Beton towarowy przy budowie domu

Beton towarowy przy budowie domu

Budowa domu to dla wielu inwestorów żmudny proces, w który zaangażowanych jest wiele osób, ciężki sprzęt i materiały budowlane. Jednym z pierwszych materiałów, który musi pojawić się na placu budowy jest beton, który jest kluczowym elementem każdej konstrukcji. Z pozoru prosta do stworzenia mieszanka kruszywa, wody, cementu i chemicznych dodatków, w rzeczywistości wymaga dużego doświadczenia oraz wiedzy, aby mogła osiągnąć odpowiednie parametry. Chcąc zaopatrzyć budowę w profesjonalny beton, warto powierzyć jego przygotowanie specjalistom. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Czym jest beton towarowy?

Pewność otrzymania mieszanki najwyższej jakości mamy tylko wtedy, gdy zamawiamy go z profesjonalnych betoniarni - właśnie one dostarczają na place budowy beton towarowy. To nic innego jak mieszanka kruszyw, wody, spoiwa oraz dodatków uszlachetniających, które nadają betonowi wytrzymałości i plastyczności. W odróżnieniu od zwykłej odmiany, która powstaje w betoniarce na budowie - składniki w betonie towarowym są dokładnie dozowane, tak by otrzymać produkt najwyższej jakości.

 

Beton towarowy przy budowie domu

 

Czytaj również: Innowacyjne rozwiązanie w zabudowie gipsowo-kartonowej - system modułów gipsowych do szybkiego montażu

 

Sama nazwa ‘beton towarowy’ powstała w celu odróżniania betonu produkowanego w wyspecjalizowanych mieszalniach od tego, który powstaje w niewielkich betoniarkach na budowie. Towarowa odmiana przywożona jest na plac budowy za pomocą specjalnych betoniarek, w których mieszanina jest na bieżąco świdrowana, tak aby utrzymała luźną strukturę. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że w specjalnych mieszalnikach beton uzyskuje parametry wyższego standardu, dzięki odpowiedniemu wymieszaniu składników - co ciężko uzyskać przy zastosowaniu małej betoniarki. Produkowanie go w ogromnej skali obniża również koszty jego produkcji.

 

Gdzie zamawiać beton?

Produkcja betonu za pomocą betoniarki to zadanie czasochłonne, a przy tym mało precyzyjne. Wytwarzany w ten sposób beton nie jest w stanie uzyskać takich właściwości i parametrów, które uzyskuje się przy betonie towarowym. Dokładne dozowanie poszczególnych składników, stały monitoring betonu podczas jego wytwarzania, a także stosowanie wyższej jakości piasku pozwalają wytworzyć produkt, który lepiej spełni swoje zadanie na placu budowy.

 

Chcąc otrzymać produkt wysokiej jakości należy zamawiać go w profesjonalnych wytwórniach, które zajmują się produkcyjnym wytwarzaniem betonu. Co ciekawe, nadwyżka zakupionej mieszanki betonowej, która pozostała po pracach murarskich, może zostać zwrócona do producenta - wszystko to za sprawą pracy w systemie zamkniętym.

 

Na co zwrócić uwagę kupując beton towarowy?

Składając zamówienie na beton towarowy należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pierwszym z nich jest klasa betonu - stopień określający wytrzymałość materiału. Klasa dostarczonego betonu musi być zgodna z wymaganiami, które zapisał w projekcie domu architekt. Wybór betonu o nieodpowiedniej klasie może mieć negatywny wpływ na wytrzymałość konkretnego elementu konstrukcji.

 

Drugą ważną rzeczą jest spełnienie odpowiednich norm, które potwierdzają jakość mieszanki. Obecnie certyfikacja betonu w Polsce jest dobrowolna, ale posiadanie takich zaświadczeń podnosi wiarygodność produktu, który zakupujemy. Budując dom, w którym poczujemy się pewnie i bezpiecznie należy korzystać wyłącznie z wysokiej jakości materiałów.

 

Czytaj również: Bloczki silikatowe - ich rodzaje i zastosowanie w budownictwie

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Szambo Liczba postów: 34 Grupa: Moja budowa Jeżeli jesteś z okilic Płochocina to polecam nawiązać współpracę z firmą https://geanova.pl/uslugi/, która oferuję usługi z zakresu wywozu nieczystości. Firma....
  • Remonty Warszawa, cennik Liczba postów: 15682 Grupa: Firmy budow... W Warszawie są różne ceny - trzeba po prostu szukać ;)
  • Nowoczesne narzędzia Liczba postów: 61 Grupa: Budowa i re... Szeroki wybór dobrej jakości narzędzi diamentowych znajdziesz w ofercie www.atn.com.pl. Ja zamówiłem stamtąd tarcze diamentowe i jestem bardzo zadowolony z ich....
  • Budowa maszyn Liczba postów: 55 Grupa: Firmy budow... Potrzebne i niezbędne części regularnie zamawiam w firmie www.walor.com.pl. Ich oferta obejmuje łożyska kulkowe, łożyska igiełkowe, łożyska stożkowe oraz inne p...
  • podnośnik koszowy Liczba postów: 14 Grupa: Firmy budow... Świetny post. Szukam właśnie firmy która wynajmuje takie podnośniki koszowe. Na pewno sprawdzę firmy co podaliście i wybiorę najlepszą opcję dla siebie ________...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19219 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 178

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >