Coraz popularniejsze kotły gazowe

Coraz popularniejsze kotły gazowe

Popularność gazu ziemnego systematycznie wzrasta. Jest to efekt dość niskiej ceny oraz łatwego dostępu do tego rodzaju paliwa, a także coraz bezpieczniejszych i wydajniejszych urządzeń grzewczych. Wśród Polaków prym wiodą tradycyjne kotły gazowe, które obecnie zagospodarowują ok. 60% rynku. Czytaj dalej

 

Mimo że klasyczne rozwiązania pod względem sprawności „przegrywają” z urządzeniami kondensacyjnymi, to jednakże zyski konwencjonalnych kotłów gazowych Ariston są i tak znacznie większe w niż w kotłach konkurencyjnych. Sprawność starszych modeli urządzeń grzewczych dostępnych na rynku to ok. 80-90%, natomiast kotły gazowe Ariston uzyskują sprawność sięgającą 94%! Bardzo ważnym aspektem, zapewniającym rynkowy sukces włoskiej marce, jest także bezpieczna oraz łatwa i wygodna obsługa. Szczególne uznanie wśród instalatorów i konsumentów zyskały kotły, których budowa charakteryzuje się zamkniętą komorą spalania (czyli kotły turbo). Zapewniają one niesamowicie cichą i sprawną pracę oraz spokój i najwyższe bezpieczeństwo przez cały okres użytkowania.

 


Gama urządzeń Ariston

CLAS B - dwufunkcyjny kocioł gazowy z wbudowanym podwójnym zasobnikiem ze stali nierdzewnej (inox). Kocioł CLAS B łączy wysoką zdolność dostosowywania się do wymagań użytkownika – poprzez programowanie i zdolność komunikowania się – z realną oszczędnością energii.

 

Czytaj również: Nowoczesne kotły gazowe


GENUS EVO – kompaktowy, dwufunkcyjny kocioł wiszący z funkcją Auto oraz  Info Top. Najwyższa klasa wśród kotłów tradycyjnych, oferowany w zakresie mocy 24-35 kW. Doskonałe rozwiązanie do mieszkań o wysokim standardzie.

 

 

CLAS EVO (jednofunkcyjny) oraz CLAS EVO SYSTEM (dwufunkcyjny) – kompaktowe kotły wiszące z funkcją Auto. Są to absolutne nowości w segmencie tradycyjnych kotłów klasy średniej. Zachowując wszystkie zalety kotła CLAS, urządzenia te posiadają między innymi nowy interfejs użytkownika z wyświetlaczem i technologią Touch and Feel.

 

Czytaj również: Głowica termostatyczna

 

• EGIS PLUS – kompaktowy, dwufunkcyjny kocioł gazowy. Ekonomiczny w  zakupie i użytkowaniu – dobra sprawność i niskie zużycie energii (kocioł otrzymał trzy gwiazdki za sprawność energetyczną).

 

 

BS - kompaktowy kocioł wiszący z wymiennikiem ciepłej wody wykonanym ze stali nierdzewnej, charakteryzujący się krótkim czasem reakcji, dzięki wykorzystaniu sond NTC. Urządzenie wyposażono w system zapobiegający zamarzaniu, odkładaniu się kamienia i blokowaniu pompy.

 

Czytaj również: Nowoczesny system ogrzewania ściennego

 

• UNOBLOC – jednofunkcyjny, stojący kocioł gazowy z możliwością podłączenia zasobnika. Oferowany jest w bardzo szerokiej gamie modeli o mocy od 24 do 64 kW. Fabrycznie przystosowany jest do spalania gazu ziemnego wysokometanowego typu E (gz 50). 

Źródło: AchA PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17211 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 194

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >