Czym wykończyć nawierzchnię - zalety granitu naturalnego w aranżacjach posesji i przestrzeni miejskich

Czym wykończyć nawierzchnię - zalety granitu naturalnego w aranżacjach posesji i przestrzeni miejskich

Przy wyborze materiałów budowlanych często zastanawiamy się, czy będą one trwałe i posłużą na lata. Czy marka sprosta naszym oczekiwaniom, a gwarancja producenta jest wiarygodna? A przede wszystkim – czy materiał, który wybieramy z natury jest odporny i nadaje się do wykończenia przestrzeni wokół domu, ale i wnętrza. Dlatego eksperci marki Granit Naturalny postanowili wyjść naprzeciw najczęściej pojawiającym się faktom i mitom dotyczącym surowca, jakim jest granit naturalny. Czytaj dalej

 

Granit jest odporny na czynniki zewnętrzne PRAWDA

Niewątpliwie, to duża zaleta tego materiału — mówi ekspert z marki Granit Naturalny Marcin Głydziak. Kamień cieszy się dużą wytrzymałością na uszkodzenia i warunki atmosferyczne. Nawet przy wysokich temperaturach jest odporny na promienie UV, dlatego ryzyko nie istnieje odbarwienia. W trakcie spadku temperatur granit nie pęka. A dzięki małej nasiąkliwości granitu, nie straszne mu deszcze. Czasem produkty z granitu posiadają  właściwości samoodladzające. 

 

Prawdy i mity dotyczące granitu naturalnego – Co powinieneś wiedzieć zanim zaaranżujesz otoczenie wokół domu!


Granit naturalny łatwo ulega kruszeniu MIT

Zarówno w przypadku warunków atmosferycznych, tak i pod wpływem dużego nacisku – granit nie ulega zniszczeniu. Dlatego w miejscach, gdzie ruch jest wyjątkowo nasilony, granit jest najlepszym rozwiązaniem, gdyż materiał jest bardzo wytrzymały i nie ulegnie pokruszeniu lub pęknięciu. Warto jedna pamiętać, że aby nie doszło do uszkodzenia produktu granitowego, należy dobrać odpowiednią grubość i musi on być odpowiednio ułożony.

 

Czytaj również: Czy teren wokół domu możemy zaprojektować samodzielnie, bez pomocy architekta krajobrazu?


Czym wykończyć posesję - zalety granitu naturalnego


Granit trzeba impregnować MIT

Zdecydowanie nie trzeba. Materiał nie potrzebuje środków chemicznych. Granit charakteryzuje się małą nasiąkliwością, dzięki czemu plamy nie wchłaniają się bądź znikają po krótkim czasie. Do czyszczenia można używać myjki ciśnieniowej, bez ryzyka powstania zarysowań i uszkodzeń. 


Czym wykończyć posesję - zalety granitu naturalnego


Granit nadaje się do aranżacji tarasu PRAWDA

Granit naturalny doskonale nadaje się na taras, podjazd i schody, ale to nie jedyne jego zastosowanie. Może być wykorzystany także wewnątrz pomieszczenia jako kamień dekoracyjny. 


Czym wykończyć posesję - zalety granitu naturalnego


Płyty granitowe nie zawierają właściwości antypoślizgowych MIT

Granit naturalny jest materiałem, który może ulegać obróbce i wykończeniu. W zależności od miejsca przeznaczenia i potrzeb, jakie ma spełniać, można poddawać go płomieniowaniu, które zapewnia właściwości antypoślizgowe. W ten sposób bezpieczeństwo domowników jest zagwarantowane, ponieważ nawierzchnia po zabiegu płomieniowania staje się chropowata i matowa. 


Czym wykończyć posesję - zalety granitu naturalnego

 

Czytaj również: Gres porcelanowy imitujący beton - efektowne wykończenie strefy relaksu na tarasie i w ogrodzie


Granit jest nie tylko w 100% naturalnym materiałem, jest materiałem o bardzo długiej żywotności. Cechuje się prostotą i praktycznością, a przy tym jest bardzo elegancki i unikatowy. Produkt może służyć przez długi czas, gdyż starzeje się bardzo powoli. Jeżeli nie lubisz zmian, ten materiał pozostanie z Tobą na lata. 


Czym wykończyć posesję - zalety granitu naturalnego

Czym wykończyć posesję - wady i zalety granitu naturalnego
Źródło: PLN Design Group / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 17886 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 172

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >