Biuro Informacji Kredytowej S.A. - artykuł o instytucji

Biuro Informacji Kredytowej S.A. - artykuł o instytucji

Biuro Informacji Kredytowej to główne źródło informacji, które zajmuje się gromadzeniem i udostępnianiem danych na temat realizacji zobowiązań finansowych przez podmioty gospodarcze oraz osoby fizyczne. Działalność BIK ma służyć całemu systemowi bankowemu w kraju. To umożliwia wymianę informacji między przedsiębiorcami, a sektorem bankowym.

 

BIK to największa w kraju baza obejmująca dane przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych. Grupa powstała w 1997 roku z inicjatywy Związku Banków Polskich. W skład spółki wchodzi również BIG InfoMonitor S.A. W artykule przedstawimy recenzję BIK.

W jaki sposób działa BIK?

BIK zajmuje się gromadzeniem danych odnośnie kredytów zaciąganych w bankach, firmach pożyczkowych oraz SKOK-ach. Większość danych stanowią spłacane terminowo zobowiązania. Niewielka część to również informacje negatywne, czyli kredyty niespłacane lub spłacane z opóźnieniem. BIG InfoMonitor to baza informacji na temat spłat zobowiązań takich jak rachunki za telefon, media, czy alimenty. Dzięki uzyskanym danym różne działalności gospodarcze mogą być prowadzone z mniejszym ryzykiem finansowym. Oprócz tego spółka pomaga potwierdzić finansową wiarygodność kontrahentów i skuteczniej prowadzić działalność gospodarczą.

Działalność BIK jest od dawna zaangażowana w interesy ogółu. Kultura organizacyjna spółki opiera się na bezpieczeństwie oraz zaufaniu.

 

Biuro Informacji Kredytowej S.A. - artykuł o instytucji

 

Czytaj również: Kredyt z dopłatą na dofinansowanie termomodernizacji domu - jakie formalności są wymagane?

 

BIK przywiązuje dużą wagę do wspierania zewnętrznych inicjatyw, budowania świadomości konsumentów, jeśli chodzi finansową wiarygodność oraz ochronę tożsamości. Jednymi z najpopularniejszych akcji społecznych są "Odzyskaj Alimenty" oraz "Nieskradzione.pl".

 

Jak wygląda praca w grupie BIK?

BIK zatrudnia ponad 400 osób. Dzięki połączeniu instytucji technologicznej z dbałością o zaufanie publiczne, BIK jest świetnym miejscem dla rozwoju dla ambitnych osób. Działalność firmy opiera się na pięciu podstawowych wartościach: zaufanie, innowacyjność, klient, realizacja, współpraca. Wszystkie te wartości grupa wprowadza w życie wewnątrz i na zewnątrz organizacji. Uniwersalne zasady są jednym z powodów, dla których praca w BIK może być bardzo atrakcyjna.

Pracownicy cenią firmę za prestiż przedsiębiorstwa, atmosferę, pakiet socjalny, możliwości rozwoju oraz atrakcyjne systemy motywacyjne. Dużą zaletą organizacji jest stabilność zatrudnienia oraz ciekawe systemy szkoleniowe. Praca w BIK to szansa na zdobycie doświadczenia oraz rozwój w branży finansowej.

 

Jak BIK pomaga klientom indywidualnym?

W BIK istnieje możliwość sprawdzania historii kredytowej oraz wiarygodności finansowej. Do instytucji warto udać się również kiedy chcemy zabezpieczyć się przed wyłudzeniami. BIK oferuje system alertów, które mają zapobiec próbom wyłudzenia kredytu na cudze personalne dane. Poza tym umożliwia poszczególnym klientom sprawdzanie informacji o pożyczkach i kredytach.

 

Jaką ofertę dla firm posiada BIK?

Biuro Informacji Kredytowej wspiera rozwój przedsiębiorstw. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom, firmy mają możliwość budowania swojej wiarygodności oraz solidnych podstaw zaufania w różnych sferach biznesu. Raporty BIK stwarzają okazję dla przedsiębiorców do spojrzenia na swój biznes oczami instytucji finansowych i banków. Spółka zapewnia informacje na temat wiarygodności oraz szans na uzyskanie kredytu. Można również sprawdzić, czy nasza firma nie została wpisana do rejestru dłużników.

 

Czytaj również: Frank z Internetu ratuje kredytobiorców

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 18059 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 191

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >