Chemia budowlana – lista artykułów

Łatwiejsza w obróbce, idealnie gładka powierzchnia to nowa jakość fugi

Choć mogłoby się wydawać, że o zaprawach fugowych powiedziano już niemal wszystko a powiedzieć o fugach „materiał wykończeniowy”, to nie powiedzieć w zasadzie nic. Spoinowanie to jeden z ostatnich, lecz także i najważniejszych etapów prac glazurniczych. Do podstawowych zadań fugi, obok funkcji czysto dekoracyjnych, należy m.in. wypełnienie i maskowanie ewentualnych nierówności szczelin, ochrona przed wnikaniem wilgoci prowadzącej do rozwoju pleśni i grzybów, a także kompensowanie naprężeń powstających w materiale, zabezpieczenie płytek przed spękaniem oraz zwiększenie stabilności i przyczepności okładziny do podłoża.

Jakie efekty daje ozonowanie pomieszczeń?

Ozonowanie pomieszczeń jest wysoce skuteczną i bezpieczną alternatywą dla dezynfekcji chemicznej. Jest to też metoda często używana do uzdatniania miejsc użyteczności publicznej, jak i prywatnych mieszkań. Działanie antyseptyczne i dezodoryzujące ozonu przynosi wymierne korzyści zdrowotne w krótkim czasie i przy niskim nakładzie środków. Kiedy warto zastosować ozonowanie i co można dzięki temu zyskać?

Środki do skutecznej dezynfekcji rąk i przedmiotów pojawiły się w ofercie Soudal

Z uwagi na wzrost zapotrzebowania na środki dezynfekujące firma, która należy do czołowych dostawców materiałów chemii budowlanej na rynku międzynarodowym, rozpoczęła produkcję bakteriobójczych i wirusobójczych preparatów Asepter do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Olej, lakierobejca czy impregnat? Jaki produkt wykorzystać do renowacji drewna w ogrodzie?

Moda na drewno nigdy nie mija, bo drewno to „materiał z duszą”, przywodzi na myśl ciepło i klimat rustykalnych wnętrz lub wręcz przeciwnie wakacyjny nastrój letniego domku. Możliwości wykorzystania drewna jest tak wiele, jak wiele jest pomysłów na „własny kąt”. Coraz częściej dostrzegamy walory drewnianych elementów wyposażenia, coraz częściej też je wykorzystujemy do swoich domów i ogrodów. Urodę drewnianych elementów pragniemy subtelnie podkreślić, zachowując jednocześnie naturalne słoje drewna, dlatego zaczynamy wykorzystywać kolory. Używając do dekoracji nowoczesnych środków, nadajemy drewnianej powierzchni odpowiedni odcień, połysk, ale także zabezpieczamy nasze drewno na lata. Dobre dopasowanie wyrobu do zadania sprawi, że prace przebiegną szybko, a my będziemy mogli w pełni cieszyć się pięknym wyglądem drewnianych mebli, które dzięki naszym działaniom zyskają nowe życie.

Farby akrylowe do malowania elewacji i ścian zewnętrznych budynków

Nowe farby Dulux Weathershield Extreme Protection oraz Dulux Weathershield Complete Protection z zaawansowaną technologią Weathershield zastosowaną w obu produktach, która tworzy na malowanych powierzchniach powłokę odporną na trudne warunki pogodowe. Chroni fasadę przed wnikaniem wilgoci, a także stanowi barierę przed niszczącym działaniem promieni UV.

Farba, która pokryje brunatne plamy z rdzy, kawy i inne trudne do zamalowania zacieki

Ile razy próbowaliśmy je zamalować? Bezskutecznie… za każdym razem, niczym koszmar pojawiały się ponownie. Przedstawiamy nową izolującą, wodorozcieńczalną, akrylową farbę gruntującą do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Gruntuje i izoluje trudne do usunięcia plamy i zacieki. Przygotowane dzięki niej problematyczne podłoże, wykończone farbą elewacyjną lub wewnętrzną sprawi, że na naszych twarzach nareszcie pojawi się uśmiech.

Jaki grunt zastosować na niechłonne i trudne podłoża?

Odpowiednie przygotowanie podłoża pod tynk, wylewki czy płytki to bardzo ważny etap, istotnie wpływający na jakość i trwałość realizowanych prac. W wielu przypadkach niezbędne jest zastosowania specjalnego podkładu, którego wybór podyktowany jest tym, jakie podłoże chcemy zagruntować. W przypadku trudnych i niechłonnych powierzchni świetnym rozwiązaniem jest preparat wzmacniający przyczepność.

Farby przeznaczone do malowania i zabezpieczania dachów i podłóg

Produkty szwedzkiej marki specjalizującej się w farbach do zabezpieczania, konserwacji oraz malowania podłóg i dachów są już dostępne na polskim rynku. Producent stawia przede wszystkim na jakość, innowację i rozwiązania przyjazne środowisku.

Czym najlepiej wyczyścić kamień, gres, klinkier, marmur i granit?

Aby dom był piękny po sezonie jesienno-zimowym, nie wystarczy tylko umycie okien oraz oczyszczenie miotłą nawierzchni wokół budynku. Trudnych do usunięcia zabrudzeń jest znacznie więcej, dlatego podpowiadamy, jak skutecznie wyczyścić kamień, gres, klinkier, marmur, granit, a także poradzić sobie z nieestetycznymi nalotami cementowymi pozostałymi np. po remoncie.

Taśma piankowa – co potrafi i dlaczego nie zechcesz jej zamienić na nic innego

Każdy, kto choć raz próbował zespawać, znitować czy w inny sposób scalić dwa elementy, z pewnością marzył by zrobić to szybciej i łatwiej. Dziś po prostu ma taką możliwość, ponieważ powstała alternatywa dla śrub, nitów i spawania - taśma piankowa do bardzo mocnych połączeń. Produkt, który łączy w sobie wysokie parametry wytrzymałościowe z nieograniczonym wręcz spektrum zastosowań.


Stron: 81 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15819 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 122

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >