Chemia budowlana – lista artykułów

Jaką farbą pomalujemy betonową podłogę w garażu?

Podczas, gdy panie wybierają piękny parkiet do salonu, mężczyźni zastanawiają się, jaka podłoga sprawdzi się w ich królestwie, czyli garażu. Przecież to musi być wykończenie do zadań specjalnych! Garaż jest pomieszczeniem intensywnie eksploatowanym, więc podłoga w nim powinna być przede wszystkim trwała i łatwa do utrzymania w czystości.

Czym najprościej przymocować sztukaterię do podłoża?

Sztukateria wprowadza do pomieszczenia nutę ponadczasowej elegancji. Aby zdobić, musi być prawidłowo zamontowana. Kiedyś mocowało się takie dekoracje za pomocą gipsu lub kleju kostnego. Dziś mamy prostsze gotowe rozwiązania, dzięki zastosowaniu kleju piankowego szybko i trwale przymocujemy wyszukane dekoracje do podłoża.

Remont łazienki i kuchni - niezastąpione kleje i silikony

O ile długie grudniowe wieczory sprzyjały układaniu planów na nowy rok, o tyle wraz z początkiem stycznia przyszedł czas na ich realizację. Łazienka i kuchnia są pomieszczeniami, w których, ze względu na ich przeznaczenie, bardzo dużo uwagi poświęcamy utrzymaniu czystości i porządku. Jest to jednak obszar szczególnie narażony na wilgoć oraz wynikające z jej działania usterki. Jeżeli na liście naszych postanowień znajduje się wykonanie drobnych napraw w domu lub lifting wnętrz – z pomocą przyjdą nam niezawodne i uniwersalne produkty.

Szafka na buty z drewnianej skrzynki z warzywniaka i inne pomysły na tanią metamorfozę

Nawet jeśli nie dysponujemy dużym budżetem, to metamorfoza mieszkania wciąż może znaleźć się na liście naszych noworocznych postanowień. Kilka drobnych zmian aranżacyjnych potrafi przynieść zdumiewające efekty.

Znudziły Ci się stare meble i sprzęty? Nie wydawaj pieniędzy na nowe. Przemaluj je

Myśląc o zmianach w wystroju mieszkania, najczęściej planujemy wyrzucenie starych sprzętów i kupno nowych. Zanim jednak utrudzimy się wynosząc je na śmietnik lub strych przemyślmy opcję renowacji. Dzięki odpowiednio dobranej farbie wystarczy odrobina inwencji twórczej by nasze stare krzesła czy świeczniki całkowicie zmieniły swoje oblicze. Możliwość wyboru stopnia połysku — mat lub połysk — zapewni odmalowanej powierzchni oczekiwany efekt końcowy niezależnie czy jest metalowy czy drewniany. Jeśli chcemy wykańczać różne powierzchnie w tym samym kolorze nie musimy kupować kilku farb - do metalu, drewna czy PCV. Wystarczy sięgnąć po uniwersalną farbę, która nie tylko doskonale sprawdzi się na każdej z tych powierzchni, ale również zagwarantuje ich jednolitą kolorystykę.

Farba, którą można zmienić kolor drewnianych okien lub drzwi

Choć drewniane okna i drzwi odeszły na jakiś czas w zapomnienie, obecnie znów wracają do łask. Możliwość wielokrotnej renowacji i dopasowania ich kolorystyki do aktualnej aranżacji jest ogromną zaletą tego rozwiązania. Współczesna drewniana stolarka okienna różni się jakością i designem od tej, którą pamiętamy z czasów PRL-u. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze koloru okien i drzwi.

Czym wyczyścić zabrudzenia po zaprawie cementowej?

Usuwanie zabrudzeń cementowych po przeprowadzonych pracach remontowych jest niezwykle trudne lub nawet niemożliwe bez specjalistycznych środków chemicznych. W tym wymagającym procesie doskonale sprawdzi się koncentrat do silnych zabrudzeń cementowych – produkt, który skutecznie czyści i jest bezpieczny dla powierzchni.

Konserwacja i odnawianie historycznych obiektów - jak pogodzić dawną sztukę budowlaną z nowoczesną technologią?

Wiedza konserwatorów zabytków, architektów, konstruktorów, rzeczoznawców, a czasem i innych ekspertów jest potrzebna do przeprowadzenia renowacji starych budowli. Choć proces jest często długotrwały, efekt końcowy wynagradza wszelkie trudy – odrestaurowana biblioteka, odnowiony obiekt sakralny czy nowa odsłona kamienicy, która pamięta czasy wojny, cieszą oko nie tylko przechodniów, ale pozwalają także zachować jednolitość architektoniczną przestrzeni i stanowią żywy pomnik historii.

Jaką farbą odnowić stary grzejnik i sprzęt AGD

Gdy temperatura nieuchronnie spada, a jesienna aura przestaje nas rozpieszczać, łaskawszym okiem spoglądamy na domowe grzejniki i kaloryfery. Dotychczas zapomniane, w okresie grzewczym mają pełne… żeberka roboty! Pomyślmy więc o nich ciepło i przed wytężoną pracą zafundujmy im renowacyjne, domowe SPA. Z Farbą Renowacja Grzejniki & Urządzenia AGD to nic trudnego! A jeśli wystarczy nam zapału, z jej pomocą designerskiego charakteru nabiorą lodówka, pralka i zmywarka.

Dlaczego warto wybrać tynk cementowo-wapienny - poznajmy jego atuty

Czas mija nieubłaganie, a tradycyjne tynki wciąż cieszą się ogromną popularnością – zarówno wśród fachowców zajmujących się wykańczaniem ścian, jak i samych inwestorów. Co sprawia, że tak długo utrzymują się na topie? Trwałość to tylko początek długiej listy zalet tego rozwiązania. Sprawdź, czy znasz je wszystkie.


Stron: 82 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16318 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 182

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >