Czym kierować się przy wyborze ogrodzenia?

Czym kierować się przy wyborze ogrodzenia?

Ogrodzenia to produkty bardzo uniwersalne, które dzięki pracy projektantów i specjalistów od technologii spełniają coraz więcej funkcji wokół domu. Wybór właściwego modelu paneli czy siatek zależy od otoczenia Twojej posesji oraz głównego przeznaczenia ogrodzenia.

 

Postaw na ogrodzenie!

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego warto wybudować ogrodzenie wokół posesji, ten tekst jest właśnie dla Ciebie!

 

1. Ochrona terenu


To pierwsza i podstawowa funkcja każdego ogrodzenia. Jego zadaniem jest skutecznie zabezpieczyć dom i ogród przed wtargnięciem niepowołanych osób czy np. dzikich zwierząt. Producenci ogrodzeń oferują szeroki wybór modeli, które różnią się od siebie poziomem ochrony oraz trwałości. Betafence oferuje np. standardowe zabezpieczenie w przypadku modelu Bekafor lub najwyższy poziom dzięki panelom Securifor, stosowanym także w przemyśle.

Najbardziej wytrzymałe i najbezpieczniejsze modele uniemożliwiają wspinanie się po ich konstrukcji oraz przecinanie elementów panelu lub siatki. Gwarantują także odporność na działanie zmiennych warunków pogodowych.

 

 

Czytaj również: Zimowe trybuny do zadań specjalnych

 

2. Wygłuszenie i poczucie prywatności


Wśród wielu rodzajów ogrodzeń znajdziesz też takie, które pozwalają odciąć posesję od otoczenia, co zapewnia wszystkim mieszkańcom najwyższe standardy prywatności. Taką rolę doskonale spełniają murki gabionowe Zenturo, w całości wypełnione takimi, materiałami, jak kamienie czy drewno.

Co więcej, wspomniane murki posiadają właściwości wygłuszające hałasy dobiegające spoza posesji. To szczególnie ważne, jeśli mieszkasz w okolicy ruchliwej ulicy i przeszkadzają Ci odgłosy jeżdżących samochodów.

 

 

Czytaj również: Bezpieczne ogrodzenie – na co zwracać uwagę?

 

3. Estetyka

Współczesne ogrodzenia łączą funkcje ochronne z wysoką estetyką. Projektanci oferują taki design, który podkreśli zalety architektury oraz wystrój ogrodu. Poza tym samo ogrodzenie może stać się ozdobą Twojej posesji - wystarczy, że zdecydujesz się na dekoracyjne, nietuzinkowe modele paneli, jak np. Decofor lub Horizen.

 

 

4. Bezpieczeństwo dla dzieci


Odgrodzenie posesji od ruchliwej ulicy to również gwarancja bezpieczeństwa dla dzieci. Dzięki ogrodzeniu możesz mieć pewność, że Twoje pociechy będą spokojnie bawiły się w ogrodzie, bez ryzyka nagłego wybiegnięcia na ulicę.

Źródło: gfields / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Ostatnio na forum

  • Płoty ogrodowe Liczba postów: 328 Grupa: Ogrodzenia... My również zdecydowaliśmy się na ogrodzenie drewniane, wcześniej myśleliśmy nad siatką ale jednak dzięki temu mamy pełną prywatność i też dużo lepiej to wygląda...
  • Podłogi Liczba postów: 202 Grupa: Robimy stro... Ja robiłam w domu posadzki kamienne, bardzo trwałe i ekeganckie. Jeśli ktoś chciałby tez takie mieć w swoim domu to warto zadzwonic do firmy Marmur Dulemba z K...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 21 Grupa: Robimy dach Trzeba to odpowiednio zestawić z pokryciem dachowym, jeżeli ma być to jasna elewacja bądź biała/szara to poszedłbym w kierunku dachówki w kolorze antracytowym b...
  • Lampy do pokoju dziecka Liczba postów: 87 Grupa: Nowości ara... Najlepiej postawić na lampy w kształcie postaci z bajek. Dzieci będą zachwycone.
  • Kruszywa, rozbiórki i wyburzenia Liczba postów: 150 Grupa: Firmy budow... Ja właśnie szukałem taki worków typu Big Bagtakie własnie jak na tej stronie https://www.bigbagworki.pl/ i powiem wam, że muszę zamówić kilka z tej strony bo ma...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 110 Grupa: Robimy dach Najszerszy wybór modeli zarówno dachówek ceramicznych, cementowych oraz blachodachówek znajdziesz w ofercie producenta Braas, który również zadbał o odpowiednie...

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 15718 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 223

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >