Chemia budowlana – lista artykułów

Innowacyjne materiały impregnacyjne do ochrony i naprawy betonu

Ekspert od posadzek żywicznych, który dostarcza specjalistyczne technologie i materiały do wykonywania wysokiej jakości żywicznych systemów posadzkowych, wprowadza na rynek nowe rozwiązania do ochrony i naprawy betonu.

Emulsja gruntująca do utwardzania podłoża

Emulsja gruntująca pomaga wzmocnić wiązanie podłoża ściany z jej warstwami wierzchnimi, takimi jak tynk, gładź, farba czy tapeta. Przydaje się również jako baza przy naprawach ubytków w ścianie. Uniwersalny grunt będzie dobrym uzupełnieniem naszego zestawu budowlańca.

Nowa, lateksowa farba do malowania sufitów bez smug i zacieków

Biel jest najczęstszym kolorem wybieranym do malowania sufitów – doskonale odbija światło, powiększa przestrzeń i podkreśla kolorystykę ścian. Warto jednak zwrócić uwagę na ostateczny wygląd podłoża po wymalowaniu. W przypadku sufitów jest to szczególnie ważne – łatwo o niedociągnięcia – smugi, które po wyschnięciu farby będą widoczne i wyeksponują wszelkie niedoskonałości. Aby tego uniknąć wybierajmy specjalne farby dedykowane do malowania sufitów.

Czym zaimpregnować elewację i inne powierzchnie wokół domu?

Wiosna to czas gruntownych porządków. Jednak, by cieszyć się efektem na dłużej, po wyczyszczeniu elewacji budynku i innych powierzchni wykonanych z kamienia, cegły, gresu, klinkieru, marmuru czy granitu, trzeba je odpowiednio zaimpregnować. Sprawdziliśmy najskuteczniejsze środki i metody, jakie można do tego celu wykorzystać.

Jak wybrać dobrą zaprawę klejową?

Wraz z nadejściem kwietnia nadchodzi również nowa energia i potrzeba zmian, dlatego wczesna wiosna to czas remontów, rearanżacji pomieszczeń i drobnych napraw. Niezależnie czy planujemy dużą czy niewielką rewolucję musimy pamiętać, że podejmowane przez nas wybory muszą być podyktowane nie tylko względami estetycznymi – zwłaszcza jeśli jednym z planów remontowych jest przeprowadzenie prac glazurniczych w tak newralgicznych miejscach jak taras, balkon czy łazienka. Doświadczenie specjalisty to jedno, i to na jego wiedzy i ocenie sytuacji należy przede wszystkim polegać podczas prac remontowych, natomiast drugą sprawą jest inwestorska świadomość i znajomość choćby podstawowych parametrów zapraw klejowych, by lepiej zrozumieć, jaki produkt będzie odpowiedni do konkretnego etapu prac i dlaczego właśnie ten poleca nam profesjonalista.

Rodzaje silikonów dostępnych na rynku - który wybrać?

W domu i na budowie wypełniają szczeliny i łączą przeróżne materiały. Nie obejdzie się bez nich ani biały montaż, ani obróbki blacharskie na dachu. Silikony, bo o nich mowa, są jednymi z najczęściej stosowanych produktów chemii budowlanej. Przedstawiamy ich poszczególne rodzaje.

Lakierobejca dekoracyjno-renowacyjna do konserwacji tynków mozaikowych

Początek wiosny to czas gruntownych porządków wokół domu. Przy odrobinie naszego wysiłku powierzchnie tynków mozaikowych na nowo odzyskają swoją świeżość, jeśli zastosujemy odpowiednią lakierobejcę do ich renowacji.

Dlaczego gotowa zaprawa budowlana jest lepszym wyborem od przygotowanej samodzielnie?

Jeszcze nie tak dawno większość zapraw budowlanych przygotowywana była ze składników bezpośrednio na budowie. Wymagało to doświadczonych i starannych fachowców, ponieważ każda zmiana proporcji poszczególnych składników mogła wpływać niekorzystnie na jakość uzyskanej zaprawy. Dzisiaj w składach budowlanych i marketach można bez problemu kupić gotowe, suche mieszanki, do których wystarczy dolać wody w ilości wskazanej na opakowaniu przez producenta, aby otrzymać gotową zaprawę. Współczesne rozwiązania nie tylko ułatwiają i skracają czas wykonania prac, lecz także niosą ze sobą wiele dodatkowych korzyści.

Wykończenie drewnianych powierzchni woskiem barwiącym.

W naszych domach często można spotkać meble z litego drewna. Od dość popularnych szaf, komód czy łóżek sosnowych, do tych stworzonych z bardziej szlachetnych gatunków, takich jak dąb czy orzech. Każdy sprzęt domowy z naturalnego materiału wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie tylko aby dłużej nam służył, ale także w celu wydobycia niezwykłych walorów estetycznych prawdziwego drewna.

Klejenie płytek kamionkowych, kamiennych i gresu - jaki klej?

Meble, podłoga i ściany – to trzy kluczowe elementy decydujące o atrakcyjności naszego mieszkania. Żeby jego wnętrze było bardziej modne, możemy kontrastowo udekorować ściany białymi lub czerwonymi cegłami – w ich bezproblemowym montażu pomoże odpowiedni szybkowiążący klej do płytek.


Stron: 75 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16960 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 303

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >