Coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków cieszą się mieszkania dwupoziomowe

Coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków cieszą się mieszkania dwupoziomowe

Apartamenty dwupoziomowe dotychczas kojarzyły się z luksusowymi projektami mieszkaniowymi dostępnymi w Europie Zachodnie, ale obecnie bez trudu można je znaleźć w Polsce, zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Co więcej przestrzenie te cieszą się rosnącym zainteresowaniem, gdyż stwarzają klimat domu jednorodzinnego - mieszkania dwupoziomowe oferują zamieszkującym dwa piętra do wykorzystania. „Domowe” wrażenie potęgują również schody łączące jego poziomy. Podobnie jak w domu jednorodzinnym, każdy z mieszkańców znajdzie tu miejsce tylko dla siebie, jak również obszar do realizacji wspólnych zajęć.

 

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne dwupoziomowe mieszkania od dewelopera. Dodatkowa powierzchna uzyskana w pionie to niewątpliwie mocny atut tego typu apartamentów.  Jest to również jeden z powodów, dla którego coraz chętniej decydują się na nie deweloperzy. Tego typu mieszkania to miejsca, gdzie zdecydowanie stawia się na ponadprzeciętną wysokość. Następnie skutecznie i bardzo praktycznie powiększa się metraż i użyteczność poprzez dodanie antresoli. Efektem absolutnie zamierzonym jest uzyskanie otwartej przestrzeni i nadanie niepowtarzalnego charakteru całości – komentuje Monika Rohoza, Prezes RWJ Development, firmy budującej podwarszawską inwestycję Apartamenty Sienkiewicza 44. Często boimy się decyzji o zakupie mieszkania z antresolą, ponieważ nie wiemy jakie praktyczne zastosowanie ma taka dodatkowa przestrzeń albo obawiamy się uciążliwości, związanych z wchodzeniem i schodzeniem po schodach. Tymczasem mało kto wie, że  przestrzeń tę można wykorzystać na stworzenie niestandardowego biura do pracy, albo urządzenie intymnej, odseparowanej od reszty domu sypialni czy też ustawienie biblioteczki, o której zawsze marzyliśmy, a nie było na nią miejsca. Można też przenocować sporą liczbę gości na dodatkowych materacach, gdy zjawią się oni niespodziewanie w naszym domu.


Coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków cieszą się mieszkania dwupoziomowe

 

Czytaj również: Jakie mieszkanie wybrać?


Antresola to taka spokojna przestrzeń, z której możemy obserwować co dzieje się w mieszkaniu, pozwalająca się troszeczkę zdystansować i zrelaksować. Jestem pewna, że w przyszłości takie mieszkania z antresolą zastąpią nasze standardowe jednopoziomowe mieszkania. Nie warto zatem zwlekać z decyzją o zakupie takiego mieszkania.

 

Polacy doceniają zalety mieszkań dwupoziomowych – zdecydowanie to dobra oferta dla rodzin z dziećmi, czy też osób lubiących przyjmować gości.

 

Coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków cieszą się mieszkania dwupoziomowe

 

Czytaj również: Czy nowa ustawa deweloperska w pełni chroni nabywcę nieruchomości?

 

Mieszkania dwukondygnacyjne stanowią już kilka procent rynku w Polsce, a ich popularność wciąż wzrasta. Analizując sprzedaż mieszkań w inwestycji Sienkiewicza 44 widzimy, że ten typ lokali wybierają zarówno rodziny i młode pary, jak i single – są to zdecydowanie osoby poszukujące niepowtarzalnej przestrzeni, którą będą mogli właściwie zaaranżować zgodnie ze swoimi potrzebami – dodaje Monika Rohoza.

Źródło: Futura PR / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17212 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 264

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >