Dlaczego warto wybudować własny dom?

Dlaczego warto wybudować własny dom?

Zastanawiasz się: kupić mieszkanie, czy wybudować własny dom? Przed tym dylematem staje wiele osób, które nie tylko chcą się usamodzielnić od rodziców, ale także spełnić własne marzenia o posiadaniu domu. Dowiedz się więcej, dlaczego naszym zdaniem, wybudowanie domu to zdecydowanie lepsza opcja! Czytaj dalej

 

Choć współczesne mieszkania są bardzo wygodne, a ich standard wykończenia bardzo wysoki, to wciąż trudno porównać je do własnego domu. Dlaczego wybudowanie własnego domu, daje więcej szczęścia, niż zakup mieszkania?

 

Od początku planujesz wszystko sam!

Nie tylko wybierasz przecież lokalizację dla konkretnej budowy, ale również uzgadniasz z projektantem miejsce usytuowania domu na działce i podział poszczególnych pomieszczeń. Można powiedzieć, że bardzo wiele zależy tu od Twoich upodobań, zainteresowań oraz możliwości finansowych, a co ważne, to Ty masz decydujący głos na każdym etapie budowy.

 

Dlaczego warto wybudować własny dom?

 

Czytaj również: Budowa domu z nowymi wytycznymi WT 2021

 

Podczas zakupu mieszkania niewiele możesz zmienić. Kupujesz określoną lokalizację, z konkretnym mieszkaniem, podzielonym na z góry ustalone pomieszczenia. Co prawda możesz dokonać pewnych zmian, ale nie oszukujmy się, dla końcowego efektu, nie mają one wielkiego znaczenia.

 

Ty decydujesz, ile wydajesz!

Budując mieszkanie masz wpływ na wybór określonej grupy fachowców, z którymi uzgadniasz kosztorysy prac i dobierasz z nimi materiały wykończeniowe. Nie ma takiej możliwości, że ktoś kupuje materiały, bez uzgodnienia tego z Tobą. 

 

Poza tym, pracujesz na określonym budżecie i możesz go zawsze rozłożyć w czasie np. jeśli akurat w konkretnym miesiącu chcesz wydać mniej, możesz umówić się z fachowcem na późniejszy termin.

 

Przy zakupie mieszkania, nie masz takiej możliwości. Kupujesz gotowy produkt, który ktoś wybudował zgodnie ze swoim budżetem. Nie masz wpływu na zastosowane materiały budowlane, a przynajmniej rzadko się zdarza, aby deweloper umożliwiał podejmowanie takich decyzji.

 

Nie oszukujmy się, zwykle nie są to materiały z najwyższej półki, budowa mieszkań na masowo powstających osiedlach, jest dość szybkim przedsięwzięciem, w którym nikt nie będzie przepłacał.

Budowa domu - otoczenie, które jest Twoją oazą!

Bo pamiętaj, że budując dom, zyskujesz nie tylko użytkową powierzchnię do mieszkania, ale i ogród, który często staje się głównym miejscem spotkań rodzinnych, aż od wczesnej wiosny, do później jesieni. 

 

Każdy kto, posiada mieszkanie, z pewną dozą zazdrości spogląda na właścicieli pięknych ogródków. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem właśnie roślinność sprawia, że w wybudowanym domu, jesteśmy naprawdę szczęśliwi.

 

Czy wybudować dom, a może kupić mieszkanie? To decyzja, która jest uważana za jedną z najważniejszych w życiu. Przed jej podjęciem zastanów się: czy miejski zgiełk Ci odpowiada, bo np. i tak mało czasu spędzasz na co dzień w mieszkaniu. Wówczas zakup mieszkania może się okazać strzałem w dziesiątkę! Jeśli natomiast jesteś typowym domatorem, a ogród to Twój drugi żywioł to postaw na budowę domu! Wspaniałe projekty HouseCollection pozwolą Ci spełnić marzenie, o idealnym domu!

 

Czytaj również: Jak budować dom, żeby był nie tylko ciepły, ale miał odpowiednią wilgotność powietrza

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15818 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 136

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >