Charytatywny bieg stolarzy. Zapisz się i powalcz o Złoty Hebel

Charytatywny bieg stolarzy. Zapisz się i powalcz o Złoty Hebel

Ruszyły zapisy do II ORiSTO Biegu Stolarskiego o Złoty Hebel na dystansie 10 km, który odbędzie się w połowie września w Grodzicznie. W tym roku pobiegną także dzieci. Organizatorzy przekażą część wpisowego na rehabilitację siedmioletniej Lenki. Czytaj dalej

 

Meblarze na start! Po zeszłorocznej, premierowej edycji biegu o Złoty Hebel, ORiSTO także i w tym roku zaprasza branżę meblarską z całej Polski do wzięcia udziału w wydarzeniu, którego partnerem jest renomowany producent systemów okuć meblowych i budowlanych – firma Häfele.


charytatywny bieg stolarzy, Zapisz się i powalcz o Złoty Hebel


- Celem biegu jest popularyzacja i upowszechnianie biegania jako zdrowej i prostej formy sportu oraz integracja branży meblarskiej. W tym roku najważniejsza jednak jest pomoc
i wsparcie charytatywne. Dlatego warto zapisać się już teraz – zachęca Magdalena Dymek, kierownik ds. marketingu i komunikacji w firmie Häfele.


W tym roku stolarze pobiegną dla siedmioletniej Lenki, od urodzenia walczącej z niezwykle rzadką chorobą genetyczną, uniemożliwiającą jej samodzielne poruszanie. Organizatorzy biegu przekażą 20 złotych z każdego wpisowego na rehabilitację dziewczynki.


charytatywny bieg stolarzy, Zapisz się i powalcz o Złoty Hebel

 

Czytaj również: Złoty sponsor RKS Garbarnia Kraków


Zapisy już ruszyły na stronie www.projektigrzyska.pl. Chętni mają czas do 11 września. Wpisowe kosztuje 40 zł dla pierwszych 200 osób (lub do 21 sierpnia), 50 zł dla kolejnych 50 osób (lub do 11 września) i 60 zł w biurze zawodów w dniu biegu. Zapisy w biurze zawodów rozpoczną się o godz. 13.20. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

15 września biegacze przemierzą 10-kilometrową trasę wyznaczoną ulicami Grodziczna, wsi położonej na malowniczej Warmii. W tym roku asfaltowa trasa uzyskała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Rozpoczęcie biegu głównego o godzinie 16.00. Start i metę wyznaczono przy orliku w Grodzicznie.


Pula nagród finansowych wynosi ponad 5 tys. zł. Najszybszy mężczyzna i najszybsza kobieta w kategorii Open wygra 500 zł. Na wszystkich chętnych czekają pakiety startowe. Każdy otrzyma pamiątkowe medale i statuetki, a spośród wszystkich uczestników biegu głównego organizatorzy rozlosują atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone podczas ceremonii dekoracyjnej.

 

Dzieci wystartują w trzech kategoriach wiekowych: Maluchy (do 5 lat) pobiegną na dystansie 200 m, Średniacy (od 6 do 9 lat) na dystansie 200 m, a Starszaki (od 10 do 15 lat) zmierzą się z 800-metrową trasą. Udział dzieci jest bezpłatny. Biegi dziecięce wystartują o godz. 15.20.


charytatywny bieg stolarzy, Zapisz się i powalcz o Złoty Hebel

 

Czytaj również: VEKA sponsorem turnieju tenisowego Sopot Open


Organizatorami Stolarskiego Biegu o Złoty Hebel jest producent mebli łazienkowych ORiSTO oraz fundacja For Health.


2018-08-07
Źródło: PR Expert / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19203 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 138

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >