„Chodź na Pragę!” - otwarte wydarzenie dla miłośników Pragi

„Chodź na Pragę!” - otwarte wydarzenie dla miłośników Pragi

Fundacja Otwarta Pracownia Twórcza oraz Bouygues Immobilier Polska zapraszają na otwarte wydarzenie kulturalne „Chodź na Pragę!”. Będzie to okazja do spotkania społeczności lokalnej oraz wszystkich miłośników Pragi. Wezmą w nim udział lokalni twórcy i artyści – malarze, rzeźbiarze oraz muzycy. Nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Spotkanie odbędzie się w sobotę 29 września 2018 roku przy ulicy Grenadierów 30. Czytaj dalej

 

Wydarzenie ma charakter otwarty i mogą wziąć w nim udział wszyscy zainteresowani. „Chodź na Pragę!” to inicjatywa skierowana do osób zainteresowanych rozwojem Pragi, jej historią, unikalnym klimatem oraz współpracą w ramach lokalnych kooperatyw. Spotkanie współorganizowane jest przez Fundację Otwarta Pracownia Twórcza, wspierającą i promującą działalność artystyczną zwłaszcza w dziedzinie sztuk plastycznych. Zaangażują się w nie artyści związani z warszawską Pragą – malarze, rzeźbiarze oraz muzycy. Będzie to także okazja, by wzbudzić w dzieciach kreatywność.


 otwarte wydarzenie kulturalne „Chodź na Pragę!”

 

Czytaj również: Zgłoszenia do konkursu na projekt ogrodu przy szkole - ZAKRĘCENI W PRZESTRZENI


Praga jest wyjątkowym miejscem na mapie stolicy. Chcemy wspólnie pokazać jej ogromny potencjał,  a także zaprezentować dokonania tutejszych artystów, którzy odwołują się do bogatej tradycji kulturalno-artystycznej dzielnicy. Aktywnie angażujemy się we wsparcie lokalnej kultury i ekologii. Chcemy tworzyć inicjatywy i miejsca, które łączą mieszkańców i pomagają im nawiązać relacje powiedział Piotr Jakubowski, Project Manager z firmy Bouygues Immobilier Polska.


W programie przewidziano szereg atrakcji zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wielu integrujących aktywnościach. Będą to m.in. zajęcia plastyczne z udziałem malarki Magdy Hylak oraz warsztaty z lepienia z gliny ceramicznej, prowadzone przez artystę-ceramika z „Kramiku Ceramicznego” przy ul. Ząbkowskiej. Dodatkowo przy współudziale reprezentantów Fundacji Otwarta Pracownia Twórcza powstanie mozaika, która zostanie z mieszkańcami na dłużej jako element zagospodarowania skweru.


Dla najmłodszych wielbicieli gier zespołowych i zabaw zręcznościowych przewidziano z kolei zajęcia z animatorem. Nie zabraknie również oprawy muzycznej oraz lokalnych smakołyków. W trakcie wydarzenia wystąpią: zespół Warszawiaki z utworami nawiązującymi do historii i tradycji stolicy, a także zespół prezentujący muzykę współczesną – powiedział  Jan Kubicki, Prezes Zarządu Fundacji Otwarta Pracownia Twórcza.

 

Czytaj również: Raport Euro Cucina 2018 - zaproszenie na spotkania dla projektantów i producentów


Wydarzenie odbędzie się w pobliżu projektu Icône, realizowanego przez Bouygues Immobilier Polska. Atrakcyjna okolica, dobra komunikacja z centrum miasta i wyjątkowy klimat Pragi tworzą miejsce, w którym warto mieszkać i spędzać wolny czas. W 8-piętrowym budynku znajdują się 84 mieszkania, do których w najbliższych tygodniach mieszkańcy odbiorą klucze. Przyszli członkowie wspólnoty w trakcie wydarzenia będą mogli nawiązać relacje i pozostawić swój „twórczy ślad” w postaci mozaiki na terenie przyległym do budynku.

 

2018-09-12
Źródło: 24/7Communication / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 19259 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 145

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >