Biznes – lista artykułów

Gdzie oszczędzać waluty?

Na kontach i lokatach walutowych Polacy trzymają w przeliczeniu ponad 32 miliardy złotych. Poziom naszych walutowych oszczędności pozostaje od dłuższego czasu na stabilnym poziomie. Wciąż najpopularniejsze są dolary i euro, chociaż od niedawna rośnie znaczenie brytyjskich funtów. Bogacenie się polskiego społeczeństwa widać przede wszystkim po depozytach złotowych. Na koniec sierpnia na lokatach i rachunkach bieżących zgromadziliśmy 198,2 mld złotych. Oznacza to, że od początku roku przybyło blisko 10 mld złotych!
13-10-2006

Revit Building 9

Autodesk® Revit® Building 9 to supernowoczesny system projektowania budowli i tworzenia ich dokumentacji, specjalnie stworzony pod kątem modelowania informacji budowlanych (BIM). Działa w taki sposób, w jaki specjaliści od budownictwa podchodzą do budynków – umożliwia architektom i konstruktorom podejście całościowe, a nie cząstkowe – w rozbiciu na poszczególne kondygnacje, przekroje czy elewacje. Dzięki zastosowaniu w nim rozwiązania parametrycznego wprowadzania zmian, dowolną zmianę można w dowolnej chwili wprowadzić w każdym miejscu budynku, a Revit Building automatycznie uwzględni ją w kompletnym projekcie – w widokach modelu, rysunkach, zestawieniach, przekrojach i rzutach. Dzięki temu całą dokumentacja projektowa zawsze będzie spójna i kompletna. A to się przekłada na wzrost konkurencyjności.
04-10-2006

Platformą projektowa Autodesk Revit Building - oprogramowanie dla architektów - przykłady wdrożeń

Pracownia ARSA Bomerski&Piątkowski przyjęła oprogramowanie Autodesk Revit Building jako standardową platformę projektową. „Tylko Autodesk Revit posiada funkcje zapewniające spójność całego projektu i pełne panowanie nad zmianami.” – wyjaśnia Andrzej Bomerski, architekt, partner w pracowni ARSA Bomerski&Piątkowski.
11-07-2006

Gdzie tanio płacić rachunki?

Co miesiąc miliony rodzin reguluje rachunki za prąd, gaz czy telefon. Szacuje się, że w Polsce opłaca się około 50 - 70 mln faktur miesięcznie. Tylko około 10 procent opłat robione jest przez internet. Każdy przekaz gotówki obciążony jest prowizją. Dotychczas instytucją pierwszego wyboru dla przeciętnego klienta była Poczta Polska, jednak w ostatnim czasie do walki o rynek płatności masowych wkroczyły kolejne firmy. Można tam płacić taniej i szybciej, a także równie bezpiecznie.
03-07-2006

CAPAROL otworzył fabrykę w Polsce

CAPAROL, jeden z największych europejskich producentów farb i materiałów wykończeniowych dla branży budowlanej, uruchomił w Polsce własną fabrykę. Jest to pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej budowany od podstaw zakład produkcyjny tego międzynarodowego koncernu. Budowa fabryki pochłonęła już blisko 8 mln PLN. Oficjalne otwarcie pierwszego etapu tej inwestycji nastąpiło 23. czerwca 2006 r.
29-06-2006

Cena niezależności: Ile Polska musi zapłacić za „energetyczną” wolność

Dążenie Polski do dywersyfikacji dostaw ropy i gazu nabiera ostatnio coraz większego przyśpieszenia. Zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego w kontekście wydarzeń ukraińskich staje się zrozumiałe. Pojawia się jednak pytanie o rzeczywiste możliwości uniezależnienia się od Rosji, biorąc pod uwagę czynniki polityczne i ekonomiczne.
27-06-2006

Upadłość konsumencka pilnie potrzebna?

W Polsce toczy się obecnie dyskusja na temat upadłości konsumenckiej. Według szacunków blisko milion gospodarstw domowych dotkniętych jest obecnie problemem niewypłacalności.
13-06-2006

Przebudowa 25 niebezpiecznych skrzyżowań - kolejne kontrakty

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje o podpisaniu umów na przebudowę dwóch niebezpiecznych skrzyżowań – w Bytowie i w Gdyni.
19-04-2006

Nowy prezes w firmie BOLIX

Artur Łakomiec, absolwent kierunku Zarządzanie i Marketing na SGH, swoją karierę zawodową rozpoczął jako konsultant w firmie doradczej Bain & Co. Następnie przez siedem lat piastował stanowisko prezesa w spółce Agnella (producent dywanów i wykładzin)
03-04-2006

Intranet dla Apollo Rida Poland do administrowania budynkiem Warsaw Trade Tower

Agencja interaktywna isens przygotowała specjalny Intranet dla Apollo Rida Poland do administrowania budynkiem Warsaw Trade Tower (WTT) w Warszawie i zarządzania informacjami przydatnymi dla jego najemców
20-03-2006


Stron: 190 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  187 188 189 190  ▸

Czytaj też…

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19132 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 93

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >