Budowa i remont – lista artykułów

kolektory solarne - instalacja i montaż

Nadchodzące wraz z latem słoneczne dni dają nam okazję nie tylko do wypoczynku, ale i do znacznych oszczędności. W większości domów bezpłatną energię słoneczną można z powodzeniem wykorzystywać do ogrzewania wody.

Dachówka ceramiczna - porady

Ceramiczne pokrycia dachowe od wieków cieszą się szacunkiem klientów i uznaniem wykonawców. Niepalne, nienasiąkliwe, dźwiękoszczelne, odporne na promieniowanie słoneczne i wahania temperatury. Nie wymagające konserwacji przez cały czas użytkowania. Ich trwałość liczona jest w dziesiątkach, a nawet setkach lat.

Membrany paroprzepuszczalne – co kryje się pod tą nazwą?

Nowoczesną generację membran dachowych cechuje ogroma liczba zalet. Przede wszystkim są one paroprzepuszczalne (czyli „oddychające”). Coraz częściej klienci w Polsce poszukują membran paroprzepuszczalnych. Istotnym i popełnianym przez nabywców błędem jest jednak założenie, że wszystkie membrany są takie same. Nic bardziej mylnego. Jakość i wykonanie są niezwykle zróżnicowane. Którą membranę powinni więc Państwo wybrać?

Jak prawidłowo przyklejać płyty styropianowe do ściany?

Do przyklejania płyt styropianowych służą klej BOLIX Z, uniwersalny klej BOLIX U oraz zimowe zaprawy klejowe BOLIX UZ i BOLIX UZB (biały).

Montaż płyt styropianowych termoizolacyjnych - porady jak nie popełnić błędu

Przy mocowaniu warstwy termoizolacyjnej często spotykanym błędem jest rozmieszczenie zaprawy klejącej na płytach tylko w postaci "placków". Błąd ten powoduje, że przewieszony poza "placek" fragment płyty ugina się nawet pod małym naciskiem, co w efekcie utrudnia poprawne ułożenie warstwy zbrojonej i osłabia skuteczność mocowania klejącego oraz może doprowa­dzić do powstania pęknięć na styku płyt materiału termoizolacyjnego.

Metody ocieplania budynku - metoda bezspoinowa

Najpopularniejszą metodą ocieplania budynków jest technologia bezspoinowego systemu ociepleń (BSO), zaś najczęściej stosowanym materiałem termoizolacyjnym są płyty styropianowe. Nic dziwnego, bo ocieplanie styropianem w technologii BSO to ekonomiczny, szybki i łatwy w realizacji sposób na ciepły dom.

Papa termozgrzewalna firmy Swisspor Polska

W maju i czerwcu 2006 roku do oferty firmy Swisspor Polska zostanie wprowadzonych siedem nowych pap termozgrzewalnych Czarna Mamba. Wśród nowych produktów będzie Solo - papa asfaltowa do jednowarstwowych pokryć dachowych na osnowie z tkaniny poliestrowej, która może być stosowana na obiektach wielkopowierzchniowych jako alternatywa dla folii PVC.

Bloczki profilowane - Budujemy dom – ściana w górę - odcinek 2

Budujemy swój pierwszy dom. I choć wiele prac budowlanych wydawało nam się tak łatwych i prostych w wykonaniu, to często bez pomocy czy porady fachowca nie da się ich wykonać...

Gips szpachlowy - EXTRA plastyczny - zalety

Oferta firmy Rigips Polska – Stawiany wzbogaciła się o nowy produkt - Gips Extra Szpachlowy o wyjątkowych właściwościach plastycznych. Nowa receptura powstała dzięki współpracy firmy Rigips z wykonawcami specjalizującymi się w systemach suchej zabudowy wnętrz. Testy zostały przeprowadzone przez wykonawców na budowach w Polsce oraz podczas specjalnych warsztatów, które odbyły się w zakładzie produkcyjnym w Puchbergu (Austria).

Kotły grzewcze z wbudowanym podgrzewaczem - ciepła woda na życzenie

Z początkiem wiosny kończy się sezon grzewczy. Kotły zamontowane w wielu domach i mieszkaniach przestaną ogrzewać pomieszczenia, a przez kolejne pół roku ich główną rolą stanie się zapewnienie ciepłej wody w kranach. Warto wiedzieć, jakie rozwiązania pozwolą nam na uzyskanie ciepłej wody w wystarczającej ilości i zawsze wtedy gdy będzie potrzebna.


Stron: 1016 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  1013 1014 1015 1016  ▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15855 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 181

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >