Chemia budowlana – lista artykułów

Farba grzybobójcza – zalety. Dlaczego warto wybrać farbę antygrzybiczną?

Choć nie widać ich gołym okiem, to właśnie one są główną przyczyną nieprzyjemnego zapachu w pomieszczeniach i nieestetycznych przebarwień na ścianach. Mowa o groźnych dla zdrowia drobnoustrojach, jakimi są grzyby i pleśnie. Najlepszym sposobem an to, aby zapobiec ich rozwojowi jest zastosowanie farby grzybobójczej. Radzimy, jaką farbę antygrzybiczną wybrać i gdzie warto ją zastosować.

Kiedy dach z papy przecieka - to czym najlepiej go załatać?

Uszkodzenia oraz brak renowacji starego pokrycia, a także błędy wykonawcze na etapie montażu papy na dachu to główne powody powstawania nieszczelności i zawilgoceń wewnątrz domów. Jak przedłużyć żywotność pokrycia z papy lub poradzić sobie z problemem przeciekającego dachu? Poznaj praktyczne wskazówki.

Czym impregnować drewniane konstrukcje budowlane?

Budowa czy kupno domu to jedna z największych, a zarazem najważniejszych decyzji, jaką przychodzi nam podjąć. I choć nasze serce rwie się do planowania aranżacji poszczególnych pomieszczeń pamiętajmy, że równie ważne jest zadbanie o to, czego nie widać – fundamenty oraz konstrukcję – zwłaszcza jeśli została wykonana ona z drewna. Tu z pomocą przychodzi niezawodny Impregnat do drewna budowlanego, który skutecznie chroni surowiec przed grzybami, szkodnikami i panującą w powietrzu wilgocią.

Farba do pielęgnacji i renowacji pokryć dachowych

Dach stanowi nie tylko element konstrukcyjny budynku, ale odgrywa też istotną rolę w wyglądzie całego obiektu. Zadbany może być prawdziwą ozdobą, podnosząc wartość nieruchomości. Jego dobra kondycja wpływa też na komfort i bezpieczeństwo użytkowania domu. Jednak pełniąc funkcje ochronne dla budynku, dach jest szczególnie narażony na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. By ustrzec właścicieli nieruchomości przed kosztownym i czasochłonnym procesem wymiany dachów, powstała nową seria wysoce funkcjonalnych produktów do pielęgnacji i renowacji pokryć dachowych oraz zewnętrznych elementów budynków.

Zabezpieczenie drewna przed pożarem - malowanie maszynowe oraz impregnacja NRO

Ochrona przeciwpożarowa to nie tylko odgórny wymóg podczas budowy domu. Drewniany taras, elewacja, wiata parkingowa lub elementy architektury ogrodowej — każdy z tych elementów warto zabezpieczyć przed niszczącym wpływem ognia. W jaki więc sposób chronić drewniane elementy naszych domów przed szkodliwym działaniem promieni UV i potencjalnym zagrożeniem pożarowym?

Uniwersalny klej poliuretanowy do prac wykończeniowych

O jakości prac budowlanych i wykończeniowych decyduje nie tylko ich efekt końcowy, ale również czas poświęcony na realizację całego przedsięwzięcia. Z pomocą kleju Soudabond Turbo osiągniemy zamierzone rezultaty w ekspresowym tempie.

Łatwiejsza w obróbce, idealnie gładka powierzchnia to nowa jakość fugi

Choć mogłoby się wydawać, że o zaprawach fugowych powiedziano już niemal wszystko a powiedzieć o fugach „materiał wykończeniowy”, to nie powiedzieć w zasadzie nic. Spoinowanie to jeden z ostatnich, lecz także i najważniejszych etapów prac glazurniczych. Do podstawowych zadań fugi, obok funkcji czysto dekoracyjnych, należy m.in. wypełnienie i maskowanie ewentualnych nierówności szczelin, ochrona przed wnikaniem wilgoci prowadzącej do rozwoju pleśni i grzybów, a także kompensowanie naprężeń powstających w materiale, zabezpieczenie płytek przed spękaniem oraz zwiększenie stabilności i przyczepności okładziny do podłoża.

Jakie efekty daje ozonowanie pomieszczeń?

Ozonowanie pomieszczeń jest wysoce skuteczną i bezpieczną alternatywą dla dezynfekcji chemicznej. Jest to też metoda często używana do uzdatniania miejsc użyteczności publicznej, jak i prywatnych mieszkań. Działanie antyseptyczne i dezodoryzujące ozonu przynosi wymierne korzyści zdrowotne w krótkim czasie i przy niskim nakładzie środków. Kiedy warto zastosować ozonowanie i co można dzięki temu zyskać?

Środki do skutecznej dezynfekcji rąk i przedmiotów pojawiły się w ofercie Soudal

Z uwagi na wzrost zapotrzebowania na środki dezynfekujące firma, która należy do czołowych dostawców materiałów chemii budowlanej na rynku międzynarodowym, rozpoczęła produkcję bakteriobójczych i wirusobójczych preparatów Asepter do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Olej, lakierobejca czy impregnat? Jaki produkt wykorzystać do renowacji drewna w ogrodzie?

Moda na drewno nigdy nie mija, bo drewno to „materiał z duszą”, przywodzi na myśl ciepło i klimat rustykalnych wnętrz lub wręcz przeciwnie wakacyjny nastrój letniego domku. Możliwości wykorzystania drewna jest tak wiele, jak wiele jest pomysłów na „własny kąt”. Coraz częściej dostrzegamy walory drewnianych elementów wyposażenia, coraz częściej też je wykorzystujemy do swoich domów i ogrodów. Urodę drewnianych elementów pragniemy subtelnie podkreślić, zachowując jednocześnie naturalne słoje drewna, dlatego zaczynamy wykorzystywać kolory. Używając do dekoracji nowoczesnych środków, nadajemy drewnianej powierzchni odpowiedni odcień, połysk, ale także zabezpieczamy nasze drewno na lata. Dobre dopasowanie wyrobu do zadania sprawi, że prace przebiegną szybko, a my będziemy mogli w pełni cieszyć się pięknym wyglądem drewnianych mebli, które dzięki naszym działaniom zyskają nowe życie.


Stron: 81 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16284 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 286

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >