Budownictwo modułowe to budownictwo obarczone ograniczeniami? Fakt czy mit?

Budownictwo modułowe to budownictwo obarczone ograniczeniami? Fakt czy mit?

Skąd i kiedy pojawiło się budownictwo modułowe w Polsce? Czy polega to na dokładaniu kontenerów, które tworzą długie labirynty pozbawione funkcjonalności i co gorsze - oszczędności? O tym w dzisiejszym artykule. Raz na zawsze rozwiejemy wątpliwości i obalimy kilka mitów z tym związanych.

Na czym polega budownictwo modułowe?

Budownictwo modułowe to tak naprawdę odpowiedź na aktualne potrzeby. Wiele nowych firm buduje małe budynki, które są dostosowane do aktualnych potrzeb. Jednak wraz z rozwojem, zaczyna brakować tego cennego miejsca. Gdyby od razu skorzystali z oferty modułowej, takiej jaką proponują chociażby tutaj: https://climatic.pl/budownictwo-modulowe/ wszystko wyglądałoby zupełnie inaczej.

 

Budownictwo modułowe to budownictwo obarczone ograniczeniami? Fakt czy mit?

Czytaj również: Ekologiczne produkty, które umożliwiają budowę energooszczędnego domu

 

Przy potrzebie, wystarczy zamówić nowy projekt dobudowania kolejnych części i firma zaczyna działać. Możliwe są różne scenariusze dobudowy - w górę, w bok, mocna rozbudowa, łączenie sąsiadujących budynków. Wystarczy tylko odblokować wyobraźnię i zacząć działać.

 

Przy jakich budynkach sprawdzi się budownictwo modułowe?

Wiele osób się zastanawia, kiedy sprawdzi się budownictwo modułowe? Najczęściej kojarzy się w sektorze związanym z medycyną, badaniami i technologią, ponieważ w każdej chwili można rozbudować powierzchnię badawczą. Jednak firma Climatic jest w stanie pochwalić się też innymi realizacjami - domami jednorodzinnymi, firmami usługowymi, budynkami specjalistycznymi czy domami opieki. Jak się okazuje, również deweloperzy zauważyli dużą szansę na zmniejszenie kosztów i czasu realizacji inwestycji, dlatego w budynkach wielorodzinnych, w hotelach i akademikach także korzysta się z budownictwa modułowego. Być może jest to też szansa dla Ciebie?

 

Jakie oszczędności generuje budownictwo modułowe?

Po co powstało budownictwo modułowe? Jak nie wiadomo o co chodzi, zawsze chodzi o pieniądze, a raczej o realne oszczędności. W tym przypadku znajdziemy ich całe mnóstwo! Przede wszystkim budowa trwa zdecydowanie krócej, a to generuje mniejsze koszty, co jest zrozumiałe. Jak się okazuje, to nie wszystko! Koszty materiałów są mniejsze, ale i późniejszej eksploatacji budynków. Izolacja cieplna jest o 30% lepsza od tradycyjnego budownictwa, czyli "utrata" energii jest mniejsza i nie trzeba często korzystać z ogrzewania - kolejna oszczędność!

 

Czy są to wystarczające argumenty, aby zaakceptować wyższość budownictwa modułowego nad tradycyjne?

 

Czytaj również: Domy szeregowe to idealna propozycja dla zwolenników budownictwa pasywnego i energooszczędnego

Źródło: artykuł partnerski / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15708 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 226

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >