Ceramiczne akcesoria na dach - kominki, jak wybrać właściwy?

Ceramiczne akcesoria na dach - kominki, jak wybrać właściwy?

Kominki ceramiczne, obok dachówek funkcyjnych, są jednym z najczęściej stosowanych akcesoriów na połaci. Odpowiednio dobrane zapewniają właściwą cyrkulację powietrza wewnątrz budynku, wpływając tym na jego stan techniczny. Czytaj dalej

 

Precyzja wykonania, perfekcyjna estetyka i doskonała funkcjonalność to najważniejsze z wielu zalet kominków ceramicznych SIGNUM marki CREATON. Na rynku wyróżniają się one pod wieloma względami, dlatego warto podczas zakupu dachówki ceramicznej upewnić się, że na naszym dachu znajdą się kominki oraz inne produkty z oferty CREATON. Równie ważne jest to, że zastosowanie nieoryginalnych rozwiązań naraża nas na utratę oferowanej przez producenta gwarancji wynoszącej aż do 50 lat. 


Ceramiczne akcesoria na dach - kominki, jak wybrać właściwy?

 

Dach ceramiczny CREATON z gwarancją do 50 lat

W przypadku marki CREATON kominek ceramiczny stanowi integralny element przemyślanego, zaprojektowanego w najdrobniejszych szczegółach systemu wentylacji/odpowietrzania SIGNUM. Jest spójny pod względem jakości materiału, koloru, powierzchni i kształtu z dachówką połaciową CREATON. 

 

Ceramiczne akcesoria na dach - kominki, jak wybrać właściwy?

 

Czytaj również: Czym się charakteryzuje ceramiczna dachówka zakładkowa?

 

Tego zwykle nie oferują nam spotykane na rynku kominki z plastiku lub różne przeróbki na bazie dachówek CREATON. Dlatego wybierając na swój dach dachówkę ceramiczną CREATON powinniśmy zadbać o to, aby na połaci znalazły się tylko oryginalne rozwiązania producenta. W ten sposób otrzymamy dach w jakości CREATON. Dach zasługujący na wyjątkową na rynku gwarancję. Ta udzielana jest przez CREATON Polska na okres do 50 lat. Zgodnie z „Ogólnymi Warunkami Gwarancji” uzyskanie tak długiej ochrony na zakupiony dach jest możliwe przy zastosowaniu na połaci jedynie oryginalnych produktów ceramicznych z oferty firmy CREATON Polska.

 

SIGNUM – oryginalny system wentylacji/odpowietrzania marki CREATON

W skład kompleksowego systemu marki wchodzą idealnie komponujące się z powierzchnią dachu kominki wentylacyjne i kominki odpowietrzające instalację sanitarną. Każdy ze znajdujących się w ofercie modeli ceramicznych posiada gamę dedykowanych rozwiązań. Daje ona duże możliwości w zakresie planowania systemu skutecznej wentylacji pomieszczeń (SIGNUM ø 150 mm) oraz odpowietrzania instalacji sanitarnej (SIGNUM ø 100 i 125 mm). 


 

Ceramiczne akcesoria na dach - kominki, jak wybrać właściwy?

 

Czytaj również: Wszystko, co warto wiedzieć o wymianie pokrycia dachowego

 

Kominek ceramiczny dostępny jest w zestawie z rurą przyłączeniową lub z rurą przyłączeniową i adapterem. Ten funkcjonalny system zapewnia szybkie i precyzyjne połączenie (w zależności od rodzaju) z instalacją wentylacyjną lub odpowietrzającą. Wszystko odbywa się przy zachowaniu maksymalnej szczelności. Całkowita kompatybilność wszystkich elementów eliminuje konieczność długotrwałego procesu ustawiania i uszczelniania. To wpływa na oszczędność kosztów i zapewnia najwyższej jakości parametry funkcjonalne, w przeciwieństwie do kupowanych osobno rozwiązań spoza oferty CREATON.

 

Budowa kominka ceramicznego SIGNUM (na przykładzie dachówki TITANIA)

Kominki ceramiczne SIGNUM posiadają unikalne rozwiązania konstrukcyjne, które zostały opracowane przez ekspertów CREATON na podstawie licznych wewnętrznych testów i analiz. Celem było zaprojektowanie rozwiązania spójnego pod względem kształtu z dachówką połaciową, posiadającego trwałą konstrukcję, zapewniającego maksymalną funkcjonalność w zakresie wentylacji/odpowietrzania. Z myślą o zadowoleniu inwestora z wybranych na dach swojego domu rozwiązań powstała gama kominków o różnych średnicach, których elementy budowy spełniają ściśle określoną rolę na dachu:


 1. Odpowiednio wyprofilowany kształt czapki kominka gwarantuje perfekcyjną funkcjonalność i maksymalną ochronę przed wnikaniem wody. 

 2. Obszerne otwory wentylacyjne znajdujące się pod czapką kominka umożliwiają swobodny ruch powietrza.

 3. Rura ceramiczna nie powoduje żadnych ograniczeń przepływu powietrza, umożliwia szybki i szczelny montaż pozostałych elementów systemu SIGNUM dzięki specjalnie przygotowanym krawędziom od strony spodniej kominka.

 4. Uniesiony kołnierz ceramiczny wokół rury ceramicznej zapewnia jej solidne połączenie z dachówką oraz wysoką odporność na warunki atmosferyczne.

 5. Specjalnie zaprojektowana ceramiczna dachówka bazowa

  • wykonana jest z tej samej co dachówka połaciowa, wysokiej jakości gliny,

  • kształtem nawiązuje do dachówki połaciowej, zapewnia solidną podstawę dla rury ceramicznej dzięki odpowiednio zaprojektowanym żebrom spodnim,

  • jest spójna pod względem koloru i powierzchni ze wszystkimi elementami ceramicznymi na dachu, 

  • posiada perfekcyjne zamki boczne łączące się szczelnie z dachówką połaciową,

  • zapewnia identyczną tolerancję przesuwu na zamkach górnych jak dachówka połaciowa i inne dachówki funkcyjne.

 

Dzięki tak dopracowanej konstrukcji kominek SIGNUM zapewnia efektywne funkcjonowanie systemu wentylacyjnego/odpowietrzającego, który przewyższa rozwiązania spoza oferty CREATON nawet o ok. 10-20% (źródło: wewnętrzne testy CREATON Polska). 


Ceramiczne akcesoria na dach - kominki, jak wybrać właściwy?

 

Cechy, po których poznasz oryginalny kominek SIGNUM marki CREATON

Jak zatem rozpoznać oryginalny kominek ceramiczny SIGNUM? Wystarczy podczas oglądania produktu zwrócić uwagę na trzy cechy, które utwierdzą nas w przekonaniu, że mamy do czynienia z markowym produktem CREATON. Są to:

 

 • charakterystyczny kształt czapki kominka,

 • oznaczenia na spodzie kominka: nazwa modelu dachówki oraz znak CE, 

 • ścięta krawędź rury kominkowej przygotowana do szczelnego połączenia z rurą przyłączeniową.

 

W zestawie z kominkiem ceramicznym SIGNUM powinna znajdować się instrukcja montażu oraz elastyczna rura przyłączeniowa i – w przypadku wybranych modeli dachówki – adapter.

 

Kupując dachówkę ceramiczną CREATON warto zwrócić szczególną uwagę na pochodzenie oferowanych w punkcie sprzedaży ceramicznych akcesoriów dachowych. Głównie ze względu na to, że jest to grupa produktów, których zastosowanie na połaci chroni nas przed utratą gwarancji wynoszącej aż do 50 lat. Dodatkowo tylko oryginalne rozwiązania marki stworzą na dachu całość dopasowaną pod względem technologicznym, użytkowym i estetycznym w jakości CREATON.


Źródło: AFIR Biuro PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

 • zawory Liczba postów: 11 Grupa: Firmy budow... Z własnego doświadczenia mogę polecić Ci ofertę firmy www.vero-stg.pl. Dysponują szerokim wyborem zaworów, przyłączy, urządzeń pomiarowych, systemów instalacyjn...
 • Beton – tworzywo do odkrycia Liczba postów: 46 Grupa: Budowa i re... Jeżeli jesteśmy w temacie betonu to polecam zapoznać się z oferta firmy http://www.wikrusz.pl/oferta/wytwornia-b etonu, która oferuję takie usługi jak produkcja...
 • Czym wyczyścić zabrudzenia po zaprawie cementowej?... Liczba postów: 2 Grupa: Budowa i re... Zabrudzenia cementowe nie są łatwe do wyczyszczenia, szczególnie z porowatych powierzchni. Ja w chemię zaopatruję się https://nthigiena.pl Mają sprawdzone mater...
 • Bezpieczny transport materiałów budowlanych. Liczba postów: 3 Grupa: Budowa i re... Bardzo dobry i merytoryczny artykuł. Ja niedawno korzystałem z usług hurtowni budowlanej www.domet24.pl. Posiadają szeroki asortyment, atrakcyjne ceny oraz włas...
 • Ile kosztuje budowa domu? Liczba postów: 700 Grupa: Budowa i re... Myślę, że wiele zależy od użytych materiałów, wielkości budynku oraz ekipy budowlanej. Możesz skontaktować się z firmą www.unikon-kowalik.pl. Od wielu lat zajmu...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16314 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 170

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >