Chemia budowlana – lista artykułów

Farba, która poradzi sobie z zakryciem trudnych plam i zacieków na ścianie

Jak poradzić sobie z uporczywymi plamami czy zaciekami na ścianach? Jeśli zawiodą domowe sposoby, warto sięgnąć po rozwiązanie do zadań specjalnych – farbę MAGNAT ZACIEKI PLAMY, przeznaczoną do podkładowego malowania oraz renowacji ścian i sufitów. Nowy produkt w ofercie MAGNAT skutecznie izoluje trudne plamy, a także zabezpiecza powłokę przed rozwojem grzybów.

Farba do fasad, która nie tylko dekoruje, ale również chroni elewację

Wykańczanie lub odnawianie elewacji to proces, w którym liczy się doświadczenie i wiedza techniczna – te zaś w połączeniu z wysokiej jakości materiałami elewacyjnymi, dają gwarancję efektów bez ryzyka ponownego malowania lub tynkowania całego obiektu.

Uniwersalne zastosowanie klei uszczelniaczy w domowych naprawach

W każdym domu od czasu do czasu pojawiają się niegroźne usterki, które mogą jednak mieć wpływ na estetykę danego pomieszczenia lub wygodę jego użytkowania. Kleje-uszczelniacze w tubkach to niezawodne i oszczędne rozwiązanie, dzięki któremu samodzielnie wykonamy wiele niezbędnych napraw.

Farby antykorozyjne – jakie wybrać?

Rdzawe zacieki to jasna informacja, że metal nie ma wystarczającej ochrony przed wpływem otoczenia. To, czego potrzebujemy, to dobrej jakości farba na rdzę! Jakie farby antykorozyjne wybierać, aby metalowe elementy służyły nam jak najdłużej?

Ekologiczne rozwiązania i trend Zero Emission w chemii budowlanej

Odpowiedzialność to nie tylko troska o życie swoje i swoich najbliższych, ale też pojedyncze działania, które wpływają na przyszłość naszej planety. Widzimy jak zmienia się ona na gorsze, dlatego w budownictwie coraz częściej kierujemy się jej dobrem i wprowadzamy ekologiczne rozwiązania. Tak powstał trend Zero Emission.

Fuga drenażowa wodoprzepuszczalna do wykańczania tarasów gresowych

Przed nami sezon tarasowy! Jeśli od dawna na naszej liście zadań pojawia się temat wykonania tarasu i ścieżek wokół domu – najwyższa pora go zrealizować. Tu z pomocą przychodzi– fuga wodoprzepuszczalna, szczególnie polecana do modnych gresowych płyt o grubości ≥ 2 cm, montowanych w obszarach zewnętrznych na podbudowie związanej i niezwiązanej.

Zaprawy klejowo-szpachlowe przeznaczone do zastosowania w systemach ETICS

Odpowiednia termoizolacja pozwala zmniejszyć wydatki na ogrzewanie, poprawia komfort cieplny, stanowiąc przy tym jeden z najważniejszych filarów zdrowego mieszkania. Spełnia też rolę estetycznego wykończenia elewacji i chroni konstrukcję budynku przed działaniem czynników zewnętrznych. Dla uzyskania optymalnych efektów ważny jest nie tylko właściwy dobór materiału izolacyjnego czy tynku dekoracyjnego. Z punktu widzenia stabilności i trwałości izolacji, a co za tym idzie całego układu warstw ocieplenia, niezwykle istotna jest zaprawa klejowo-szpachlowa, kluczowy element warstwy zbrojącej system ETICS.

Uniwersalne kleje-uszczelniacze do prac wykończeniowych w łazience

Wiosna inspiruje do wprowadzania zmian, również w naszych domach i mieszkaniach. Jeżeli planujemy samodzielnie odświeżyć wygląd łazienki, miejmy na uwadze, że jest ona stale narażona na szkodliwe działanie wody. Uniwersalne kleje-uszczelniacze doskonale sprawdzą się w pomieszczeniu o podwyższonym stopniu wilgotności.

Po co w budownictwie tworzy się zaplanowane dylatacje

Szczeliny dylatacyjne, choć w skali budynku zajmują znikomy procent powierzchni, są jego niezwykle istotnym elementem. Aby właściwie spełniały swoją rolę i zachowały estetyczny wygląd, należy wypełnić je odpowiednio dobranym materiałem uszczelniającym. Uszczelniacz dylatacyjny na bazie MS Polimeru ma szeroki zakres zastosowań i sprawdzi się w przypadku większości popularnych materiałów budowlanych, do złączy konstrukcyjnych oraz dylatacji poziomych i pionowych, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz obiektu.

Zasolenie zawilgoconych ścian budynku - jakie środki stosować, aby uniknąć problemu

Korozyjne działanie soli powoduje jedne z największych strat w strukturze muru z ceramiki, co ma konsekwencje nie tylko estetyczne, ale także wytrzymałościowe. Zanim przystąpimy do naprawy zniszczonych przez wilgoć powłok malarskich i tynków, trzeba usunąć szkodliwe związki soli. W tym celu warto użyć specjalnego środka do renowacji wilgotnych murów.


Stron: 79 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19246 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 189

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >