Biel we wnętrzu designerskim rozwiązaniem

Biel we wnętrzu designerskim rozwiązaniem

Design z bielą w roli głównej będzie zawsze modny, bo czy można pozostać obojętnym wobec kolorystyki, która optycznie powiększa wnętrze, rozświetla je i sprawia, że wygląda na bardziej stylowe niż to utrzymane w barwnej pstrokaciźnie?

 

Kolory dominujące w naszym wnętrzu oprócz walorów estetycznych, znacząco wpływają na nastrój domowników. Stanowią również przejaw naszego charakteru, marzeń i temperamentu. Czerwień, pomarańcz i żółty to barwy energetyczne, pobudzające do działania. Najczęściej wybierają je ekstrawertycy i ludzie o wysokim poziomie aktywności oraz motywacji, otwarci na nowe doświadczenia.

 

Czytaj również: Drzwi wewnętrzne w zamkowym stylu


Błękit i zieleń utożsamiane są z naturą i jako takie mają właściwości relaksujące, łagodzą emocje i pozytywnie nastrajają. Ich różne odcienie - jak turkus, morski czy lazur, spotykamy w biurach i pokojach dziecięcych, bo sprzyjają koncentracji i kreują wyciszoną, ale przyjazną atmosferę. Biel natomiast przywodzi na myśl czystość, przestrzeń, łagodność, ale również chłód i niedostępność. Wnętrze całościowo utrzymane w tej kolorystyce może tworzyć wrażenie zbyt monotonnego i sterylnego. Jednak już kilka akcentów słonecznej żółci, głębokiego fioletu, czerwieni czy różu wydobędzie niesamowity potencjał tkwiący w designie z bielą w roli głównej.

 

 

Jasny wybór

Jakie drzwi dopasować do takiej aranżacji? Oczywiście, również w jasnych tonacjach. -  Dla planujących aranżacyjne eksperymenty z bielą proponujemy drzwi w takich dekorach jak: buk naturalny, dąb bielony czy coimbra. Taką kolorystykę odnajdziemy w wielu modelach z naszej oferty, między innymi Gwinea, D’artagnan czy Torino - zapewnia Adam Hucz, odpowiedzialny za markę INVADO. -Ciekawą propozycją może być również model w kolorze śnieżnej bieli, jak lakierowane PLANO albo któryś z kolekcji BIANCO - dodaje A. Hucz.

 

Czytaj również: Czy można samemu zaprojektować drzwi?

 

Jasne drzwi znakomicie prezentują się w towarzystwie ścian w intensywnych, nasyconych barwach. To właśnie biel wydobywa z innych kolorów ich pełną ekspresję, dlatego design w jasnych tonacjach, ale z kontrastową nutą, sprawia, że wnętrze nabiera wyrazu i dynamiki. Dominację bieli z powodzeniem łagodzą drobne akcesoria, obrazy, dekoracje, wazony czy świeczniki w energetyzujących barwach, a także meble w ciepłych brązach czy beżach. - Warto szukać kolorów, które sprawiają że czujemy się dobrze we własnym domu, a nie tylko kierować się aktualnymi trendami - podkreśla Adam Hucz z INVADO.

 

 

Nie jest to trudne, biorąc pod uwagę, że paleta dostępnych dekorów w kolekcjach INVADO rozciąga się pomiędzy najjaśniejszym dębem bielonym, a głęboką czernią hebanu. Pomiędzy tymi skrajnościami znajdują się pośrednie beże i szarości (jesion szarozłoty, dąb verade, wiąz), ciepłe brązy drzew orzechowych (orzech czekoladowy, orzech boliwijski, orzech miodowy) oraz z nutą pomarańczy (cognac, badi, wiśnia). Aby sprawnie poruszać się po bogatym świecie kolorów i wzorów, warto przetestować nasze pomysły w wirtualnej rzeczywistości. 

 

Źródło: Intro Media / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Narzędzia dla profesjonalistów Liczba postów: 118 Grupa: Budowa i re... Myślę, że narzędzia z supermarketu nie są najlepszym rozwiązaniem. Ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Ja zamawiam urządzenia dynamometryczno-hydrauliczne....
  • Praca Liczba postów: 4 Grupa: Firmy budow... Ja za pracą musiałem wyjechać za granicę do Niemiec ale dobrze mi tutaj i w końcu zarabiam tyle ich zawsze chciałem. Mam też duże zwroty z podatku, tutaj https:...
  • Jakie błędy najczęściej popełniamy ogrzewając dom... Liczba postów: 1 Grupa: Budowa i re...
  • Wywóz gruzu Liczba postów: 21 Grupa: Moja budowa Ja nie wyobrażam sobię już pracy bez tych worków typu big bag z czterema zaczepami czy dwoma. Najczęściej takie worki zamawiam od firmy https://www.polrod.pl/.....
  • Automatyczna brama garażowa Liczba postów: 42 Grupa: Budowa i re... Ja mogę polecić bardzo bardzo dobrą firmę http://unissoll.pl/, która oferuję u sprzedaż, montaż, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w tym zajmuję się doradzt...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16267 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 175

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >