Artystyczny mural powstał na warszawskiej Pradze

Artystyczny mural powstał na warszawskiej Pradze

Odwrócony do góry nogami praski grajek z akordeonem pojawił się na ścianie budynku przy ul. Wrzesińskiej 6 na Pradze-Północ. Mural wg projektu krakowskiego artysty Mateusza Kołka ozdobił budynek Atelier Praga II. Czytaj dalej

 

„Praga-Północ zmienia swój charakter, jej klimat i tradycje przyciągają i inspirują artystów. Postanowiliśmy wykorzystać motyw ulicznego grajka, który jest nieodłączną częścią praskiej tradycji. Na muralu znalazło się też miejsce na panoramę lewobrzeżnej Warszawy, którą mogą oglądać mieszkańcy Atelier Praga II” - mówi Cezary Grabowski, dyrektor ds. sprzedaży Bouygues Immobilier Polska. 


artystyczny mural powstał na warszawskiej Pradze


Atelier Praga doskonale wpisuje się w klimat dzielnicy. Architektura budynku nawiązuje do dawnych praskich kamienic. Dzięki temu mieszkańcy mogą cieszyć się połączeniem nowoczesności
z postindustrialnym klimatem Pragi. W pobliżu skupia się życie kulturalne i towarzyskie dzielnicy, w takich miejscach, jak Centrum Zarządzania Światem, znane wszystkim Soho Factory, Bulwary nad Wisłą czy Stadion Narodowy.


artystyczny mural powstał na warszawskiej Pradze

 

Czytaj również: Apartamentowiec Tulip Residences powstaje na warszawskiej Pradze

 

„Zawsze przy planowaniu inwestycji bierzemy pod uwagę kontekst architektoniczny, społeczny, ale też kulturalny dzielnicy. Bezpośrednie sąsiedztwo i tradycje są niezwykle ważne. Mamy nadzieję, że nasz grajek stanie się jednym z charakterystycznych punktów prawobrzeżnej Warszawy” – dodaje Cezary Grabowski.


Mural namalowany przez Good Looking Studio ozdobił drugi etap inwestycji Atelier Praga. W 7-kondygnacyjnym budynku, znajdzie się łącznie 50 lokali o powierzchni od 27 do ok. 40 mkw.,
z balkonami i ogródkami. Wszystkie mieszkania w inwestycji są wyprzedane, a ich odbiory zaplanowano na drugi kwartał 2020 roku.


Autor projektu muralu, Mateusz Kołek (ur. 1981) jest ilustratorem zamieszkałym w Krakowie, ukończył studia na kierunku Historia sztuki. Zawodowo współpracował zarówno z mediami oraz agencjami reklamowymi, jak i z klientami korporacyjnymi. Jego twórczość charakteryzuje żartobliwy i odrealniony styl. Wynika on z zafascynowania sztuką azjatycką, popkulturą oraz legendami słowiańskimi. W jego ilustracjach duże znaczenie mają symbole.

 

Czytaj również: Inwestycja w luksusowy camping blisko natury - czym jest glamping?

 

artystyczny mural powstał na warszawskiej PradzeŹródło: 24/7Communication / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 15929 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 188

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >