcym, a nawet gabinetem ze ścianką z książkami i niewielkim biurkiem. Sprawdź, jak wykonać piękną antresolę w swoim domu!

Luksusowe wnętrza studia Zaha Hadid Architects

Wnętrza penthouse’u One-11, zaprojektowane przez Zaha Hadid Architects, są przykładem stonowanego luksusu, który opiera się na materiałach najlepszej jakości, wyważonym designie i jasno określonych proporcjach. Na pierwszy plan przebija się tu geometria, która w ciekawy sposób łączy elementy wystroju; począwszy od mebli, po przykuwający wzrok parkiet Slide Tortora Listone Giordano, wykonany z nieregularnych form, przypominających kształtem trapez.

Jak założenia programowe szkoły Bauhaus po 100. latach wpływają na obecnych projektantów?

Tego roku obchodzimy setną rocznicę Bauhausu. Rewolucyjna niemiecka szkoła sztuki i projektowania założona przez architekta Waltera Gropiusa, przyczyniła się do narodzin modernizmu. Jej idee nie zestarzały się mimo upływu lat i wciąż stanowią inspiracje dla projektantów.

Przestrzeń dzienna w domu - jak ją urządzić, żeby cała rodzina była zadowolona

Otwarta przestrzeń dzienna w dzisiejszych czasach staje się normą, to w niej skupia się życie domu. Tutaj odpoczywamy i przyjmujemy gości, gotujemy posiłki i je jemy. Nawet w niewielkich mieszkaniach łączy się salon z kuchnią, a nierzadko i z przedpokojem, tak żeby w miejscu kilku małych pomieszczeń powstało jedno duże wnętrze. To dobre rozwiązanie, które sprzyja życiu rodzinnemu i towarzyskiemu. Pamiętajmy jednak, że musi ona spełniać kilka funkcji. Jak je pogodzić, żeby dobrze się nam żyło? Pytamy architekta wnętrz - jak urządzić tak wielozadaniowe pomieszczenie, żeby jego funkcje ze sobą nie kolidowały?


Stron: 22 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  15 16 17 18 19  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 197

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >