Czym jest refinansowanie pożyczki?

Czym jest refinansowanie pożyczki?

W XXI wieku pożyczka to często idealne rozwiązanie np. gdy potrzeba gotówki na pilny remont. Pożyczkę można bowiem otrzymać szybko, bez formalności i to nawet zupełnie za darmo. Co jednak robić, gdy ma się problem z jej terminową spłatą? Warto dowiedzieć się, czym jest możliwość refinansowania pożyczki.

Rynek pożyczek w Polsce ma się dobrze

Chwilówka bez BIK, pożyczka na dowód online, pożyczka z RRSO 0%, to zwroty, o których słyszał każdy z nas chociaż raz. Rynek pożyczek w Polsce rozwija się bardzo szybko, instytucji pożyczkowych przybywa, a klienci są coraz bardziej świadomi tego, jak dobrze pożyczać pieniądze. Coraz więcej osób korzysta także z porównywarek pożyczek, takich jak Matchbanker, aby uzyskać najlepszą możliwą ofertę.

Warto jednak wiedzieć, że rynek pożyczek wciąż ewoluuje, a obecnie coraz bardziej popularna staje się możliwość tzw. refinansowania pożyczki, która jest swego rodzaju deską ratunkową dla osób mających problem z terminową spłatą zobowiązań.

 

Refinansowanie pożyczki, czyli panaceum na problemy ze spłatą

Miko-pożyczki krótkoterminowe zaciąga się często w nagłych przypadkach, kiedy gotówka potrzebna jest natychmiastowo. Okres spłaty takiego zobowiązania to często na 30 dni i jest to krótki czas na zgromadzenie pieniędzy, aby oddać długu.

W przypadk braku środków na spłatę nie warto jednak chować głowy w piasek i nie informować o tym pożyczkodawcy. To rozwiązanie nie sprawdzi się na długą metę, ponieważ dług wzrośnie o dodatkowe odsetki.

 

czym jest refinansowanie pożyczki

 

Czytaj również: Czy wykończenie mieszkania można wliczyć w kredyt hipoteczny?

 

Należy też pamiętać, że również pożyczkodawcy zależy na tym, aby pożyczka została spłacona. Z tego powodu instytucje pożyczkowe często pomagają swoim klientom, gdy Ci mają problem ze spłatą. Refinansowanie pożyczki to jeden z najlepszych sposobów na problem z terminową spłatą.

 

Jak działa refinansowanie pożyczki?

Refinansowanie pożyczki polega na tym, że pożyczkobiorca otrzymuje pożyczkę z innej instytucji pożyczkowej, która zostaje przeznaczona na spłatę wcześniej zaciągniętego zobowiązania. Działa to więc na podobnej zasadzie do kredytu konsolidacyjnego.

Co więcej, coraz częściej instytucje pożyczkowe pomagają swoim klientom w znalezieniu drugiej instytucji pożyczkowej, która zrefinansuje pożyczkę. Wystarczy, aby klient poinformował daną firmę pożyczkową, że nie ma możliwości spłaty pożyczki w ustalonym terminie.

Refinansowanie oznacza więc de facto zastąpienie jednej pożyczki, drugą, która ma jednak późniejszy termin spłaty. W konsekwencji jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mają chwilowe problemy ze spłatą swego zobowiązania.

 

Czym cechują się pożyczki refinansujące?

O ile typową pożyczkę zaciąga się na dobrowolnie wybrany przez klienta cel oraz na kwotę przez niego wskazaną, o tyle pożyczka refinansująca jest pożyczką celową, która wyróżnia się tym, że:

  •         Może się wiązać z koniecznością zapłacenia dodatkowej opłaty. Zdecydowanie najbardziej opłaca się spłacić pożyczkę w terminie z własnych środków finansowych, ponieważ wtedy może być ona nawet zupełnie darmowa. W przypadku skorzystania z pożyczki refinansującej trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami. W ogólnym rozrachunku jest to jednak dużo bardziej opłacalne niż obciążanie odsetkami karnymi, za brak spłaty pożyczki w ustalonym terminie.
  •         Jest udzielana w kwocie identycznej co pierwsza pożyczka.
  •         Pieniądze z tej pożyczki trafiają z konta jednej instytucji pożyczkowej do drugiej bez pośrednictwa klienta.
  •         Może być wyłącznie przeznaczona na spłatę wcześniej zaciągniętego zobowiązania pożyczkowego.

 

Czytaj również: W nowej ustawie o kredycie hipotecznym są jasne zasady i kredytobiorca jest najważniejszy

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: artykuł sponsorowany / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Budowa hali produkyjnej Liczba postów: 1010 Grupa: Inwestycje Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję sprzedaż hurtową metali to polecam skontaktować się z tą hurtownią http://hurtowniaelka.pl/. My z nimi współpracuje...
  • Inwestycje w nieruchomości Liczba postów: 71 Grupa: Inwestycje Już było. ponawiam. Nieruchomości to temat średni – długoterminowy, a z tymi zyskami też może być różnie. Ogarniecie to tak, jak chcecie, to szybko zrealizujeci...
  • Spółka PointPark Properties rozszerza swoją działa... Liczba postów: 10 Grupa: Inwestycje A powiedzcie mi proszę jeżeli znacie się na temacie spółek, bo znalazłem stronę http://gielda-spolek.pl/ na której spółkę można kupić albo także sprzedać. Chcę....
  • Zakup mieszkania bez zagrożeń Liczba postów: 96 Grupa: Inwestycje Pośrednicy mieszkaniowi to dobra sprawa, szukanie na własną rękę jest lekkim zagrożeniem jeśli nie znamy się na temacie. Lepiej to komuś powierzyć, ale też nadz...
  • Jak powinien wyglądać nowoczesny biurowiec? Liczba postów: 33 Grupa: Inwestycje Na pewno ważne jest to jak taki budynek od zewnątrz się prezentuje, dlatego wybór materiału na elewacje jest tak istotny. Myślę że płyty warstwowe od Kingspan h...

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17631 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 124

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >