Czarna armatura pod natryskiem doda łazience charakteru

Czarna armatura pod natryskiem doda łazience charakteru

Nawet na niewielkim metrażu można urządzić luksusową łazienkę, zaaranżowaną tak, że będzie zapierała dech w piersiach. Pomagają w tym nowoczesne zestawy prysznicowe z deszczownią w niebanalnej tonacji black. Czytaj dalej

 

Przyjrzeliśmy się eleganckim, czarnym modelom: Trevi Black, Trevi Square Black, Squerto Black, Squerto Lux Black, Rondo Black i Rondo Lux Black. Czym się różnią? Jakie są ich największe atuty?

 

Czarna armatura pod natryskiem doda łazience charakteru

 

Deszczownia: jaki kształt, jaka wielkość?

Deszczownia jest bez wątpienia najbardziej efektowną częścią każdego zestawu prysznicowego. Może być okrągła lub kwadratowa. Zestaw Trevi Square Black ma stalową głowicę talerzową SLIM. To kwadrat o wymiarach 30 x 30 cm. Trevi Black posiada okrągłą głowicę o średnicy 30 cm. Duża powierzchnia głowicy sprawia, że strumień wody, przypominający strugi deszczu, obejmuje całe ciało osoby kąpiącej się.

 

Czarna armatura pod natryskiem doda łazience charakteru

 

Czytaj również: Kąpiel pod natryskiem - jak można oszczędzać wodę?

 

W obu modelach deszczownia umieszczona jest na metalowym drążku o regulowanej długości od 80 do 125 cm. Zaopatrzenie w system easy clean zabezpiecza przez osadzaniem kamienia wapiennego.

 

Czarna armatura pod natryskiem doda łazience charakteru

 

Głowica o mniejszej, 20-centymetrowej średnicy – jak w zestawach Rondo Black i Rondo Lux Black – sprawdzi się w niedużej kabinie prysznicowej. Okrągła deszczownia w pierwszym z kompletów umieszczona jest na metalowym drążku przesuwnym o długości 106 cm, a w drugim – 98,5 cm.

 

Czarna armatura pod natryskiem doda łazience charakteru

FERRO, Trevi Square Black deszczownia z natryskiem i baterią termostatyczną

Modele Squerto Black i Squerto Lux Black mają kwadratową deszczownię 20 x 20 cm i drążek metalowy przesuwny w pierwszym przypadku długi na 106 cm, w drugim na 98,5 cm.

 

Czarna armatura pod natryskiem doda łazience charakteru

FERRO, Trevi Black deszczownia z natryskiem i baterią termostatyczną

Rączka: ile funkcji?

Klasyczna rączka natrysku (słuchawka) nie jest duża i ma jedną funkcję strumienia, jak w zestawie Trevi Square Black, Squerto Lux Black czy Squerto Black. Modele Trevi Black, Rondo Black i Rondo Lux Black wyposażono już jednak w rączkę trzyfunkcyjną, pozwalającą regulować intensywność i wielkość strumienia. Umieszczona jest zazwyczaj w uchwycie na przesuwnym drążku prysznicowym, dzięki czemu łatwo ustawić je na wysokości dopasowanej do wzrostu osoby kąpiącej się. Zastosowany we wszystkich modelach system easy clean ułatwia utrzymanie armatury w czystości.

 

 

Czarna armatura pod natryskiem doda łazience charakteruFERRO, Rondo Black zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią

Z baterią termostatyczną?

Sercem luksusowych zestawów Trevi Black i Trevi Square Black jest bateria termostatyczna o subtelnej formie. Dzięki wyposażeniu w regulator termostatyczny strumień wody ma stałą, ustawioną przez użytkownika temperaturę. Specjalny system Safe Stop 38°C blokuje gorącą wodę, zapobiegając przypadkowemu jej odkręceniu. Zintegrowany z baterią przełącznik ceramiczny sprawia, że woda o żądanej temperaturze kierowana jest do deszczowni  czy rączki natryskowej. Zastosowane rozwiązanie chroni przed poparzeniem, co ma szczególne znaczenie, gdy z łazienki korzystają dzieci lub osoby starsze. Termostat sprawdza się też doskonale, gdy w domu mamy wahania ciśnienia wody. Nie jest niczym przyjemnym, gdy podczas brania prysznica nagle płynie zbyt ciepła lub zbyt zimna woda.

 

Czarna armatura pod natryskiem doda łazience charakteru

FERRO, Squerto Lux Black zestaw  natryskowy przesuwny z deszczownią

Czytaj również: Termostatyczna deszczownica - zapewnia prysznic zawsze w idealnej temperaturze

 

Niebagatelne jest znaczenie ekologiczne, a zarazem ekonomiczne baterii termostatycznych. Mając precyzyjnie ustawioną stałą temperaturę, nie marnujemy wody na długotrwałą regulację odpowiedniego strumienia.

 

Czarna armatura pod natryskiem doda łazience charakteru

FERRO, Rondo Lux Black zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią

Z półką?

Pod prysznicem często brakuje miejsca na specjalne półki czy wnęki do przechowywania najpotrzebniejszych przyborów do kąpieli. W takich sytuacjach przydaje się praktyczna płaska półka zintegrowana z zestawem prysznicowym. W dodatek ten wyposażone są zestawy Rondo Lux Black i Squerto Lux Black. Co ważne, można w nich regulować mocowanie półki tak, by jak najwygodniej  dało się z kosmetyków korzystać. 

 

Czarna armatura pod natryskiem doda łazience charakteru

FERRO, Squerto Black zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią

Źródło: AFIR Biuro PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • czym wyczyścić płytki po fudze? Liczba postów: 3530 Grupa: Porady i op... Użytkownik robertb napisał: Jeśli to dość świeża sprawa to powinno wystarczyć namoczenie i dotarcie ściereczką. Jeśli nie, rozejrzyj się po tych produktach - hg...
  • zmywarka dla 2 osób? Liczba postów: 56 Grupa: Porady i op... Bo pewnie to nie Ty zmywasz naczynia ;) Ja sobie nie wyobrażam już zycia bez zmywarki, oszczędzam mnóstwo czasu. A co do tabletek, o które wczesniej pytałam, t...
  • ZWCAD 2008 - wysoka jakość - rozsądna cena Liczba postów: 10 Grupa: Najnowsze t... Niestety ja jeszcze nigdy nie miałem okazji aby korzystać z tego systemu i nie wiem czy po prostu ten rodzaj oprogramowania jest mi potrzebny. Z całą pewnością....
  • Pomysł na wakacje Liczba postów: 458 Grupa: Ciekawe pom... Ja jadę na wakacje do Namibii. Myślę, że to będzie bardzo interesujący wyjazd pełen wrażeń.
  • Jak urządzić sypialnię? Liczba postów: 308 Grupa: Ciekawe pom... To zależy w jakim stylu ma być urządzona sypialnia. Doradzając w ciemno mogę polecić meble dębowe, ponieważ są uniwersalne i wpasują się do wielu wnętrz. Warto....

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17226 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 163

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >