Biurko dopasowane do potrzeb dziecka

Biurko dopasowane do potrzeb dziecka

Okres wakacyjny to idealny moment by zaplanować urządzenie pokoju dziecka, które z początkiem września wyruszy po raz pierwszy do nowej szkoły. Priorytetową rzeczą na zakupowej liście rodziców jest biurko. Na co jednak zwrócić szczególną uwagę wybierając jego właściwy model? Czytaj dalej

 

Małgorzata Sawicka-Koprowicz z firmy MEBLIK podpowiada, jakie biurko zapewni komfortowe warunki do nauki i przez lata dopełniać będzie wystrój wnętrza bliski upodobaniom naszych pociech.

 

Czytaj również: Królewska kolekcja mebli

 

Z chwilą, gdy dziecko idzie do szkoły, jego pokój przestaje być tylko miejscem zabaw. Znaczenia nabierają meble, które mają mu być pomocne w organizacji i nauce. Jednym z ważniejszych elementów aranżacji funkcjonalnego wnętrza jest biurko. Jak wskazuje Małgorzata Sawicka-Koprowicz z firmy MEBLIK, warto by rodzice młodego ucznia, przymierzający się do zakupu mebli, pamiętali o kilku kluczowych kwestiach.

 

 

 

Krawiecka dokładność

Meble w pokoju dziecka powinny być dopasowane do jego wzrostu i budowy. Przymierzając się do ich zakupu warto zatem poznać asortyment firm, które oferują wiele wariantów biurek, zarówno klasycznych, jak i tych z możliwością rozbudowy i sukcesywnego doposażania w praktyczne elementy zabudowy jak np. kontenerek na przybory czy dodatkowe półki. Takie przyszłościowe podejście przy urządzaniu pokoju młodego ucznia pozwoli nam na wybranie biurka dopasowanego do indywidualnych potrzeb dziecka oraz umożliwi optymalne wykorzystanie potencjału wnętrza zarówno o dużym, jak i niewielkim metrażu.

 

Czytaj również: Systemy meblowe na światowym poziomie 

 

Urządzając pokój ucznia starajmy się myśleć przyszłościowo. Dzieci w wieku szkolnym bardzo szybko rosną. Decydując się na zakup biurka musimy wybrać takie, które nie będzie ani za niskie ani zbyt wysokie. Optymalnym rozwiązaniem wydaje się biurko 145 z obszernym blatem i dwiema szafkami po bokach oraz szufladką na przybory po środku. Zmieści ono wszystkie zeszyty, książki i skarby naszej pociechy.  Dla mniejszych pokoi idealne będzie natomiast biurko 120 o wymiarach blatu 120x54 i 73 cm wysokości, które pierwszoklasistom zapewni komfortowe warunki do nauki i zabawy, a w razie potrzeby można będzie doposażyć je w nadstawkę lub kontenerek z trzema pojemnymi szufladami.

 

Jeśli biurko przeznaczone jest dla dziecka, które, na co dzień korzysta z komputera, warto dodatkowo zakupić wysuwany blat na klawiaturę. Dużą popularnością wśród asortymentu firmy MEBLIK cieszą się narożne biurka 130 o wymiarach 130x90x73 cm wysokości. Są one idealnym rozwiązaniem, jeśli pokój dziecka ma liczne skosy lub też ograniczony metraż. Narożne prawe lub lewe biurko wykorzystując potencjał przestrzeni pozwoli wygospodarować dodatkowe centymetry. W przypadku nastolatków, którzy potrzebują znacznie więcej miejsca do pracy polecam biurka z kolekcji młodzieżowej 140 o wymiarach blatu 138x67 cm i 75cm wysokości. W ofercie firmy MEBLIK występują one w kolorach dopasowanych do kolekcji chłopięcych – tytan - lub dziewczęcych - woodline.

 

 

Jeśli wiemy, że nasz nastolatek ma tendencję do gromadzenia wszystkiego na blacie biurka, wybierzmy biurko mix. To wygodne połączenie biurka z szafką o jednej z trzech wielkości. Do wyboru mamy wiele konfiguracji, spośród których każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Do każdego z modeli dobrać można :  kontenerek z szufladami lub szafkę RTV w dwóch długościach 120 lub 175 z zasuwanymi frontami. W efekcie mamy możliwość uzyskania kilkunastu zestawień. To wygodne i bardzo ekonomiczne rozwiązanie. W połączeniu z wygodnym krzesłem zapewnimy naszemu dziecku komfortowe warunku do pracy”.

 

Czytaj również: Odmień salon nowymi meblami 


Jak wskazuje dalej ekspert z firmy MEBLIK: „Dostosowanie parametrów mebla i regulacji wysokości siedziska krzesła sprawi, że już od najmłodszych lat zadbamy o zachowanie prostej postawy dziecka podczas siedzenia, a tym samym większy komfort jego pracy. Warto również pamiętać, by na blacie biurka znajdowały się pojemniki z najczęściej używanymi przez dziecko przedmiotami i akcesoriami papierniczymi.

 

Jeśli ustawimy je w zasięgu jego rąk, to dziecko pracować będzie w naturalnej, nieobciążającej kręgosłup pozycji. Nie zapominajmy by pod biurkiem zostawić wolną przestrzeń dla nóg. Standardowo przyjmuje się, że optymalna jest szerokość ok. 70 cm i głębokość ok. 60 cm. Siedzisko krzesła powinno być obrotowe, regulowanej wysokości, tak by mogło „rosnąć” razem z dzieckiem. Doradzam model wsparty na kółkach, które nie rysują powierzchni parkietu. Równie dobre dla podtrzymania prawidłowej postawy naszej pociechy są też podłokietniki. Nogi dziecka powinny spoczywać swobodnie na ziemi, a jeśli nie jest to możliwe, to na podnóżku” - mówi ekspert z firmy MEBLIK.

 

 


Inspirujące detale

Wystrój dziecięcego pokoju powinien zarówno odzwierciedlać charakter jego właściciela, jak i być podporządkowany wymaganiom ergonomii. Nie zapominajmy, że biurko, przy którym uczeń codziennie będzie odrabiać lekcje, pełni rolę warsztatu pracy, ale też istotnej dekoracji wnętrza.

 

„Wybierając spośród bogatej oferty producentów mebli zwróćmy uwagę na unikalność prezentowanego asortymentu. Dzieci, podobnie jak dorośli, chcą otaczać się rzeczami modnymi i estetycznymi, które pobudzają ich wyobraźnię i korespondują z zainteresowaniami. Projektując nasze biurka staraliśmy się, by wygrawerowane, trójwymiarowe, kolorowe wzory zdobiące fronty nadały im  charakteru i oryginalności.

 

Czytaj również: Łóżeczko turystyczna dla dziecka

 

Dzięki temu dziecko poczuje się wyjątkowo we własnych czterech ścianach, w pełni utożsamiając się z panującą w nich stylistyką. Subtelne kwiatowe aplikacje, zwierzątka, bajkowe postaci lub tematyczna ornamentyka, która dekoruje biurka z większości kolekcji mebli dziecięcych firmy MEBLIK to sposób na podkreślenie osobowości i zainteresowań naszych pociech. Wybierając jasne stonowane kolory, które urozmaicają fantazyjne zdobienia dają nam duże pole do aranżacji wnętrza. Co istotne, taki mebel równie dobrze prezentować będzie się w pokoju dzieci jak i nastolatków. Jeśli nabierzemy ochoty na zmiany - wystarczy wybrać inny kolor ścian lub dodatki tekstylne by wnętrze nabrało nowego charakteru” – podkreśla ekspert z firmy MEBLIK.

 

Poza kwestią stylistyki warto zwrócić uwagę na rodzaj materiałów, z jakich wykonane jest biurko. Jak dodaje Małgorzata Sawicka - Koprowicz z firmy MEBLIK: „Najlepszym rozwiązaniem dla młodszych dzieci są odporne na ścieranie i zarysowania płyty MDF pokryte specjalną folią termoplastyczną. Wybór tak zabezpieczonego blatu biurka umożliwi dzieciom harce na blatach biurek z użyciem kredek, farb i innych zabawek, a rodzicom bezstresowe podejście do utrzymania mebla w czystości. Ciekawym rozwiązaniem są też szuflady z systemem cichego domykania, w które wyposażony jest kontenerek – dodatkowa bryła do postawienia pod biurkiem lub obok. Nie bez znaczenia jest też fakt, że najbardziej wyeksponowane krawędzie mebli są zaokrąglone. Takie szczegóły techniczne warunkują bezpieczne i komfortowe użytkowanie, które każdy rodzić powinien wziąć pod uwagę.”

 

 

Zaszufladkowany bałagan 

Organizacji pracy uczymy się już od najmłodszych lat. Warto te cechy pielęgnować również poprzez dobór odpowiednich mebli.

 

 „Dzieci mają naturalny talent do tworzenia wokół siebie bałaganu. Ucząc je od najmłodszych lat zasad  porządku możemy pomóc im zapanować nad gromadzącą się stertą zeszytów, kredek, książek i szkolnych przyborów. Biurka dla dzieci w wieku szkolnym powinny zawierać dużo szuflad lub dwie pojemne szafki, które ułatwią zorganizowanie przestrzeni do nauki. W miarę dorastania dziecka, a co za tym idzie zwiększającej się liczby zadań szkolnych wykonywanych w domu, można doposażyć biurko w różnego rodzaju nadstawki, mobilne kontenery z szufladami lub zawieszane na ścianie nad biurkiem półki, wyposażone w praktyczne przegrody, które pozwolą na zachowanie względnego porządku.

 

Czytaj również: Młodzieżowe meble pasujące do każdego wnętrza

 

Można też postawić biurko w okolicy ściany i zawiesić tablicę korkową, na której dziecko będzie mogło umieszczać swoje artystyczne malunki, plan lekcji czy samodzielnie wykonane ozdoby. Równie ważne jest zapewnienie odpowiedniego dostępu światła. Ozdobą biurka może być stojącą, nawiązującą stylistyką do wnętrza całego pokoju, lampa. Pamiętajmy, że stwarzając dziecku przyjazne otoczenie, pozwolimy mu wychodzić naprzeciw codziennym wyzwaniom i czuć się wygodnie we własnym „królestwie” – wskazuje ekspert z firmy MEBLIK

 

Nie zapominajmy, że szkoła, zwłaszcza dla pierwszoklasistów, jest wielkim wyzwaniem. Niezwykle istotna jest rola rodziców, którzy  - wspierając dziecko na drodze edukacji - tworzą mu odpowiednie warunki do pracy i rozwoju. Biurko to mebel, przy którym dorastające dziecko spędzać będzie większość czasu odrabiając lekcje, rysując lub korzystając z komputera. Podążając za powyższymi wskazaniami eksperta z bogatej oferty firmy MEBLIK możemy wybrać model, który ułatwi naszym pociechom zmagania z codziennymi obowiązkami ucznia. Nie zapominajmy, że dobór właściwego biurka i krzesła to inwestycja w zdrowie i komfort naszych dzieci, która procentować będzie przez lata.

Źródło: GutPR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 843 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • Jak wybudować dom, który będzie tani w utrzymaniu?... Liczba postów: 99 Grupa: Ekologiczny... Przede wszystkim warto rozpocząć od wyboru technologii, która sprawi, że dom będzie mógł być pasywny. Istotny jest tu współczynnik przenikania ciepła przegród.....
  • Piece wolnostojace, kozy Liczba postów: 56 Grupa: Kominki od... Kominek w domu to bardzo fajna rzecz, która nie tylko ogrzewa ale nadaję super klimat zwłaszcza w mroźne, zimowe wieczory. My mamy kominek z firmy http://www.k...
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 203 Grupa: Firmy budow... Ale przecież w tym zakresie powinniście zawsze stawiać na takie rozwiązania, które realnie mogłyby się u Was sprawdzić. Moim zdaniem ciekawym pomysłem mogłoby b...
  • Podłogi Liczba postów: 225 Grupa: Robimy stro... Może kogoś z was zainteresuję kontakt do firmy od podłóg http://pstudiopodlog.net.pl/. Ja podczas budowy domu korzystałem z pomocy firmy i bardzo mi pomogli jeż...
  • Jak wybrać podłogę Liczba postów: 178 Grupa: Robimy stro... Remont to dobry czas i moment, żeby pomyśleć o przerobieniu instalacji grzewczej na bardziej oszczędną. Wejdźcie i przeczytajcie informacje https://termoplaza.p...

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17220 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 199

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >