Castorama promuje postawy proekologiczne - uruchomiono stronę z poradami, jak prowadzić ekologiczny dom

Castorama promuje postawy proekologiczne - uruchomiono stronę z poradami, jak prowadzić ekologiczny dom

Castorama Polska chce zachęcić Polaków do wykorzystywania ekologicznych rozwiązań w swoich domach – ich stosowanie deklaruje już 83% z nich – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie tej największej sieci sklepów home improvement w Polsce. Za inspirację posłuży specjalna strona internetowa zdradzająca wiele praktycznych rozwiązań, pomagających w prowadzeniu zrównoważonego i przyjaznego środowisku domu, i to z korzyścią dla domowego budżetu.

 

Niemal 70% Polaków ma w domu ekologiczne oświetlenie. Ponad połowa badanych planuje zastosować dodatkowe rozwiązania ograniczające straty cieplne, a 40% ankietowanych wskazuje na chęć zakupu produktów oszczędzających wodę. Co więcej, już 8 na 10 gospodarstw domowych jest wyposażonych w co najmniej jedno rozwiązanie pozwalające na ograniczenie zużycia naturalnych surowców, co oznacza, że polskie domy są coraz bardziej ekologiczne, a świadomość Polaków związana z wyborem produktów, które będą przyjazne środowisku stale rośnie.

 

Castorama promuje postawy proekologiczne - uruchomiono stronę z poradami, jak prowadzić ekologiczny dom


Czytaj również: Nowa kampania reklamowa Castoramy z Dorotą Szelągowską promuje aranżacje kuchenne


Oszczędność energii stawiana jest zawsze na pierwszym miejscu – jej najpopularniejszą formą jest korzystanie z energooszczędnych żarówek (ponad 68% Polaków). Świadomy wybór oświetlenia (np. zintegrowanego systemu oświetlenia LED, oświetlenia z czujnikiem ruchu czy żarówek przyciemniających), może być pierwszym krokiem we wprowadzeniu również dobrych nawyków. Gaszenie światła po wyjściu z pomieszczenia czy wyłączanie telewizora czy komputera, z którego nie korzystamy od wielu godzin, to także sposób na ograniczenie „pożeraczy” prądu i domowych finansów.

 

Odpowiedzialne wykorzystywanie wody w domu, też przyczynia się do obniżenia kosztów energii. Niemal 45% ankietowanych wskazało posiadanie termostatów, a także rozwiązań oszczędzających wodę (niemal 43%). Częściej, niż co 10 ankietowany, wskazywał w badaniu, że korzysta z instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła.

 

Ponad połowa ankietowanych zapytana o rozwiązania, które planuje zastosować w swoich domach, wskazuje na opcje ograniczające straty cieplne jak np. termoizolacja, nowoczesne okna czy rekuperacja. W rozwiązania oszczędzające wodę (np. systemy retencyjne i instalacje szarej wody) chce zainwestować ponad 40% ankietowanych. Co trzeci respondent wskazuje chęć wykorzystania produktów ograniczających emisję CO2 (np. odnawialnych źródeł energii – fotowoltaiki, pomp ciepła, nowoczesnych piecy).

 

Na tworzenie zrównoważonych domów i ogrodów składa się wiele rozwiązań pozwalających na oszczędność energii, wody czy ciepła. Inspiracje w jaki sposób stworzyć dom bogaty w zrównoważone rozwiązania można znaleźć na stronie castorama.pl/lp/zrownowazony-dom.

 

Czytaj również: W Korei wymyślono aplikację, która pomaga w odchudzeniu domowych kotów

 

Castorama Polska od wielu lat promuje postawy proekologiczne, popularyzując wiedzę o zrównoważonym rozwoju, dlatego dedykowana strona poświęcona rozwiązaniom służącym stworzeniu ekologicznych domów i ogrodów, naturalnie wpisuje się w działania służące wspólnemu tworzeniu dobrego klimatu. Już od 2018 r. Castorama, poprzez projekt „Nasza sfera”, edukuje i zwiększa świadomość związaną z ochroną środowiska i społeczną odpowiedzialnością biznesu.

 

Badanie społeczne na zlecenie Castorama Polska zostało przeprowadzone przez pracownię badawczą SW Research na reprezentatywnej grupie 1057 respondentów w październiku 2021 r.

2022-01-11
Źródło: Made in PR. / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • czym malować rynny? Liczba postów: 3 Grupa: Trudne tema... dobry jest altax, moża kłaść bez podkładu i szybko schnie, kolorów też masz trochę do wyboru, ja kupiłem w bricomarche
  • malowanie metalowego ogrodzenia Liczba postów: 1 Grupa: Trudne tema... Chcę odświeżyć metalowe ogrodzenie, kupiłem Altax antracyt połysk, co do konieczności usunięcia, zeskrobania odstających resztek starej farby czy płatów rdzy, t...
  • o ciągłości działań biznesowych Liczba postów: 13 Grupa: Trudne tema... Ciągłość z pewnością zapewni realizowana na szerszą saklę kampania reklamowa, stosująca, na przykład technikę remarketingu. Takie działania realizuje w swoich k...
  • Jak o siebie dbacie? Liczba postów: 1423 Grupa: Trudne tema... Ja także staram sie pić dużą ilość wysokiej jakości przefiltrowanej wody :) Filtruję wodę poprzez profesjonalny filtr pod zlewem, tzw. system ultrafiltracji :)....
  • Elektryk Liczba postów: 4 Grupa: Trudne tema... W Polsce pracy dla elektryka nie brakuje! Tutaj https://portalpro.pl/ możesz dodać swoją ofertę! Ja nie raz szukałam tam fachowca i zawsze trafiałam na profesjo...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 17547 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 239

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >