Chemia budowlana – lista artykułów

Jak można przyspieszyć prace związane z tynkowaniem?

Stosowanie tynków cementowo-wapiennych to bardzo popularny sposób wykańczania ścian i sufitów. Produkty posiadają wiele zalet, a dzięki rozwijającej się technologii, prace tynkarskie można przeprowadzić w naprawdę ekspresowym tempie. Zobacz, jak to zrobić!

Innowacyjny system produktów do wykańczania ścian, który oczyszcza powietrze oraz reguluje jego wilgotność w pomieszczeniach

Czy wiecie, że aż 90% naszego życia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, każdego dnia wdychając przy tym około 11 000 litrów powietrza? Często przebywamy wśród ścian, które nie są w stanie regulować klimatu we wnętrzach, w efekcie czego musimy pogodzić się z tym, że jego jakość nie jest najlepsza. Wcale nie musi tak być. Stosując prozdrowotne materiały do wykończenia ścian wewnętrznych możemy zrobić milowy krok w stronę zdrowego mieszkania.

Powinien być w każdym domu - uniwersalny klej, który złączy w kilka sekund każdy materiał

Połamany wieszak, pęknięta bransoletka, urwane zapięcie do torby, a może rozbity porcelanowy wazon? Tego typu wypadki zdarzają się codziennie, niekiedy skazując nasze ulubione rzeczy na wyrzucenie. Co zrobić, aby szybko i skutecznie naprawić uszkodzone przedmioty i uratować je przed… śmietnikiem?

Dekoracyjna farba antykorozyjna - szybki sposób na odnowienie metalowego ogrodzenia

Metalowe elementy w ogrodzie wystawione na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych bez odpowiedniej pielęgnacji szybko rdzewieją i tracą swój dekoracyjny charakter. Wiosna to dobra pora, aby przeprowadzić prace konserwacyjne ogrodzenia, ogrodowych mebli czy balustrad i na dobre pozbyć się rdzy.

Dach w nowym kolorze bez wymiany pokrycia - czy warto malować stary dach?

Dach często nazywany piątą elewacją stanowi jeden z najważniejszych elementów budynku. To również od jego kondycji i funkcjonalności zależy bezpieczeństwo pozostałych części konstrukcyjnych domu i obiektów użyteczności publicznej, a także wygoda ich użytkowania. Nie bez znaczenia jest też estetyczny wygląd dachu – zadbany i elegancki będzie nie tylko cieszyć oko mieszkańców, ale może również podnieść wartość rynkową całego budynku. Chcąc utrzymać go w dobrym stanie, należy dbać o okresowe przeglądy i konserwację. Do renowacji warto wykorzystać profesjonalne produkty, które pozwolą zabezpieczyć dach i nadać nowy wygląd bez konieczności wymiany pokrycia.

Jak szybko usunąć starą powłokę malarską z drewnianych i metalowych mebli aby nałożyć nową?

Strych, dawno zapomniany składzik czy pchli targ – są takie miejsca, które kryją w sobie prawdziwe meblarskie perełki. Wiekowy fotel, finezyjny komplet krzeseł, urocza szafa w klimacie retro czy okazały stół, jeśli poświęcić im nieco uwagi, mogą zupełnie odmienić nasze aranżacje, wprowadzając do nich nieco klasyki w nowoczesnym, oryginalnym wydaniu. Podstawą udanej renowacji jest jednak idealnie przygotowana powierzchnia. Tu z pomocą przychodzi niezawodne trio preparatów do usuwania starych powłok od V33!

Jak najskuteczniej chronić metalowe powierzchnie?

Metalowe powierzchnie często narażone są na działanie wielu czynników niszczących. Najlepiej chronić je poprzez wykorzystywanie procesów elektrochemicznych. Jednym z nich jest galwanizacja, która najskuteczniej wpływa na ochronę metali.

Uniwersalna masa naprawcza z efektem reaktywacji

Wykonawcy prac posadzkarskich często napotykają na trudności związane z dokładnym obliczeniem ilości masy naprawczej, jaka jest potrzebna do wyrównania podłoża. Trudno bowiem precyzyjnie uwzględnić w kalkulacji wszelkie zagłębienia i nierówności. Aby utrzymać zakładane tempo prac i uniknąć niepotrzebnych przestojów, wykonawcy dokonują przybliżonych szacunków i bardzo często przygotowują więcej masy niż jest to niezbędne. W efekcie dochodzi do strat materiału. Podobna sytuacja ma miejsce wtedy, gdy przewidywany zakres czynności zajmuje więcej czasu niż zakładano, a niewykorzystana masa ulega stężeniu. Nowa masa z efektem reaktywacji rozwiązuje ten problem dzięki możliwości przywrócenia jej właściwości roboczych po upływie czasu obróbki.

Jaką farbą pomalujemy betonową podłogę w garażu?

Podczas, gdy panie wybierają piękny parkiet do salonu, mężczyźni zastanawiają się, jaka podłoga sprawdzi się w ich królestwie, czyli garażu. Przecież to musi być wykończenie do zadań specjalnych! Garaż jest pomieszczeniem intensywnie eksploatowanym, więc podłoga w nim powinna być przede wszystkim trwała i łatwa do utrzymania w czystości.

Czym najprościej przymocować sztukaterię do podłoża?

Sztukateria wprowadza do pomieszczenia nutę ponadczasowej elegancji. Aby zdobić, musi być prawidłowo zamontowana. Kiedyś mocowało się takie dekoracje za pomocą gipsu lub kleju kostnego. Dziś mamy prostsze gotowe rozwiązania, dzięki zastosowaniu kleju piankowego szybko i trwale przymocujemy wyszukane dekoracje do podłoża.


Stron: 83 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16544 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 217

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >