Budowa i remont – lista artykułów

Montaż płyt styropianowych termoizolacyjnych - porady jak nie popełnić błędu

Przy mocowaniu warstwy termoizolacyjnej często spotykanym błędem jest rozmieszczenie zaprawy klejącej na płytach tylko w postaci "placków". Błąd ten powoduje, że przewieszony poza "placek" fragment płyty ugina się nawet pod małym naciskiem, co w efekcie utrudnia poprawne ułożenie warstwy zbrojonej i osłabia skuteczność mocowania klejącego oraz może doprowa­dzić do powstania pęknięć na styku płyt materiału termoizolacyjnego.

Metody ocieplania budynku - metoda bezspoinowa

Najpopularniejszą metodą ocieplania budynków jest technologia bezspoinowego systemu ociepleń (BSO), zaś najczęściej stosowanym materiałem termoizolacyjnym są płyty styropianowe. Nic dziwnego, bo ocieplanie styropianem w technologii BSO to ekonomiczny, szybki i łatwy w realizacji sposób na ciepły dom.

Papa termozgrzewalna firmy Swisspor Polska

W maju i czerwcu 2006 roku do oferty firmy Swisspor Polska zostanie wprowadzonych siedem nowych pap termozgrzewalnych Czarna Mamba. Wśród nowych produktów będzie Solo - papa asfaltowa do jednowarstwowych pokryć dachowych na osnowie z tkaniny poliestrowej, która może być stosowana na obiektach wielkopowierzchniowych jako alternatywa dla folii PVC.

Bloczki profilowane - Budujemy dom – ściana w górę - odcinek 2

Budujemy swój pierwszy dom. I choć wiele prac budowlanych wydawało nam się tak łatwych i prostych w wykonaniu, to często bez pomocy czy porady fachowca nie da się ich wykonać...

Gips szpachlowy - EXTRA plastyczny - zalety

Oferta firmy Rigips Polska – Stawiany wzbogaciła się o nowy produkt - Gips Extra Szpachlowy o wyjątkowych właściwościach plastycznych. Nowa receptura powstała dzięki współpracy firmy Rigips z wykonawcami specjalizującymi się w systemach suchej zabudowy wnętrz. Testy zostały przeprowadzone przez wykonawców na budowach w Polsce oraz podczas specjalnych warsztatów, które odbyły się w zakładzie produkcyjnym w Puchbergu (Austria).

Kotły grzewcze z wbudowanym podgrzewaczem - ciepła woda na życzenie

Z początkiem wiosny kończy się sezon grzewczy. Kotły zamontowane w wielu domach i mieszkaniach przestaną ogrzewać pomieszczenia, a przez kolejne pół roku ich główną rolą stanie się zapewnienie ciepłej wody w kranach. Warto wiedzieć, jakie rozwiązania pozwolą nam na uzyskanie ciepłej wody w wystarczającej ilości i zawsze wtedy gdy będzie potrzebna.

Farby fasadowe - czyste fasady – CCC „Caparol Clean Concept®”

Aby elewacja budynku przetrwała wiele lat i zapewniła najlepsze właściwości estetyczne, powinna być trwała i odporna na czynniki zewnętrzne. Te właściwości ścian zewnętrznych zapewni – kompleksowe rozwiązanie o niespotykanej odporności na zabrudzenia. W okresie ostatnich dziesięcioleci farby fasadowe ulegały ciągłemu konsekwentnemu ulepszaniu: obecnie elewacje są znacznie bardziej odporne na niekorzystne działanie deszczu, wiatru, słońca i mrozu niż kiedykolwiek wcześniej.

Prosty sposób na ładną elewację - tynki cienkowarstwowe

Tynki cienkowarstwowe to integralny składnik systemów dociepleń. Nie tylko nadają elewacji estetyczny wygląd, ale i chronią ją przed czynnikami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi. Jednak zastosowanie mas i wypraw tynkarskich może być dużo szersze niż tylko w systemach BSO.

Oszczędność ciepła nowym standardem ekologicznym w Polsce

W 2006 roku mają wejść w życie europejskie zalecenia dotyczące charakterystyki energetycznej budynków. Polska, jako kraj członkowski Unii Europejskiej zobowiązana będzie do poprawy jakości energetycznej budynków.


Stron: 1047 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  1045 1046 1047

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16353 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 130

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >