Czym naprawiać pęknięcia i rysy na elewacji domu

Czym naprawiać pęknięcia i rysy na elewacji domu

Lato to sezon intensywnych prac budowlanych na zewnątrz. To dobry czas, aby m.in. skontrolować stan elewacji i naprawić jej ewentualne uszkodzenia. W przypadku mniejszych ubytków poradzimy sobie z takimi zadaniami samodzielnie. Wystarczy dobrać odpowiednie do tego celu produkty. Z pomocą przychodzą specjalne akryle do tynków. Czytaj dalej

 

Akryle to doskonale znane i powszechnie stosowane plastyczno-elastyczne kity, które zdają egzamin wszędzie tam, gdzie trzeba szybko i precyzyjnie wypełnić szczeliny w przegrodach budowlanych lub zamaskować niewielkie uszkodzenia ich powierzchni. Skutecznie wypełniają wszelkiego rodzaju rysy i pęknięcia, gwarantując prosty sposób na uzyskanie gładkich ścian. Mogą być stosowane nie tylko wewnątrz pomieszczeń, ale też na zewnątrz budynków. Sprawdzą się więc doskonale w przypadku konieczności przeprowadzenia drobnych prac remontowych na elewacjach.


Czym naprawiać pęknięcia i rysy na elewacji domu

Odporny na warunki atmosferyczn

Chcąc wykorzystać akryl budowlany na zewnątrz, sięgnąć należy po specjalny preparat przeznaczony do stosowania w takiej lokalizacji. Musi on być odporny na działanie czynników atmosferycznych, a więc opadów, skrajnych temperatur czy promieni UV. Bez problemu w takich warunkach poradzi sobie Akryl Extra Zewnętrzny Den Braven. Ten wysoce plastyczno-elastyczny kit uszczelniający na bazie wodnej dyspersji akrylowej wyróżnia się na tle innych produktów dostępnych na rynku wyjątkową odpornością na działanie opadów atmosferycznych i wilgoci. Już po kilku godzinach od nałożenia nie straszny mu żaden deszcz. Wykazuje doskonałą przyczepność do betonu, tynków, drewna i ceramiki, nawet w przypadku podłoży wilgotnych. Warto też podkreślić, że ma bardzo dobre właściwości robocze – jest łatwy w aplikacji i profilowaniu, a także malowalny.

 

Czytaj również: Tynkowanie elewacji - jaki rodzaj tynku wybrać spośród wielu propozycji rynkowych


Czym naprawiać pęknięcia i rysy na elewacji domu

  

Dostosowany do struktury fasady 

Tynk to najpopularniejszy rodzaj wykończenia elewacji. Bogata oferta rynkowa sprawia, że do wyboru mamy nie tylko szeroką gamę kolorystyczną, ale też różnorodne struktury. O ile uzupełnienie ubytków w fasadach o gładkiej powierzchni nie nastręcza większych trudności, o tyle próba zamaskowania rys i pęknięć w przypadku tynków strukturalnych nie zawsze przynosi oczekiwany efekt estetyczny.  Rozwiązaniem tego problemu jest Akryl do Tynków Den Braven. Dzięki unikatowej formule zawierającej drobiny żwiru, pozwala na idealne zamaskowanie naprawianych miejsc w fasadach wykończonych tynkiem dekoracyjnym (np. mozaikowym, kamyczkowym) lub zacieranym „na ostro”. Po wyschnięciu akryl może być malowany farbami wodnymi lub syntetycznymi. Za pomocą pędzla z odrobiną wody możemy uzyskać dowolną strukturę ziarna dopasowując uszczelniacz do otoczenia.


Czym naprawiać pęknięcia i rysy na elewacji domu

Czytaj również: Malowanie elewacji, czyli dlaczego ochrona Twojego domu jest ważna?


W przypadku zauważenia pęknięć na elewacji, nie można ich bagatelizować i należy działać jak najszybciej. Nie tylko szpecą fasadę, która stanowi wizytówkę budynku, ale też mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń konstrukcji ścian zewnętrznych i ich zawilgocenia. Sięgając po specjalne akryle Den Braven, możemy być pewni skuteczności naprawy i bardzo dobrego rezultatu estetycznego.   Czym naprawiać pęknięcia i rysy na elewacji domu

Źródło: Fly PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17818 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 262

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >