Chemia budowlana – lista artykułów

Farba akrylowa do drewna i metalu - którą wybrać?

Sklepy z produktami malarskimi proponują nam wiele atrakcyjnych rozwiązań. Dlatego wybór odpowiedniej farby może okazać się nie lada wyzwaniem. Podczas podejmowania decyzji powinniśmy zwrócić uwagę na to, co i gdzie będziemy malować oraz na jakim efekcie nam zależy. Kiedy farba akrylowa do drewna i metalu jest dobrym rozwiązaniem i którą wybrać?

Kleje anaerobowe – czym są i komu się przydadzą?

Kleje anaerobowe stanowią dzisiaj jedną z ważniejszych grup specyfików z gałęzi chemii profesjonalnej (o przeznaczeniu technicznym) – mają postać specjalnych żywic, które ulegają utwardzeniu po odcięciu dopływu tlenu. Dlatego inna nazwa tych preparatów to kleje beztlenowe.

Jakim środkiem chronić drewniane blaty kuchenne przed plamami i zniszczeniem

Święta, święta i po świętach – a przed nami jeszcze całonocne karnawałowe imprezy. Zastanawiasz się, jak Twoje drewniane blaty wytrzymają te kuchenne rewolucje i towarzyskie oblężenie? Oto krótki poradnik, jak najlepiej zabezpieczyć drewno przed niechcianymi niespodziankami w postaci plam z wina, a nawet śladów po... tańcach na stole. Poznaj produkty zaprawione w kuchennych bojach – oleje i lakiery do blatów.

A gdyby tak do listy postanowień noworocznych dodać renowację parkietu?

Już podczas Świąt wylał się na niego barszcz, w trakcie przesuwania wigilijnego stołu zyskał kilka zadrapań, a do tego dotkliwie zapamiętał taneczne kroki gorączki sobotniej nocy. Parkiet, bo o nim mowa, w okresie noworocznym musi znieść naprawdę wiele. Dziś podpowiadamy, jak w prosty sposób przywrócić mu dawną świetność i nienaganny wygląd, a wszystko… bez konieczności żmudnych i kłopotliwych prac remontowych.

Szczeliny w parkiecie - jakim preparatem najszybciej je uzupełnimy

Drewno jest uniwersalnym i wyjątkowo eleganckim materiałem stosowanym do wykończenia podłóg, jednak szczeliny pomiędzy klepkami parkietu lub deskami mogą niekorzystnie wpływać na estetykę posadzki. Za pomocą kitu do parkietu skutecznie zamaskujemy niedoskonałości i zadbamy o piękny wygląd drewnianej podłogi.

Farba do malowania i renowacji grzejników, i domowych urządzeń AGD

Choć Święta to zwykle spokojny, rodzinny czas tuż przed ich nadejściem mamy naprawdę sporo do zrobienia. Podczas zimowych porządków zaczynamy bowiem zauważać to, czego nie widzimy na co dzień. Zarysowania na lodówce, odpryski na żeberkach kaloryfera, przebarwienia na pralce potrafią zirytować – zwłaszcza, gdy przywiązujemy ogromną uwagę do świątecznego wystroju domu. Dlaczego więc nie poświęcić jednego popołudnia i nadać sprzętom zupełnie nowy charakter? Z nowatorskim rozwiązaniem jakim jest farba w sprayu to nic trudnego!

Co na ochronę przeciw wilgoci? Hydroizolacja podpłytkowa skuteczna wewnątrz i na zewnątrz budynku

W miejscach narażonych na długotrwałe działanie wilgoci lub czynników atmosferycznych, płytki ceramiczne nie stanowią wystarczającej bariery przed przenikaniem wody. Aby wykończona nimi powierzchnia zachowała nieskazitelny wygląd i trwałość, przed ich ułożeniem niezbędne jest zastosowanie odpowiedniej warstwy uszczelniającej. Hydroizolację podpłytkową można wykonać przy użyciu specjalnej dwuskładnikowej zaprawy.

Skuteczny klej do materiałów ociepleniowych: styropianu i wełny mineralnej

Chcesz ocieplić budynek? Zanim przejdziesz do tynków, będziesz potrzebował dobrego kleju do zamocowania płyt izolacyjnych i do zatopienia siatki. Eksperci polecają uniwersalne kleje do systemów ETICS o doskonałej przyczepności można stosować pod i na różne rodzaje wełny i styropianu. A biała odmiana ze względu na kolor, zawartość włókien i brak konieczności gruntowania pod tynki, to prawdziwy rarytas wśród klejów elewacyjnych.

Zastosowanie płynnej membrany podczas montażu okien, zapobiega stratom energii budynku

Nadchodzą coraz chłodniejsze dni, a to oznacza początek sezonu grzewczego. Efektywne źródło ciepła nie wystarczy, aby zapewnić komfort termiczny w naszym domu – istotne jest również zabezpieczenie budynku przed stratami energii. Gdy niezbędna będzie wymiana okien, warto zastosować nowoczesne rozwiązanie w postaci płynnych membran. Nie tylko zagwarantują one prawidłowe uszczelnienie złącza okiennego, ale również znacznie skrócą czas realizacji całego przedsięwzięcia.

Mocowania budowlane w każdych warunkach - właściwości i zastosowanie zaprawy epoksydowej

Zaprawa iniekcyjna fischer FIS EM Plus trwale i bezpiecznie mocuje w betonowym podłożu, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Niejednokrotnie udowodniła, że jest niezastąpiona przy najbardziej wymagających inwestycjach takich jak najdłuższe przejście morskie na świecie Hongkong-Zhuhai-Makau w Chinach czy najwyższy posąg świata zwany Statuą Jedności w Indiach. Nowa ocena techniczna potwierdziła, że FIS EM Plus ma żywotność 120 lat, co jest wyjątkową i niespotykaną cechą na rynku.


Stron: 80 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15727 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 100

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >