Chemia budowlana – lista artykułów

Szybka posadzka - jak dobrze wybrać taki produkt z dostępnych na rynku?

Sprawnie przeprowadzony remont to marzenie każdego inwestora. Także samym wykonawcom nierzadko zależy na czasie i możliwości rychłego przystąpienia do realizacji kolejnego zlecenia. W przypadku prac podłogowych niezwykle pomocne są szybkowiążące i szybkoschnące podkłady podłogowe. Okazuje się jednak, że produkty określane jako „błyskawiczne” lub „ekspresowe” w praktyce nie zawsze takie są. Zobacz, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze, by się nie rozczarować!

Podczas remontu łazienki pamiętajmy od wyborze odpowiedniego kleju do płytek

Prace remontowe w przypadku łazienki mają szczególne znaczenie. Bezpośrednie oddziaływanie wilgoci i wody wymusza użycie odpowiednich materiałów budowlanych, wnętrze musi być też wygodne w użytkowaniu oraz sprzyjać wypoczynkowi i odprężeniu. Nawet najładniejsze płytki nie pomogą w uzyskaniu tego efektu, jeśli w wyniku źle dobranego kleju, zaczną pękać lub odpadać.

Jak naprawić stare, betonowe ogrodzenie i betonowe elementy w ogrodzie?

Zbliżający się koniec lata to czas, kiedy powoli zaczynamy przygotowywać działkę do sezonu jesienno-zimowego. To dobry moment na dokonanie przeglądu i podjęcie koniecznych prac naprawczych, również tych, które dotyczą betonowych konstrukcji i elementów. Spękania betonowego ogrodzenia czy uszkodzenia elementów małej architektury nie muszą wiązać się z koniecznością wymiany ich na nowe.

Wodoszczelne konstrukcje betonowe - jak prawidłowo wykonać w nich dylatacje?

Dylatacje stanowią obowiązkowy i jednocześnie newralgiczny element konstrukcji każdego budynku i budowli, których zastosowanie powinno być przewidziane już na etapie projektu, szczególnie w przypadku dużych obiektów użyteczności publicznej. Prawidłowa dylatacja pozwala na właściwe przenoszenie obciążenia, odkształcenia i przemieszczania konstrukcji budynku. Wykonanie jej w sposób niepoprawny może doprowadzić do stanu awaryjnego na skutek przemieszczeń konstrukcji, przykładowo do przecieków wody.

Czy stary parkiet może wyglądać jak nowy? Czym pokryć starą drewnianą podłogę po cyklinowaniu?

Coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup starych domów „z duszą”, które często wymagają gruntownego remontu. Odtworzenie wszelkich oryginalnych elementów wyposażenia wymaga doświadczenia i profesjonalnych technologii. Szczególnym wyzwaniem może okazać się zwłaszcza przywrócenie blasku zużytemu parkietowi. Chęć odtworzenia jego pierwotnego wyglądu jest często podyktowana autentycznym pięknem drewna i kunsztem, z jakim został ułożony wiele lat temu.

Farba do renowacji fasad i ścian zabytkowych budynków

Zabytkowe pałace, stare kościoły czy historyczne budynki użyteczności publicznej to jedne z największych wyzwań pod kątem renowacji ścian i fasad. Tego typu roboty budowlane wymagają nie tylko specjalistycznej ekipy wykonawczej, ale przede wszystkim trwałych i profesjonalnych produktów, takich jak zolsilikatowa farba dedykowana renowacjom.

Zanim wykończymy łazienkę pamiętajmy o wykonaniu hydroizolacji. Zastosowanie mat uszczelniająco-odcinających

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jej urządzenie to nie tylko kwestia indywidualnych upodobań estetycznych. Musi być przede wszystkim funkcjonalna i dopasowana do potrzeb domowników, bez względu na jej metraż.

Jakim środkiem chronić drewno przed czynnikami atmosferycznymi? Lazurowanie drewna

Lata lecą, trendy się zmieniają, a drewno cieszy się nieustającą popularnością wśród projektantów i miłośników ponadczasowego designu. Szereg zalet funkcjonalnych, walory estetyczne oraz gwarancja bliskiego kontaktu z naturą sprawiają, że to prawdopodobnie jedyny surowiec, który odnajdzie się w każdym stylu kompozycyjnym - w pomieszczeniu i na zewnątrz. No właśnie… na zewnątrz. Deszcze, śniegi, intensywne nasłonecznienie – warunki pogodowe mogą szybko i skutecznie pozbawić drewno zachwycającego blasku. Mogą, ale nie muszą! Wystarczy, że sięgniemy po produkty lazury Polski Klimat, które wyniosą ochronę tego surowca na zupełnie nowy poziom. Od czego zacząć?

Jak można przyspieszyć prace związane z tynkowaniem?

Stosowanie tynków cementowo-wapiennych to bardzo popularny sposób wykańczania ścian i sufitów. Produkty posiadają wiele zalet, a dzięki rozwijającej się technologii, prace tynkarskie można przeprowadzić w naprawdę ekspresowym tempie. Zobacz, jak to zrobić!

Innowacyjny system produktów do wykańczania ścian, który oczyszcza powietrze oraz reguluje jego wilgotność w pomieszczeniach

Czy wiecie, że aż 90% naszego życia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, każdego dnia wdychając przy tym około 11 000 litrów powietrza? Często przebywamy wśród ścian, które nie są w stanie regulować klimatu we wnętrzach, w efekcie czego musimy pogodzić się z tym, że jego jakość nie jest najlepsza. Wcale nie musi tak być. Stosując prozdrowotne materiały do wykończenia ścian wewnętrznych możemy zrobić milowy krok w stronę zdrowego mieszkania.


Stron: 83 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17020 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 236

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >