Bezpieczeństwo twojego dobytku, czyli o zastosowaniu sejfów domowych

Bezpieczeństwo twojego dobytku, czyli o zastosowaniu sejfów domowych

W każdym domu przetrzymywane są cenne przedmioty, które warto dodatkowo zabezpieczyć przez ewentualną kradzieżą lub zniszczeniem. Bardzo dobrą formą zabezpieczenia są sejfy domowe. Wartościowe dobra, droga biżuteria, gotówka, sentymentalne pamiątki, cenny elektroniczny sprzęt, czy ważne dokumenty - to wszystko może być bez problemu przechowywane w sejfie. Współczesne sejfy dostępne są w wielu wariantach, zróżnicowane ze względu na rozmiar oraz zastosowane zabezpieczenia, co pozwala na dopasowanie modelu do potrzeb klienta. Czytaj dalej

Rodzaje sejfów domowych

Sejf domowy jest bardzo dobrą formą zabezpieczenia cennych dóbr. Chroni on nie tylko podczas włamania, ale także zmniejsza ryzyko dostania się cennych przedmiotów i dokumentów w niepowołane ręce. Sejfy chronią również przez zniszczeniem, na przykład podczas pożaru. Na rynku dostępne są sejfy domowe o różnych rozmiarach oraz zastosowanych systemach zabezpieczeń. Wybór sejfu do domu warto poprzedzić dokładną analizą potrzeb, możliwości instalacji w domu czy mieszkaniu oraz ofert znajdujących się na rynku. Osoby planujące zakupienie sejfu mają do wyboru trzy główne rodzaje sejfów.

Bezpieczeństwo twojego dobytku, czyli o zastosowaniu sejfów domowych

Sejfy Koliber w klasie bezpieczeństwa S1 PREMIUM (fot. konsmetal.pl)

 

Najbardziej popularny jest sejf ścienny, który umieszczany jest w ścianie nośnej budynku. Montaż sejfu w ścianie pozwala na skuteczne ukrycie go przed oczami osób postronnych wykorzystując do tego lustro czy obraz. Dyskrecja i mocne usytuowanie tego rodzaju sejfu to jego najważniejsze zalety. Drugim rozwiązaniem jest sejf meblowy. Ten model przymocowywany jest do szafy, która stanowi również element kamuflujący sejf. Mocowanie do tylnej lub spodniej części szafy może być wzmocnione dodatkowym umocowaniem do ściany lub podłogi.  



Trzeci z rodzajów to sejf wolnostojący. Ogromną zaletą tego modelu jest pojemność. Można instalować go w dowolnym pomieszczeniu, jednakże ważne jest, aby dokładnie sprawdzić dopuszczalne obciążenie stropu.

 

Sejf w ścianie czy meblowy?

Wybór konkretnego modelu sejfu będzie zależny od miejsca instalacji oraz przeznaczenia. Jako sejfy domowe najlepiej sprawdzają się sejfy ścienne oraz meblowe. Nie każdy z tych typów może jednak zostać wykorzystany w danej przestrzeni. Wybierając sejf ścienny, konieczne jest spełnianie warunków do jego montażu. Montaż sejfu ściennego w mieszkaniu w bloku może być problematyczny. Sejf do wmurowania lepiej sprawdzi się w domach, gdzie lokalizację sejfu można zaplanować na przykład na etapie budowy. Decydując się na sejf w już postawionym domu, nie będzie problemu z jego właściwym ulokowaniem. Trzeba zaznaczyć, że zwiększone bezpieczeństwo sejfu zapewniane jest przez kilkunastocentymetrową dodatkową warstwę betonu wokół sejfu ściennego. 

 

Bezpieczeństwo twojego dobytku, czyli o zastosowaniu sejfów domowychSejf meblowy ML linia STRONG w klasie bezpieczeństwa S2. (fot. konsmetal.pl)

 

Czytaj również: Zabezpieczenie domu przed intruzami - jak zmieniało się na przestrzeni lat?



Sejfy meblowe będą bardziej elastyczne jeżeli chodzi o możliwości instalacyjne. Jednocześnie zapewniają one pełne bezpieczeństwo, nie mniejsze niż sejfy ścienne. Ten typ jest również bardzo dyskretny. Sejf meblowy idealnie sprawdzi się w każdy mieszkania czy domu. Modele sejfów meblowych dają się skutecznie ukryć w meblach, a ich umocowanie stanowi gwarancję bezpieczeństwa. Ważne tylko by sejf spełniał warunki obciążeniowe dla danego miejsca. 



Wybór pomiędzy sejfem w ścianie a sejfem meblowym to kwestia oczekiwań i możliwości. Oba rodzaje są dyskretne i posiadają wysokie wskaźniki bezpieczeństwa. Występują również w kilku wariantach wymiarowych, dzięki czemu klient ma możliwość jak najbardziej odpowiedniego dopasowania sejfu do własnych potrzeb.

 

Typowe zabezpieczenia w sejfach domowych

W zależności od modelu, sejf będzie posiadał inne systemy zabezpieczeń. Sejfy domowe produkowane przez wiodących producentów mogą cieszyć się najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Sejfy domowe wyposażone są w wysokiej klasy zamki na klucz oraz zamki elektroniczne. Drzwi sejfów blokowane są przez system niezwykle wytrzymałych rygli. Podstawowym zabezpieczeniem jest wytrzymała konstrukcja wykonana z najlepszej jakości surowców. Mocowanie do ściany, podłogi lub w ścianie (w zależności od rodzaju) to standardowy ważny element zabezpieczający sejf. Wiodący producenci sejfów zapewniają o najwyższym bezpieczeństwie swoich produktów. Kupując certyfikowane sejfy można być pewnym najwyższego poziomu zabezpieczeń. Pionierem na polskim rynku jest firma Konsmetal produkująca bezpieczne sejfy do domu. Oferta producenta to szeroki wybór sejfów domowych. Zaspokoi ona oczekiwania każdego klienta.

 

Bezpieczeństwo twojego dobytku, czyli o zastosowaniu sejfów domowychSejfy meblowe ML w klasie bezpieczeństwa S2 STRONG (fot. konsmetal.pl)


Co najczęściej przechowujemy w domowych sejfach?

Zadaniem sejfu jest zabezpieczanie znajdujących się w nim przedmiotów. Sejf domowy to bardzo dobre miejsce na przechowywanie gotówki, biżuterii, ważnych dokumentów. Coraz częściej sejfy wykorzystywane są przez właścicieli w celu porządkowania dokumentów. Akty notarialne, umowy, paszporty - magazynując te dokumenty w sejfie zawsze wie się, gdzie się one znajdują. Sejf to także dobre miejsce dla cennych pamiątek. Wszystko zależy od pojemności sejfu. W miarę możliwości lokalowych oraz finansowych warto zainwestować nie w jeden, a dwa sejfy, co pozwoli na utrzymanie właściwego porządku. Sejf domowy jest koniecznością w przypadku posiadania broni. Polskie prawo wymaga przechowywania broni palnej w zabezpieczonych sejfach. Wybór odpowiedniego sejfu warto skonsultować ze specjalistą. Profesjonalne doradztwo oraz produkcja doskonałych zabezpieczeń sejfowych to domeny firmy Konsmetal, z której usług zadowolony będzie nawet najbardziej wymagający klient. 

 

Czytaj również: Zabezpiecz skuteczne swój dom przed włamaniem, w okresie świątecznym

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

 
 
Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 424

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >