Budownictwo modułowe to budownictwo obarczone ograniczeniami? Fakt czy mit?

Budownictwo modułowe to budownictwo obarczone ograniczeniami? Fakt czy mit?

Skąd i kiedy pojawiło się budownictwo modułowe w Polsce? Czy polega to na dokładaniu kontenerów, które tworzą długie labirynty pozbawione funkcjonalności i co gorsze - oszczędności? O tym w dzisiejszym artykule. Raz na zawsze rozwiejemy wątpliwości i obalimy kilka mitów z tym związanych.

Na czym polega budownictwo modułowe?

Budownictwo modułowe to tak naprawdę odpowiedź na aktualne potrzeby. Wiele nowych firm buduje małe budynki, które są dostosowane do aktualnych potrzeb. Jednak wraz z rozwojem, zaczyna brakować tego cennego miejsca. Gdyby od razu skorzystali z oferty modułowej, takiej jaką proponują chociażby tutaj: https://climatic.pl/budownictwo-modulowe/ wszystko wyglądałoby zupełnie inaczej.

 

Budownictwo modułowe to budownictwo obarczone ograniczeniami? Fakt czy mit?

Czytaj również: Ekologiczne produkty, które umożliwiają budowę energooszczędnego domu

 

Przy potrzebie, wystarczy zamówić nowy projekt dobudowania kolejnych części i firma zaczyna działać. Możliwe są różne scenariusze dobudowy - w górę, w bok, mocna rozbudowa, łączenie sąsiadujących budynków. Wystarczy tylko odblokować wyobraźnię i zacząć działać.

 

Przy jakich budynkach sprawdzi się budownictwo modułowe?

Wiele osób się zastanawia, kiedy sprawdzi się budownictwo modułowe? Najczęściej kojarzy się w sektorze związanym z medycyną, badaniami i technologią, ponieważ w każdej chwili można rozbudować powierzchnię badawczą. Jednak firma Climatic jest w stanie pochwalić się też innymi realizacjami - domami jednorodzinnymi, firmami usługowymi, budynkami specjalistycznymi czy domami opieki. Jak się okazuje, również deweloperzy zauważyli dużą szansę na zmniejszenie kosztów i czasu realizacji inwestycji, dlatego w budynkach wielorodzinnych, w hotelach i akademikach także korzysta się z budownictwa modułowego. Być może jest to też szansa dla Ciebie?

 

Jakie oszczędności generuje budownictwo modułowe?

Po co powstało budownictwo modułowe? Jak nie wiadomo o co chodzi, zawsze chodzi o pieniądze, a raczej o realne oszczędności. W tym przypadku znajdziemy ich całe mnóstwo! Przede wszystkim budowa trwa zdecydowanie krócej, a to generuje mniejsze koszty, co jest zrozumiałe. Jak się okazuje, to nie wszystko! Koszty materiałów są mniejsze, ale i późniejszej eksploatacji budynków. Izolacja cieplna jest o 30% lepsza od tradycyjnego budownictwa, czyli "utrata" energii jest mniejsza i nie trzeba często korzystać z ogrzewania - kolejna oszczędność!

 

Czy są to wystarczające argumenty, aby zaakceptować wyższość budownictwa modułowego nad tradycyjne?

 

Czytaj również: Domy szeregowe to idealna propozycja dla zwolenników budownictwa pasywnego i energooszczędnego

Źródło: artykuł partnerski / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Remonty Warszawa, cennik Liczba postów: 13660 Grupa: Firmy budow... Witam wszystkich Użytkowników na forum. Jeżeli szukacie pracy w branży budownictwa to zapraszamy do nas na PracownicyBudowlani.pl gdzie znajdziecie wiele ciekaw...
  • Ile kosztuje budowa domu? Liczba postów: 469 Grupa: Budowa i re... Na budowę domu składa się nie tylko budowa, czyli materiały budowlane i robocizna. Należy brać pod uwagę również np. podłączenie wody, nie zawsze jest to wodoci...
  • kuchnie Liczba postów: 8 Grupa: Firmy budow... Jasne, że tak i ja też jestem za tym żeby kupować i zamawiać meble na wymiar. na początku kupiłem meble z castoramy takie gotowce do złożenia...na tyle miałem i...
  • hydraulik warszawa Liczba postów: 2 Grupa: Firmy budow... Moja koleżanka musiała skorzystać z usług hydraulika, z tego co pamiętam bardzo ciekawą ofertę miał https://warszawskihydraulik.pl/uslugi/hy draulik-w-warszawie/...
  • Okna drewniane i drewniano-aluminiowe w aranżacji... Liczba postów: 3 Grupa: Budowa i re... Dobre okna są bardzo ważne, zgadzam się z Wami :p Dlatego właśnie postawiłam na rzeszowski RES DOM : www.res-dom.pl, z ręką na sercu polecam.

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19003 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 211

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >