Budowa i remont – lista artykułów

Cegła klinkierowa - gliniany skarb

Potrzeba jest matką wynalazków. U zarania cywilizacji, w miejscach, gdzie brakowało naturalnego kamienia do budowy ludzkich siedzib, materiałem budowlanym stały się muł i glina. Życiowy przymus umożliwił epokowe odkrycie w technice budowlanej. Cegły suszone na słońcu, a z czasem wypalane w ogniu okazały się wyjątkowo trwałe i mocne

100 procent ekologii

Domy szkieletowe budowane w Systemie Kronopol spełniają najwyższe standardy ekologii począwszy od procesu produkcji komponentów, na eksploatacji gotowego budynku skończywszy...

Między ceramiką, a blachą

Jakie pokrycie dachowe wybrać na swój dom? Do najpopularniejszych należą dachówki ceramiczne i blachodachówki. Każde z nich ma swoich zagorzałych zwolenników i wiernych propagatorów

Łatwe i oszczędne instalowanie

Budowa domu to przedsięwzięcie trudne i skomplikowane. Przebieg powstawania inwestycji uzależniony jest od wielu czynników. Jednym z najistotniejszych jest wybór takiej technologii, która będzie gwarancją dobrego efektu końcowego. Czy istnieje taki sposób na budowanie, który wraz z wysoką jakością zagwarantuje łatwe wykonanie i zaoszczędzone pieniądze?

BOLIX rozszerza ofertę o system do kamienia elewacyjnego

BOLIX S.A., producent chemii budowlanej specjalizujący się w systemach ociepleń, wprowadził na rynek kompletny zestaw do mocowania i pielęgnacji dekoracyjnych okładzin kamiennych. Cechą charakterystyczną nowego systemu jest szerokie spektrum jego zastosowania. Można go bowiem stosować do praktycznie każdego rodzaju kamienia naturalnego oraz do jego imitacji, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Okna na lata - lifting czy wymiana?

Ładne i zadbane okna są wizytówką każdego domu. Aby „świeciły przykładem” muszą mieć nie tylko estetyczny wygląd ale również pełnić rolę katalizatorów ciepła, czyli utrzymywać w naszym domu odpowiednia temperaturę. Niestety nie każde okno spełnia te zadania.

Ocieplanie = oszczędność i ochrona środowiska

Zmiany klimatyczne spowodowane oddziaływaniem człowieka na środowisko, mogą w przyszłości przybrać dramatyczne formy. Szansą na ratunek jest m.in. oszczędność energii w postaci izolacji termicznej naszych budynków.

WHE 2.24 FF – Nowy kocioł DE DIETRICH

We wrześniu 2006 roku firma De Dietrich wprowadza na rynek wiszący gazowy kocioł WHE 2.24 FF. Dzięki atrakcyjnej cenie i wysokiej jakości stanowi on atrakcyjną propozycję zarówno dla indywidualnego, jak i instytucjonalnego odbiorcy.

Austrotherm XPS/TOP – termoizolacja od piwnic po dach

W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat w Polsce stopniowo zmieniane i zaostrzane były przepisy budowlane dotyczące wymaganej izolacyjności termicznej dla nowo wznoszonych budynków. Niestety, nadal wskaźnik sezonowego zapotrzebowania na ciepło E (kWh/m2rok) do ogrzewania budynku jest o 38% większy niż w Niemczech i aż o 63% wyższy niż w Szwecji

Profesjonalne rozwiązania izolacji dachów płaskich

Wymagania dotyczące izolacji dachów płaskich wciąż rosną. Dotyczą nie tylko energooszczędności, bezpieczeństwa i trwałości zastosowanych rozwiązań, ale również szybkiego i sprawnego montażu. Szybkość prowadzenia robót związanych z wykonaniem ocieplenia i pokrycia jest dla tych rozwiązań szczególnie istotna.


Stron: 949 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  943 944 945 946 947  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18206 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 290

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >