Chemia budowlana – lista artykułów

Ekologiczne rozwiązania i trend Zero Emission w chemii budowlanej

Odpowiedzialność to nie tylko troska o życie swoje i swoich najbliższych, ale też pojedyncze działania, które wpływają na przyszłość naszej planety. Widzimy jak zmienia się ona na gorsze, dlatego w budownictwie coraz częściej kierujemy się jej dobrem i wprowadzamy ekologiczne rozwiązania. Tak powstał trend Zero Emission.

Fuga drenażowa wodoprzepuszczalna do wykańczania tarasów gresowych

Przed nami sezon tarasowy! Jeśli od dawna na naszej liście zadań pojawia się temat wykonania tarasu i ścieżek wokół domu – najwyższa pora go zrealizować. Tu z pomocą przychodzi– fuga wodoprzepuszczalna, szczególnie polecana do modnych gresowych płyt o grubości ≥ 2 cm, montowanych w obszarach zewnętrznych na podbudowie związanej i niezwiązanej.

Zaprawy klejowo-szpachlowe przeznaczone do zastosowania w systemach ETICS

Odpowiednia termoizolacja pozwala zmniejszyć wydatki na ogrzewanie, poprawia komfort cieplny, stanowiąc przy tym jeden z najważniejszych filarów zdrowego mieszkania. Spełnia też rolę estetycznego wykończenia elewacji i chroni konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych. Dla uzyskania optymalnych efektów ważny jest nie tylko właściwy dobór materiału izolacyjnego czy tynku dekoracyjnego. Z punktu widzenia stabilności i trwałości izolacji, a co za tym idzie całego układu warstw ocieplenia, niezwykle istotna jest zaprawa klejowo-szpachlowa, kluczowy element warstwy zbrojącej system ETICS.

Uniwersalne kleje-uszczelniacze do prac wykończeniowych w łazience

Wiosna inspiruje do wprowadzania zmian, również w naszych domach i mieszkaniach. Jeżeli planujemy samodzielnie odświeżyć wygląd łazienki, miejmy na uwadze, że jest ona stale narażona na szkodliwe działanie wody. Uniwersalne kleje-uszczelniacze doskonale sprawdzą się w pomieszczeniu o podwyższonym stopniu wilgotności.

Po co w budownictwie tworzy się zaplanowane dylatacje

Szczeliny dylatacyjne, choć w skali budynku zajmują znikomy procent powierzchni, są jego niezwykle istotnym elementem. Aby właściwie spełniały swoją rolę i zachowały estetyczny wygląd, należy wypełnić je odpowiednio dobranym materiałem uszczelniającym. Uszczelniacz dylatacyjny na bazie MS Polimeru ma szeroki zakres zastosowań i sprawdzi się w przypadku większości popularnych materiałów budowlanych, do złączy konstrukcyjnych oraz dylatacji poziomych i pionowych, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektu.

Zasolenie zawilgoconych ścian budynku - jakie środki stosować, aby uniknąć problemu

Korozyjne działanie soli powoduje jedne z największych strat w strukturze muru z ceramiki, co ma konsekwencje nie tylko estetyczne, ale także wytrzymałościowe. Zanim przystąpimy do naprawy zniszczonych przez wilgoć powłok malarskich i tynków, trzeba usunąć szkodliwe związki soli. W tym celu warto użyć specjalnego środka do renowacji wilgotnych murów.

Jak używać mas bitumicznych w pracach budowlanych - zapytaliśmy eksperta

Bardzo często planując remont lub budowę od razu zakładamy, że niezbędna będzie pomoc ekipy fachowców. I często rzeczywiście tak jest, na przykład przy budowie fundamentów, czy rozbiórce starego dachu. Nakładanie nowoczesnych mas bitumicznych jest jednak czynnością, którą możemy wykonać sami. Wystarczy staranność, nieco smykałki do budowlanki i dokładne czytanie instrukcji!

Odpowiedni klej przemysłowy – czyli jaki?

Trwałe spoiwo to jeden z najważniejszych czynników w czasie montażu mebli, schodów, czy etykiet. Dlatego warto zadbać o odpowiedni klej przemysłowy. Co oferują nam producenci?

Wytrzymała na ścieranie - farba kazeinowa do dekoracji drewnianych powierzchni

Wysłużony kredens, stojący samotnie w rogu salonu, zszarzałe ramki na zdjęcia, które kilka lat temu dumnie zdobiły ścianę, a może zapomniany stolik, jeszcze do niedawna w centrum uwagi, a dziś służący jako kolejna półka na książki? Każdy z nas ma w domu przedmioty, które stanowiły ulubiony element wyposażenia, a teraz, nadgryzione zębem czasu, zeszły na dalszy plan. By przywrócić im drugie życie wystarczy oryginalny pomysł i dobra farba renowacyjna, która nie tylko odnowi ich powierzchnie, ale nada im zupełnie nowego, niebanalnego charakteru. Tu z pomocą przychodzi rewolucyjna nowość – farba kazeinowa do dekoracji powierzchni drewnianych. Co czyni ją tak niezwykłą?

Dwie metody montażu okien i drzwi warstwowy i w warstwie izolacji - którą wybrać?

Efektywność energetyczna okien i drzwi oraz ich prawidłowe funkcjonowanie uzależnione są nie tylko od właściwego doboru produktu, lecz także od jego odpowiedniego montażu. Stosowanie nowoczesnych systemów montażowych pozwala na wyeliminowanie mostków termicznych i zapewnia komfortowe użytkowanie wyrobu. Jakie rozwiązanie wybrać – montaż warstwowy czy w warstwie izolacji?


Stron: 78 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19139 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 141

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >