Budowa garażu blaszanego krok po kroku

Budowa garażu blaszanego krok po kroku

O budowie garażu blaszanego myśli coraz więcej osób – to rozwiązanie idealne zarówno na działkę, jak i prywatną posesję. Popularny blaszak może posłużyć nie tylko do bezpiecznego parkowania samochodu, ale również jako pomieszczenie gospodarcze, przydomowy warsztat, a nawet siłownia. Nie wszyscy jednak wiedzą, z czym wiąże się sam proces montażu takiego obiektu. Jak się okazuje, nie jest to skomplikowane, zwłaszcza w przypadku skorzystania z pomocy specjalistów. Oto najważniejsze informacje dotyczące tego, jak przebiega budowa garażu blaszanego! Czytaj dalej

 

Na początek – zakup garażu blaszanego

Garaże blaszane mogą być w stu procentach dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego inwestora. Jeżeli więc chcesz postawić na to rozwiązanie, tylko od Ciebie zależeć będą wymiary czy sposób wykorzystania obiektu. Do Twojej dyspozycji są zarówno te mniejsze (np. blaszak 3x5 m), które będą idealne do parkowania jednego samochodu, jak również większe (np. garaż blaszak 5x6 m lub blaszak 6x7 m), które nadawać się będą również do przechowywania innych pojazdów, narzędzi czy akcesoriów. Co więcej, możesz postawić na garaże blaszaki jedno- lub dwustanowiskowe, posiadające dodatkowe drzwiczki czy otwory okienne, a nawet o odmiennym sposobie wykończenia (np. ocynk lub lakier). Od Ciebie zależeć będzie także rodzaj dachu i bramy – dzięki temu zyskasz rozwiązanie w stu procentach spełniające Twoje oczekiwania.

 

Co najważniejsze, zamawiając garaż blaszany od sprawdzonego producenta, możesz mieć pewność, że będzie on wykonany z wysokiej jakości materiałów. Stabilna, stalowa konstrukcja, wytrzymałe poszycie z zabezpieczonej przed korozją blachy oraz solidny dach sprawią, że garaż będzie odporny na czynniki zewnętrzne, skutecznie ochroni mienie przed złodziejami i pozostanie niezwykle estetyczny na przestrzeni wielu lat.

 

Budowa garażu blaszanego krok po kroku

 

Czytaj również: Na czym polega budowanie w formule BTS?

Gdzie można kupić blaszaki na wymiar? Na rynku działają doświadczeni specjaliści, który oddają do dyspozycji klientów specjalne konfiguratory oraz kalkulatory cen. Wystarczy, że odwiedzisz stronę internetową i wybierzesz odpowiednie opcje. W ten sposób nie tylko zamówisz garaż blaszany w odpowiednie miejsce i we wskazanym przez siebie terminie, ale również będziesz wiedzieć, ile zapłacisz oraz jakie będą jego parametry.

 

Po zakupie nie musisz martwić się kwestią budowy – wykwalifikowani montażyści pojawią się na Twojej posesji ze wszystkimi elementami i narzędziami, a następnie przeprowadzą wszelkie prace, odciążając się od obowiązków.

 

Formalności przed montażem

Jeszcze przed zakupem i montażem blaszaka warto dowiedzieć się wszystkiego na temat formalności, jakie są niezbędne, by postawić go na swojej posesji. Jak się okazuje, są one bardzo niewielkie – w większości przypadków nie ma nawet potrzeby uzyskiwania pozwolenia na budowę.

 

Budowa garażu blaszanego krok po kroku

 

Czytaj również: Czym się wyróżnia drewno konstrukcyjne KVH®?

 

Zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (rozdział 4: „Postępowanie poprzedzające rozpoczęcie robót budowlanych”), nie ma potrzeby uzyskiwania pozwolenie na budowę garażu blaszanego o powierzchni do 35 metrów kwadratowych. Warto dodać, że na działce o powierzchni 500 metrów kwadratowych można postawić aż 2 takie obiekty!  Czy w takim razie posiadasz jakiekolwiek obowiązki formalne? Tak – niezależnie od wielkości garażu powinieneś zgłosić zamiar jego budowy. Należy zrobić to co najmniej na 30 dni przed rozpoczęciem prac montażowych.

 

Przygotowanie podłoża pod garaż metalowy

O ile garaże blaszane z montażem wznoszone są przez specjalistów, o tyle Twoim zadaniem jest przygotowanie podłoża, dzięki któremu obiekt będzie mógł zostać stabilnie ustawiony na gruncie. Zdecydowanie najbardziej polecaną opcją jest wylewka betonowa, której wymiary powinny być  nieco większe od wymiarów garażu – najlepiej, jeżeli jej boki wystają około 10 cm poza krawędź ściany blaszaka np. dla garażu 3x5 zalecamy płytę 3.2m x 5.2m. Warto również pamiętać, by wylewka miała grubość minimum 10 cm – ze względu na konieczność mocowania do betonu kotwami stalowymi – (stalowymi kołkami rozporowymi) których długość wynosi właśnie 10 cm, oczywiście ze względu na lokalne uwarunkowania gruntowe ta grubość może być większa.

 

Przygotowanie podłoża w postaci wylewki betonowej nie jest skomplikowane, ale w przypadku wątpliwości albo braku czasu warto skorzystać z pomocy fachowca.

 

Montaż garażu blaszaka

Jak wspominaliśmy wcześniej, blaszane garaże montowane są przez specjalistów firmy, w której dokonałeś zakupu. Co więcej, taka usługa jest najczęściej wliczona w cenę blaszaka, dlatego zdecydowanie warto z niej skorzystać. Jak wygląda proces montażu garaży z blachy?

 

Montażyści powinni mieć możliwy dojazdu pod samo miejsce montażu, konstrukcja jest podzielona na poszczególne ściany, które na miejscu u klienta są rozładowywane i skręcane ze sobą.
Na koniec dokręcana jest więźba dachowa w formie belek z  profili zamkniętych a w wypadku dwuspadów lub większych konstrukcji dodatkowo wzmocnionych kratownicą. Po prawidłowym ustawieniu i pomiarze głównych przekątnych garażu dokręcane jest poszycie dachowe. Doświadczona ekipa upora się z montażem większości konstrukcji w czasie nieprzekraczającym 1 godziny, robiąc to solidnie, tak że na przestrzeni wielu lat blaszak pozostanie stabilny i niestraszny będzie mu nawet silny wiatr.

 

Samo zakotwiczenie blaszaka w podłożu nie jest  skomplikowane, o ile przygotowałeś wcześniej wylewkę betonową. Po prostu przewierca się dolną konstrukcję i wierci się dalej otwór w betonie, następnie wbija się w te otwory stalowe kotwy pierścieniowe (zalecamy nie mniejsze niż 100x10) po ich wiciu pozostaje tylko dokręcić ich nakrętki od góry i po sprawie.

 

Montaż garażu – samodzielnie czy z pomocą specjalistów?

Nowoczesne garaże wolnostojące, tworzone przez doświadczonych specjalistów, nie bez powodu cieszą się dużą popularnością. Zamontowane prawidłowo i wykonane z doskonałej jakości materiałów, służą swoim użytkownikom na przestrzeni wielu lat. Dlatego warto skorzystać ze wsparcia producenta, który oferuje transport garażu i usługi montażowe. W ten sposób masz pewność, że wszelkie prace zostaną przeprowadzone prawidłowo, a ich efekt będzie doskonały.

 

Co więcej, wybierając pomoc wykwalifikowanych montażystów, oszczędzasz sporo czasu i unikasz błędów, które mogłyby przydarzyć Ci podczas budowy. Wpłynęłyby one nie tylko na estetykę, ale również funkcjonalność garażu blaszaka.

Źródło: Artykuł zewnętrzny / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Porady od dekarza z Warszawy Liczba postów: 11 Grupa: Budowa i re... Montaż rynny to jedyny sposób na skuteczne odprowadzenie wody z dachu i tym samym uniknięcie zalewania fundamentów czy elewacji. Efektywność działania instalacj...
  • Dekorator wnętrz Liczba postów: 36 Grupa: Firmy budow... Szanowni Państwo, szybkim sposobem na zmianę wyglądu wnętrza jest przemalowanie ścian. Do malowania najlepiej wykorzystać farbę, która tworzy trwałą powłokę odp...
  • Nowy wózek widłowy Liczba postów: 93 Grupa: Budowa i re... Wózki widłowe są nieodłącznym elementem sprawnej pracy na magazynie w transporcie, ale również rozładunku i załadunku towarów. Dlatego też jeśli zależy Wam na d...
  • Jak estetycznie pomalować elewację domu? Liczba postów: 3 Grupa: Budowa i re... Warto co jakiś czas odnowić wygląd budynku, nie tylko dla estetyki, ale także dla zdrowia. O połączeniu malowania elewacji z jej myciem więcej przeczytasz tutaj...
  • Czy ciepło sieciowe jest bezpieczne dla środowiska... Liczba postów: 2 Grupa: Budowa i re... Witam wszystkie osoby, które są zainteresowane tematem naszej rozmowy. Jeżeli są tutaj osoby zainteresowane tematem doradztwa środowiskowego lub szkolenia ochro...

Ostatnio na forum

  • Ogrody Zimowe Liczba postów: 95 Grupa: Ogrody Ogrody zimowe to najlepsza propozycja i bardzo mi się podobają, aby można było pięknie korzystać z niego przez cały rok. Chcecie sprawdzić, które opcje są najko...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • Pokój dla dziecka Liczba postów: 194 Grupa: Nowości ara... Gdzie szukaliście inspiracji podczas aranżacji pokojów Waszych dzieci? W moim przypadku zdecydowałem się skorzystać z oferty polecanego mi sklepu internetowego....
  • Samemu czy z firmą Liczba postów: 4 Grupa: Aktualności Każdego w końcu czeka przeprowadzka i do tego polecam fantastyczną firmę przeprowadzkową https://www.przeprowadzkiwroclaw.pl Bardzo dobrze się z nimi współpraco...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 188

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >