Beton towarowy przy budowie domu

Beton towarowy przy budowie domu

Budowa domu to dla wielu inwestorów żmudny proces, w który zaangażowanych jest wiele osób, ciężki sprzęt i materiały budowlane. Jednym z pierwszych materiałów, który musi pojawić się na placu budowy jest beton, który jest kluczowym elementem każdej konstrukcji. Z pozoru prosta do stworzenia mieszanka kruszywa, wody, cementu i chemicznych dodatków, w rzeczywistości wymaga dużego doświadczenia oraz wiedzy, aby mogła osiągnąć odpowiednie parametry. Chcąc zaopatrzyć budowę w profesjonalny beton, warto powierzyć jego przygotowanie specjalistom. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Czym jest beton towarowy?

Pewność otrzymania mieszanki najwyższej jakości mamy tylko wtedy, gdy zamawiamy go z profesjonalnych betoniarni - właśnie one dostarczają na place budowy beton towarowy. To nic innego jak mieszanka kruszyw, wody, spoiwa oraz dodatków uszlachetniających, które nadają betonowi wytrzymałości i plastyczności. W odróżnieniu od zwykłej odmiany, która powstaje w betoniarce na budowie - składniki w betonie towarowym są dokładnie dozowane, tak by otrzymać produkt najwyższej jakości.

 

Beton towarowy przy budowie domu

 

Czytaj również: Innowacyjne rozwiązanie w zabudowie gipsowo-kartonowej - system modułów gipsowych do szybkiego montażu

 

Sama nazwa ‘beton towarowy’ powstała w celu odróżniania betonu produkowanego w wyspecjalizowanych mieszalniach od tego, który powstaje w niewielkich betoniarkach na budowie. Towarowa odmiana przywożona jest na plac budowy za pomocą specjalnych betoniarek, w których mieszanina jest na bieżąco świdrowana, tak aby utrzymała luźną strukturę. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że w specjalnych mieszalnikach beton uzyskuje parametry wyższego standardu, dzięki odpowiedniemu wymieszaniu składników - co ciężko uzyskać przy zastosowaniu małej betoniarki. Produkowanie go w ogromnej skali obniża również koszty jego produkcji.

 

Gdzie zamawiać beton?

Produkcja betonu za pomocą betoniarki to zadanie czasochłonne, a przy tym mało precyzyjne. Wytwarzany w ten sposób beton nie jest w stanie uzyskać takich właściwości i parametrów, które uzyskuje się przy betonie towarowym. Dokładne dozowanie poszczególnych składników, stały monitoring betonu podczas jego wytwarzania, a także stosowanie wyższej jakości piasku pozwalają wytworzyć produkt, który lepiej spełni swoje zadanie na placu budowy.

 

Chcąc otrzymać produkt wysokiej jakości należy zamawiać go w profesjonalnych wytwórniach, które zajmują się produkcyjnym wytwarzaniem betonu. Co ciekawe, nadwyżka zakupionej mieszanki betonowej, która pozostała po pracach murarskich, może zostać zwrócona do producenta - wszystko to za sprawą pracy w systemie zamkniętym.

 

Na co zwrócić uwagę kupując beton towarowy?

Składając zamówienie na beton towarowy należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pierwszym z nich jest klasa betonu - stopień określający wytrzymałość materiału. Klasa dostarczonego betonu musi być zgodna z wymaganiami, które zapisał w projekcie domu architekt. Wybór betonu o nieodpowiedniej klasie może mieć negatywny wpływ na wytrzymałość konkretnego elementu konstrukcji.

 

Drugą ważną rzeczą jest spełnienie odpowiednich norm, które potwierdzają jakość mieszanki. Obecnie certyfikacja betonu w Polsce jest dobrowolna, ale posiadanie takich zaświadczeń podnosi wiarygodność produktu, który zakupujemy. Budując dom, w którym poczujemy się pewnie i bezpiecznie należy korzystać wyłącznie z wysokiej jakości materiałów.

 

Czytaj również: Bloczki silikatowe - ich rodzaje i zastosowanie w budownictwie

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • blacha trapezowa Liczba postów: 113 Grupa: Robimy dach Wiem, że szeroki wybór blach trapezowych ma w swojej ofercie Regamet. Osobiście bardzo tą firmę polecam, bo sam mam ich blachę na dachu, sprawuje się i wygląda....
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 333 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 153 Grupa: Firmy budow... Łapcie - https://osapolska.pl/ Polecam i to pod każdym względem, bo jeśli chodzi o sprzęt do rozbiórek, to macie tam rozwiązania do profesjonalnych zastosowań,....
  • Ogrody Liczba postów: 371 Grupa: Ogrody Ok...ogród ogrodem - te wszystkie kwiatki, tuję, oczka wodne i tym podobne....a czy bardziej spektakularnym przedsięwzięciem był by basen w ogrodzie ???. Ja na...
  • Rozbiórki Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Też sobie zapiszę i chętnie skorzystam z takiej opcji, bo niedługo planujemy budowę domu na nowo na działce po rodzicach.
  • Fundamenty - nogi naszego domu Liczba postów: 111 Grupa: Robimy fund... Właśnie ruszam z budową. Czy możecie polecić mi jakąś dobrą firmę, która wykonuje wykopy pod fundamenty? W sieci trafiłam na https://koparki-wykopy.pl, ponoć wy...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15814 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 98

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >