Co oferuje stan deweloperski w standardzie

Co oferuje stan deweloperski w standardzie

Stan deweloperski jest najczęściej wybieraną przez klientów formą zakupu mieszkania czy domu. Jednak nie oznacza on zawsze jednakowego standardu. Dlatego przed zakupem nieruchomości warto się dowiedzieć co nam proponuje deweloper. Czytaj dalej

 

Stan deweloperski jest formą pośrednią między stanem surowym, a wykończeniem pod klucz. Niemniej w polskim prawie nie ma jednoznacznych przepisów, które wyznaczałyby konkretnie, co ma się kryć pod tym określeniem. Zwykle jednak oznacza, że w mieszkaniu będą rozprowadzone wszystkie instalacje, łącznie z grzejnikami i piecem oraz będą wykonane tynki i wylewki. Większość mieszkań oferowanych na rynku pierwotnym oddawanych jest w standardzie deweloperskim. Dla klienta to tańsza opcja, a ponadto wielu z nich ceni sobie możliwość samodzielnego wykańczania wnętrza swojego domu czy mieszkania. Oczywiście każdy kupujący, w cenie, którą mu się oferuje, chciałby otrzymać jak najwięcej. Tu ważne jest rozeznanie, jak ta kwestia wygląda u poszczególnych deweloperów. - Bardzo ważna jest dla nas jakość zarówno używanych materiałów jak i samego wykończenia. Biorąc pod uwagę oczekiwania klientów zdecydowaliśmy się na podwyższenie pakietu wykończenia. Nazywa się on podwyższony standard deweloperski i dotyczy m.in. realizowanych przez nas domów w zabudowie szeregowej na osiedlu Rodzinny Zakątek w Błażejewie - mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Tym samym klienci wraz zakupem domu mogą liczyć u tego dewelopera m.in. na: trzyszybowe okna, drzwi wejściowe o podwyższonym standardzie, kondensacyjny piec gazowy, skrzynki i prowadnice rolet zewnętrznych czy ogrzewanie podłogowe. Ponadto wewnątrz wszystkie ściany wymalowane są na biało, zamontowany jest osprzęt elektryczny i schody strychowe na poddasze.


Stan deweloperski jest formą pośrednią między stanem surowym, a wykończeniem pod klucz

 

Czytaj również: Kupując mieszkanie od dewelopera - co można zmienić w projekcie


Przyszli mieszkańcy, wybierając miejsce do zamieszkania, zwracają uwagę nie tylko na własne cztery kąty, ale też otoczenie. Spotkania z sąsiadami, czy rodzinny spacer obok domu są jeszcze przyjemniejsze, kiedy inwestor zadba odpowiednio o przestrzeń wspólną. Dlatego KM Building dużą wagę przykłada do zagospodarowanie terenu wokół inwestycji. Tym samym w skład standardu deweloperskiego wchodzi także zagospodarowanie frontu budynku podjazdem z kostki brukowej, pergole, pojemnik do segregacji odpadów, taras z piaskowca, kompletne kompletne ogrodzenie i wysiana trawa. Mieszkańcy otrzymują również podjazd dla samochodów. Warto zaznaczyć, że na osiedlu Rodzinny Zakątek powstała niedawno nowa droga dojazdowa, a przed każdym domem, w zależności od nieruchomości dostępne są 1 lub 3 miejsca parkingowe. Natomiast dzieci mogą bawić się na specjalnie przygotowanym placu zabaw. - Naszą zasadą jest budowa domów, w których sami chcielibyśmy zamieszkać. Dlatego dbamy o wszelkie szczegóły, a tym samym poza podwyższonym standardem proponujemy możliwość przygotowania domów także w standardzie pod klucz. - dodaje Maciej Bartczak. Deweloper wykonuje m.in. łazienki i kuchnie na gotowo, a także schody, drzwi wewnętrzne, wykończenie podłóg i ścian czy adaptacji poddasza. Ceny i zakres prac ustalane są indywidualnie z klientem, który dokonuje wyboru potrzebnych materiałów.

 

Co oferuje stan deweloperski w standardzie


Czytaj również: Nie lubimy kupować mieszkań na parterze - są jednak plusy takiej inwestycji


Standard wykończenia jest ważnym elementem nowego lokum. Deweloperzy zazwyczaj proponują kilka opcji. Warto to doprecyzować jeszcze przed transakcją zakupu. Określenie dokładnego poziomu wykończenia powinno być jasno ustalone pomiędzy inwestorem a deweloperem.


Źródło: Mission PR / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 15828 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 123

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >