Beton architektoniczny jako element dekoracyjny w aranżacjach wnętrz

Beton architektoniczny jako element dekoracyjny w aranżacjach wnętrz

Urok betonu architektonicznego we wnętrzach tworzy jego wyjątkowa wszechstronność. Może naśladować naturalną skałę. Ale z powodzeniem również może „być sobą” prezentując wyjątkowe, oryginalne i estetyczne formy i wzory. Czytaj dalej

 

Gust, osobista wrażliwość i preferencje estetyczne decydują o tym, że pewne przedmioty uznajemy za ładne, a inne nie. Ale oprócz tego bardzo duże znaczenie ma tło i ramy w jakich te przedmioty możemy oglądać. Neutralne lub pastelowe barwy ścian w pomieszczeniach uspokajają. Dobrze w takim otoczeniu odpoczywać i pracować. Jednocześnie właśnie w takim otoczeniu łatwiej zwrócić uwagę na piękno detalu. Dzięki pracy designerów beton architektoniczny może pełnić obie role – uspokajającego, neutralnego tła albo pięknego detalu, który zdobi wnętrze. Jak to możliwe? Przyjrzyjmy się produktom z oferty firmy Buszrem.

 

beton architektoniczny jako element dekoracyjny w aranżacji wnętrza

 

„Naturalny” beton…

...jest wariacją na temat różnych odcieni szarości. Może również mieć kolor biały. Trudno o barwy bardziej neutralne. Nie przeszkadza to równocześnie w ożywianiu go różnego rodzaju fakturami. Na przykład płytki Socho Decor System mogą być gładkie, porowate lub o fakturze gniecionego papieru. Tylko to pozwala dopasować je do różnych stylów aranżacji, choć zdecydowanie najlepiej prezentują się w minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach – podkreślając chromowane, szklane i stalowe detale. Te konkretnie wzory płytek wykonywane są ręcznie, co powoduje, że wzór na ich powierzchni jest niepowtarzalny.

 

Czytaj również: Panele ścienne w modnym antracytowym kolorze

 

beton architektoniczny jako element dekoracyjny w aranżacji wnętrza

 

Beton jak skała

Nie chodzi w tym momencie o jego wyjątkową wytrzymałość i odporność, ale o zdolność do upodabniania się kolorem i fakturą do naturalnej skały. A to za sprawą dodawania do warstwy dekoracyjnej specjalnie wyselekcjonowanych naturalnych kruszyw. Płytki dekoracyjne SunGral SYSTEM oferowane są w wersji piaskowiec i łupek polerowany (curlingowany). W ten sposób zarówno fakturą powierzchni, jak i kolorem nawiązują do naturalnego kamienia. A tym samym bardzo dobrze komponują się z naturalnym otoczeniem i drewnem.

 

beton architektoniczny jako element dekoracyjny w aranżacji wnętrza

 

Dzieło sztuki

Tym razem przykładem będą płyty Organic, które można było zobaczyć w drugiej edycji programu „Dom Marzeń” na antenie TVN. Płyty w naturalnej szarości po procesie śrutowania otrzymały charakterystyczną porowatą fakturę. Jednak najbardziej interesujący jest organiczny, inspirowany roślinami dekor zaprojektowany przez Grzegorza Nowackiego. Płyty można łączyć ze sobą w dowolny sposób, co daje możliwość tworzenia absolutnie niepowtarzalnych dekoracji z jednego tylko produktu. Abstrakcyjna forma, jaką możemy nadać dekoracji będzie efektem koncepcji i fantazji projektanta.

 

beton architektoniczny jako element dekoracyjny w aranżacji wnętrza

 

Czytaj również: Kamień dekoracyjny na ścianach – jak wybrać, jak zamontować

 

Beton – z ponadczasowego materiału budowlanego – stał się już pełnoprawnym elementem dekoracyjnym. Tworzy harmonijną, neutralną i piękną w swej prostocie przestrzeń. A z pewnością dostępne dziś wzory i dekory to nie jest jeszcze jego „ostatnie słowo”.


beton architektoniczny jako element dekoracyjny w aranżacji wnętrza

Źródło: nota bene / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • fajne pomysły na małą łazienkę Liczba postów: 2701 Grupa: Porady i op... To jest genialne w swej prostocie. https://www.instagram.com/decoroom_eu/
  • czym wyczyścić płytki po fudze? Liczba postów: 2307 Grupa: Porady i op... Wydaje mi się to być solidne. Ja raczej skorzystałbym z tego gdybym miał potrzebę.
  • Płyty Solne Liczba postów: 15 Grupa: Ciekawe pom... Bardzo podoba mi się ten pomysł i bardzo chciałabym posiadać ścianę solną we własnym domu. Rozmawiałam już na ten temat z mężem i na pewno w to zainwestujemy. h...
  • Aranżacja biura Liczba postów: 307 Grupa: Porady i op... Kilka tygodni temu zamawiałem do nowego biura tabliczki oraz identyfikatory od firmy www.gravtec.pl. Posiadają bardzo ładny design i wysokiej jakości wykonanie.
  • jakie meble do kuchni Liczba postów: 35 Grupa: Porady i op... Akurat jeżeli chodzi o wybór mebli do kuchni, polecam zerknąć także na http://meblodom.com.pl/meble-kuchenne.ht ml gdzie każdy zajdzie coś dla siebie, wysoka ja...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19264 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 233

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >