Będzie lepsza komunikacja z Mokotowem

Będzie lepsza komunikacja z Mokotowem

Centralna lokalizacja, mieszkaniowy charakter dzielnicy, atrakcyjne miejsca pracy, cenione szkoły sprawiają, iż Mokotów przemierza codziennie ogromna liczba kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Najtrudniejsze są oczywiście godziny szczytu, podczas których trudno uniknąć korków. Stołeczny ratusz nie ustaje jednak w poszukiwaniu sposobów na usprawnienie przejazdu przez tą newralgiczną część miasta. Czytaj dalej

 


Podpisana umowa z firmą Budimex, opiewająca na 39,5 mln zł, zaowocuje za 18 miesięcy zupełnie nową drogą. Dwujezdniowa Czerniakowska bis (oficjalnie nazywać się ma al. Polski Walczącej) zapewni nowe połączenie Mokotowa z Trasą Siekierkowską.  Trasa o długości niemal 2 km poprowadzona zostanie łukiem od ul. Gagarina do ul. Wolickiej, a z Trasą Siekierkowską łączyć będzie się przez już istniejący węzeł. Pomyślano także o przyszłości. Pomiędzy jezdniami (na odcinku od ul. Grupy AK „Kampinos” do ul. Batalionu Ak „Bałtyk”) przewidziano rezerwacje pod trasę tramwajową. Warto zwrócić uwagę, iż wraz z budową nowej ulicy zrealizowanych zostanie wiele towarzyszących jej inwestycji, poczynając od budowy chodników i dróg rowerowych, po budową wodociągów i kanalizacji sanitarnej.

 

C:\Users\emil.chrzanowski\Desktop\bobrowiecka8.jpg

 

Czytaj również: Forum AM & PM & FM pierwsza w Polsce, niepowtarzalna konferencja dla branży nieruchomości komercyjnych

 

Rozpoczęcie budowy nowej drogi to dobra wiadomość dla mieszkańców Mokotowa i osób codziennie przejeżdżających przez tą dzielnicę. Infrastruktura komunikacyjna w dzielnicy jest niezwykle rozwinięta, jednak potrzeby rosną i nowa inwestycja z pewnością przyczyni się do poprawy warunków przemieszczenia się po niej. Zwiększony przepływ podróżnych ma jednak swoje wady. Szczególnie uciążliwy jest hałas i zanieczyszczenia emitowane przez samochody, na co szczególnie narażeni są mieszkańcy budynków położnych przy głównych arteriach Mokotowa. Dlatego osobom rozważającym zakup mieszkania w tej dzielnicy warto zwrócić uwagę na ulice w zdecydowanie mniejszym stopniu narażone na te niedogodności. Przykładem może być chociażby ul. Bobrowiecka położona między ul. Sobieskiego i ul. Czerniakowską.

 

Czytaj również: Program szkoleń dla budowlańców


- Jednym z głównych atutów inwestycji Bobrowiecka 10, oprócz wysokiego standardu oraz nieszablonowej architektury, jest właśnie położenie w sercu prestiżowego Dolnego Mokotowa. Dotarcie z tego miejsca do Centrum Warszawy w godzinach szczytu zajmuje tylko 12 minut. Decydując się na inwestycję Bobrowiecka 10 nasi klienci mają w zasięgu ręki wszelkie wygody wielkomiejskiej infrastruktury, a jednocześnie unikają problemów związanych z uciążliwymi konsekwencjami zamieszkania przy przelotowych ulicach – wyjaśnia Krzysztof Kołakowski, kierownik sprzedaży w inwestycji Bobrowiecka 10.     

 

 

 

2017-05-08
Źródło: Emmerson / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19157 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 267

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >