Dlaczego warto zdecydować się na gres rektyfikowany?

Dlaczego warto zdecydować się na gres rektyfikowany?

Coraz częściej decydujemy się na zakup gresu rektyfikowanego. Gdzie się sprawdzi? Czym się charakteryzuje i czy warto postawić na rektyfikowane płytki gresowe? Odpowiadamy. Czytaj dalej

Co to jest rektyfikacja?

Proces rektyfikacji to jeden z rodzajów obróbki mechanicznej, jakim podlegają płytki w ostatniej fazie produkcji. W praktyce polega na szlifowaniu krawędzi płytki tak, by uzyskać możliwie regularne brzegi. Rektyfikacja minimalizuje różnice wymiarowe między płytkami jednej partii. W efekcie zyskujemy płytki, które mogą różnić się między sobą jedynie do 0,3 mm.

 

Dlaczego warto zdecydować się na gres rektyfikowany?

 

Jakie są zalety rektyfikowanych płytek gresowych?

Płytki rektyfikowane mają sporo przewagi nad tradycyjnie kalibrowanymi. Co je wyróżnia i dlaczego warto zwrócić na nie szczególną uwagę?

  • zachowują wszystkie właściwości gresu

Gres rektyfikowany jest niskonasiąkliwy, odporny na działanie promieni UV, ścieranie, odkształcenia mechaniczne oraz wykazuje właściwości antypoślizgowe. Co więcej – jest łatwy w utrzymaniu czystości. Nie wymaga impregnacji, a swoje właściwości zachowuje na lata. Od kalibrowanego różni go tylko sposób końcowego docinania, co działa na korzyść gresu rektyfikowanego.

  • ułatwienie montażu płytek o różnym wymiarze

Ze względu na swoje jednolite wymiary i kąty, gres rektyfikowany stanowi ułatwienie w montażu płytek o różnych wymiarach, występujących w ramach tej samej kolekcji. Możemy łączyć ze sobą dowolne wielkości płytek, tworząc różnorakie kombinacje.

  • dostosowanie do indywidualnych potrzeb

Możemy wybierać spośród wielu kolekcji, wzorów i wykończeń. Warto przejrzeć oferty wiodących producentów, np. Cerrad, i zainspirować się szerokim asortymentem gresu rektyfikowanego. Z wielką precyzją imituje naturalny kamień czy drewno. Ich rozmiar może być indywidualnie dobrany do potrzeb klienta.

  • uniwersalność

Rektyfikowane płytki gresowe z powodzeniem sprawdzą się na każdej powierzchni. Stosuje się je zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.

  • minimalna fuga

Niestety, wbrew obiegowym opiniom, bezfugowe kładzenie płytek rektyfikowanych nie jest zalecane. Zgodnie ze wskazaniami Instytutu Materiałów Budowlanych dla tego typu gresu należy wybrać fugę o wielkości minimum 2 mm, a w przypadku kładzenia ogrzewania podłogowego – minimum 4 mm.

 

Czytaj również: Czy wykończenie podłogi w sypialni gresem to dobre rozwiązanie?

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Źródło: Artykuł sponsorowany / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 17885 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 76

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >