Czym kierować się przy wyborze ogrodzenia?

Czym kierować się przy wyborze ogrodzenia?

Ogrodzenia to produkty bardzo uniwersalne, które dzięki pracy projektantów i specjalistów od technologii spełniają coraz więcej funkcji wokół domu. Wybór właściwego modelu paneli czy siatek zależy od otoczenia Twojej posesji oraz głównego przeznaczenia ogrodzenia.

 

Postaw na ogrodzenie!

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego warto wybudować ogrodzenie wokół posesji, ten tekst jest właśnie dla Ciebie!

 

1. Ochrona terenu


To pierwsza i podstawowa funkcja każdego ogrodzenia. Jego zadaniem jest skutecznie zabezpieczyć dom i ogród przed wtargnięciem niepowołanych osób czy np. dzikich zwierząt. Producenci ogrodzeń oferują szeroki wybór modeli, które różnią się od siebie poziomem ochrony oraz trwałości. Betafence oferuje np. standardowe zabezpieczenie w przypadku modelu Bekafor lub najwyższy poziom dzięki panelom Securifor, stosowanym także w przemyśle.

Najbardziej wytrzymałe i najbezpieczniejsze modele uniemożliwiają wspinanie się po ich konstrukcji oraz przecinanie elementów panelu lub siatki. Gwarantują także odporność na działanie zmiennych warunków pogodowych.

 

 

Czytaj również: Zimowe trybuny do zadań specjalnych

 

2. Wygłuszenie i poczucie prywatności


Wśród wielu rodzajów ogrodzeń znajdziesz też takie, które pozwalają odciąć posesję od otoczenia, co zapewnia wszystkim mieszkańcom najwyższe standardy prywatności. Taką rolę doskonale spełniają murki gabionowe Zenturo, w całości wypełnione takimi, materiałami, jak kamienie czy drewno.

Co więcej, wspomniane murki posiadają właściwości wygłuszające hałasy dobiegające spoza posesji. To szczególnie ważne, jeśli mieszkasz w okolicy ruchliwej ulicy i przeszkadzają Ci odgłosy jeżdżących samochodów.

 

 

Czytaj również: Bezpieczne ogrodzenie – na co zwracać uwagę?

 

3. Estetyka

Współczesne ogrodzenia łączą funkcje ochronne z wysoką estetyką. Projektanci oferują taki design, który podkreśli zalety architektury oraz wystrój ogrodu. Poza tym samo ogrodzenie może stać się ozdobą Twojej posesji - wystarczy, że zdecydujesz się na dekoracyjne, nietuzinkowe modele paneli, jak np. Decofor lub Horizen.

 

 

4. Bezpieczeństwo dla dzieci


Odgrodzenie posesji od ruchliwej ulicy to również gwarancja bezpieczeństwa dla dzieci. Dzięki ogrodzeniu możesz mieć pewność, że Twoje pociechy będą spokojnie bawiły się w ogrodzie, bez ryzyka nagłego wybiegnięcia na ulicę.

Źródło: gfields / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Co sądzicie o domach szeregowych Liczba postów: 167 Grupa: Domy szereg... Mi osobiście bardzo podobają się domki w zabudowie szeregowej. Ostatnio nawet znalazłam takie http://osiedlezielonezacisze.pl/oferta/ i rozważam inwestycje.
  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 286 Grupa: Ogrodzenia... A czy lepszym rozwiązaniem nie będzie jednak materiał typu mur samonośny wykonany z gotowych elementów Gardeo? Myślę, że to niezła propozycja jeżeli zależy Ci n...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 18 Grupa: Robimy dach Ja nie przekonałem się co do blachodachówki i dlatego postanowiłem jednak wybrać dachówkę oraz wykonać porządną więźbę dachową. Teraz z biegiem lat nie żałuję.....
  • Jak urządzić pokój dla chłopca? Liczba postów: 12 Grupa: Wnętrza W kwestii ciekawych ozdób na ścianę do dziecięcego pokoju, bardzo interesujące porady możecie znaleźć na stronie http://dekoratordomu.pl/co-na-sciane-w-p okoju-d...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 316 Grupa: Robimy stro... Właśnie robię remont i jestem na etapie zrywania podłogi i na pewno będę robić nowe wylewki. Wybrałem wylewki łódzkie anhydrytowe bo podobno szybko schną i fajn...
  • Stolarka budowlana i jej korzyści Liczba postów: 370 Grupa: Montujemy o... sorki ale mam pytanie z innej beczki. Korzystał ktoś z ich usług http://twoje-okna.com ?

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17883 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 205

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >