Czym jest zalegalizowana waga i kiedy jest potrzebna?

Czym jest zalegalizowana waga i kiedy jest potrzebna?

Biznes zawsze opiera się na pewnych regułach i zasadach. Większość z nich określonych jest przez prawo krajowe. Jednak często oparte są też na podstawie międzynarodowych regulacji. Dzięki temu klienci i współpracownicy mogą być pewni tego, że nie zostaną oszukani. Zwróćmy uwagę na to, że bardzo ważne jest np. to, by firmy wykorzystywały legalizowane wagi. Dotyczy to wszystkich rodzajów wag, zarówno tych, które są stosowane m.in. w sklepach spożywczych, jak i bardziej wytrzymałych modeli, które służą do sprawdzania ciężaru pojazdów. Dlatego tak ważne jest to, żebyśmy wiedzieli więcej na ten temat. Czytaj dalej

Zalegalizowana waga – co to znaczy?

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, że nie wszystkie wagi są zalegalizowane. Jednak, jeżeli nie doszło do tego na etapie produkcji, to już się to nie zmieni. Dlatego tak ważne jest to, żebyśmy pamiętali o tym, że wagi, które są legalizowane, gwarantują to, że otrzymamy dokładny wynik. W innym przypadku nie możemy być pewni, czy nie doszło do jakichś manipulacji. Właśnie z tego powodu zawsze powinniśmy zwracać uwagę na to, czy wybrana waga ma znacznik CE oraz M, który świadczy o jej legalizacji. Zazwyczaj taką informację możemy znaleźć na specjalnej naklejce, która znajduje się w widocznym miejscu na powierzchni wagi.

 

Czym jest zalegalizowana waga i kiedy jest potrzebna?

 

Ważenie legalizowane – gdzie można tego dokonać?

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że tylko w niektórych miejscach dokonamy legalizacji wag. Może to zrobić tylko firma, która współpracuje z Obwodowymi Urzędami Miar. Właśnie z tego powodu doskonałym przykładem jest https://www.tamtrongroup.com/pl/legalizacje/. Wspomniana firma zajmuje się nie tylko legalizacją miar. Mają też specjalistów, którzy zajmą się pracami konserwacyjnymi oraz aktualizacjami. Poza tym zwróćmy uwagę na to, że wykorzystują wagi, które są zalegalizowane. Dzięki temu mamy pewność, że stosują i sprzedają sprzęt najwyższej jakości.

 

Kiedy konieczne jest wykorzystanie zalegalizowanej wagi?

Powinniśmy pamiętać o tym, że zwłaszcza w handlu konieczne jest stosowanie zalegalizowanych wag. Jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to jedyny przypadek, gdy konieczne jest wykorzystywanie właśnie takich urządzeń. Dlatego warto również zwrócić uwagę na pozostałe przypadki. Dzięki temu możemy być pewni, że postępujemy zgodnie z obowiązującymi przepisami. W innym przypadku będziemy narażeni na poważne konsekwencje prawne i finansowe.

 

Najważniejsze przykłady

  • Obrót handlowy, jednak w tym przypadku musimy pamiętać, że konieczne jest też zastosowania się do innych wymagań, jak np. wyświetlacz dla klienta;
  • Farmacja, gdy waga jest wykorzystywana w trakcie sporządzania lekarstw wydawanych na receptę;
  • Paczkowanie towarów;
  • Monitorowanie wagi pacjenta, a także w trakcie diagnozowania chorób i ich leczenia;
  • W trakcie obliczania różnych opłat, m.in. cła, podatków, kar, wynagrodzeń, odszkodowań, premii itp.;
  • Podczas wydawania opinii w postępowaniu sądowym, ale również w trakcie stosowania innych przepisów prawnych.

 

Czytaj również: Jak małe i średnie firmy radzą sobie z nieopłacanymi na czas fakturami?

 

2018-12-03
Źródło: artykuł partnerski / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 18086 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 185

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >