Chemia budowlana – lista artykułów

Wytrzymała na ścieranie - farba kazeinowa do dekoracji drewnianych powierzchni

Wysłużony kredens, stojący samotnie w rogu salonu, zszarzałe ramki na zdjęcia, które kilka lat temu dumnie zdobiły ścianę, a może zapomniany stolik, jeszcze do niedawna w centrum uwagi, a dziś służący jako kolejna półka na książki? Każdy z nas ma w domu przedmioty, które stanowiły ulubiony element wyposażenia, a teraz, nadgryzione zębem czasu, zeszły na dalszy plan. By przywrócić im drugie życie wystarczy oryginalny pomysł i dobra farba renowacyjna, która nie tylko odnowi ich powierzchnie, ale nada im zupełnie nowego, niebanalnego charakteru. Tu z pomocą przychodzi rewolucyjna nowość – farba kazeinowa do dekoracji powierzchni drewnianych. Co czyni ją tak niezwykłą?

Dwie metody montażu okien i drzwi warstwowy i w warstwie izolacji - którą wybrać?

Efektywność energetyczna okien i drzwi oraz ich prawidłowe funkcjonowanie uzależnione są nie tylko od właściwego doboru produktu, lecz także od jego odpowiedniego montażu. Stosowanie nowoczesnych systemów montażowych pozwala na wyeliminowanie mostków termicznych i zapewnia komfortowe użytkowanie wyrobu. Jakie rozwiązanie wybrać – montaż warstwowy czy w warstwie izolacji?

Nowoczesne produkty hydroizolacyjne do uszczelniania piwnic i dachów

Woda jest trudnym do opanowania żywiołem, nie tylko jako jej olbrzymia ilości w postaci bardzo silnego, gwałtownego strumienia. Nawet niewielka wilgoć i systematycznie wnikająca w mur, potrafi mieć prawdziwie destrukcyjny wpływ, prowadząc do osłabienia izolacji termicznej, rozwoju szkodliwych grzybów oraz pleśni a co za tym idzie powstawania rys i pęknięć, korozji w betonie, łuszczenia się warstw dekoracyjnych, a nawet naruszenia nośności konstrukcji. Woda potrafi penetrować i przedostawać się przez najmniejsze szczeliny. Prawidłowo wykonana hydroizolacja jest jedną z kluczowych kwestii dla trwałości całego budynku.

Jak wiele zastosowań podczas remontu domu ma lepik na zimno

Lepik na zimno to produkt o niezwykle szerokich możliwościach zastosowania. Można go użyć do remontu dachu, klejenia oraz jako elementu hydroizolacji. Jest on przeznaczony do naprawy pokryć dachowych z pap asfaltowych lub pokryć bitumicznych bezspoinowych, a także do klejenia materiałów na bazie bitumu, i to zarówno do cegieł, betonu, metalu, jak i drewna, ceramiki oraz innych rodzajów powierzchni.

Chemia budowlana w stolarce okieno-drzwiowej

Chemia budowlana znajduje zastosowanie między innymi do montażu okien oraz drzwi. Z perspektywy stolarki okiennej i drzwiowej jest to produkt potrzebny, wykorzystywany podczas montażu profili stolarki otworowej.

Niebezpieczne dla zdrowia grzyby i pleśń w zawilgoconych ścianach - skuteczne środki na usunięcie i zapobieganie wykwitom

Zawilgocenia i wykwity pojawiają się nie tylko w niewentylowanych pomieszczeniach. Problem może wystąpić wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużą kondensacją pary wodnej. Jak szybko, bez konieczności skuwania, osuszania i późniejszego malowania ścian usunąć szkodliwe i szpecące ślady, a przy tym skutecznie zblokować ich powstawanie?

Bitumiczna, dwuskładnikowa masa uszczelniająca odporna na działanie czynników atmosferycznych

Budowa domu to jedno z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych wyzwań, na jakie możemy się zdecydować. Odpowiedni projekt, doskonałe usytuowanie, stylowe meble i dodatki – choć niezwykle ważne, ich wybór powinien zostać poprzedzony pieczołowitym zabezpieczeniem ścian i fundamentów przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych. Nawet najpiękniejsza aranżacja nie będzie w pełni cieszyć naszych oczu, gdy czeka nas nierówna walka z wdzierającą się do wnętrz wilgocią i penetrującą wodą. W tym wypadku lepiej „zapobiegać niż leczyć”, dlatego zanim przystąpimy do dekorowania i wykańczania, zadbajmy o prawidłową izolację naszego domu. Tu z pomocą przychodzi bitumiczna masa uszczelniająca.

Innowacyjny podkład podłogowy do posadzek zamiast cementu

Na rynek wprowadzono niedawno innowacyjny produkt dedykowany do wykonawcom posadzek. Podkład podłogowy jest dopasowany do potrzeb wykonawców używających maszyn typu miksokret. Nowatorska formuła gwarantuje łatwe ściąganie i zacieranie mieszanki betonowej, a przez to oszczędność czasu nawet do 20%. Dodatkowo nowe 20 kg worki ułatwiają dozowanie spoiwa do maszyny i podnoszą komfort pracy operatora.

Czym są włókna węglowe dodawane współcześnie do chemii budowlanej

Włókna węglowe są wykorzystywane w wielu dziedzinach – buduje się z nich bolidy Formuły 1, elementy jachtów i samolotów. Ich właściwości zostały też docenione w chemii budowlanej – dzięki ich obecności systemy ociepleń oraz farby do wnętrz i elewacji są wyjątkowo wytrzymałe. Jak działa technologia Carbon?

Nowoczesna technologia nanosieci kwarcowych NQG i jej wykorzystanie w budownictwie

Zabrudzenia, blaknięcie koloru, porastanie przez algi i grzyby – to lista najczęstszych problemów związanych ze stanem elewacji, z którymi zmagają się właściciele domów i administratorzy budynków. Z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania – eksperci opracowali innowacyjną technologię NQG, która skutecznie zabezpieczy fasady na wiele lat. Na czym polega jej działanie?


Stron: 77 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18698 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 218

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >