Dobrze dopasowany kolor bramy garażowej do elewacji domu

Dobrze dopasowany kolor bramy garażowej do elewacji domu

Kolor jest niezwykle ważnym elementem w życiu każdego z nas. Jest w stanie poprawić nastrój lub też wręcz pogorszyć samopoczucie. Wpływa na naszą podświadomość. Dbamy o odpowiedni dobór kolorystyczny naszych ubrań, pomieszczeń, dodatków. Tym bardziej więc powinniśmy w odpowiedni sposób podejść do wyboru barwy bramy garażowej, która często jest najbardziej widocznym elementem naszego domu lub tez budynku. Czytaj dalejKolorystyczne porozumienie czy dowolność barw, czyli czy kolor ma znaczenie?

W dobiegającym już końca 2018 roku hitem był Ultra Violet. Amerykańska firma Pantone, będąca autorytetem w swojej dziedzinie, jak co roku dokonała wyboru koloru, który przodować będzie w 2019 roku. Jest nim „PANTONE 16-1546 Living Coral”. Wielu pewnie zada sobie pytanie dlaczego właśnie taka barwa? Zdaniem ekspertów, obecnie udział technologii i mediów społecznościowych w życiu każdego człowieka jest tak znaczący, że warto stawiać na nieco bardziej „prawdziwe” doznania. To właśnie w tym ma pomóc optymistyczny, a także towarzyski charakter koloru Living Coral.

 
 wybór barwy bramy garażowej


Kolory wpływa na wszystko

Wybór Koloru Roku 2019 potwierdza, że barwy to nieodłączna część codzienności każdego z nas. O tym, jak duże znaczenie w naszym życiu odgrywają kolory nie trzeba nikogo przekonywać. Oprócz aspektu czysto estetycznego, to właśnie kolory są w stanie poprawić nasze samopoczucie, stworzyć odpowiednią atmosferę, a także pomóc nam wyrazić swoją ekspresję i ujawnić osobowość.

Kolor towarzyszy nam od zawsze; od ubioru, poprzez przedmioty codziennego użytku po budynki, wystroje wnętrz itp. Należy zaznaczyć, że kolor roku 2019 - Living Coral określa ogólne tendencje. W przypadku budownictwa największe przełożenie będzie miał w kontekście aranżacji wnętrz niż w przypadku bram garażowych.


Dobrze dopasowany kolor bramy garażowej do elewacji domu

 

Czytaj również: Jak wybrać odpowiedni rodzaj bramy garażowej?

 

O tym jak ważny rolę odgrywa odpowiednio dobrany kolor tego elementu elewacji naszego domu doskonale wie firma NITUS, która oferuje m.in. bramy segmentowe malowane w  ponad 200 kolorach z palety RAL. - Chcemy podążać za nowymi trendami, dlatego sukcesywnie poszerzamy naszą ofertę o nietypowe odcienie, jak np. kolor kremowobiały, jasnosrebrny, błękit brylantowy i wiele innych. Mimo to miniony rok potwierdza, że klienci chętniej decydują się na barwy stonowane, klasyczne, tj. antracyt, złoty dąb, orzech, winchester mówi Paweł Orzeł, ekspert firmy NITUS, produkującej bramy garażowe i przemysłowe a także stolarkę PVC , aluminiową, przeciwpożarową, rolety zewnętrzne i moskitiery oraz komórki lokatorskie (więcej na www.nitus.pl). Co więcej, przedsiębiorstwo proponuje także cztery rodzaje paneli (panel bez przetłoczeń, panel z przetłoczeniami wąskimi, panel z przetłoczeniem pojedynczym i panel z przetłoczeniem V).  - Posiadamy własną linię technologiczną do oklejania paneli bramowych. Wachlarz kolorów i wzorów umożliwia dopasowanie wizualne do architektury i kolorystyki obiektów. Jesteśmy w stanie spełnić najbardziej nietuzinkowe pomysły naszych odbiorców. Okleina dodatkowo zabezpiecza bramę z zewnątrz oraz jest odporna na działanie promieni UV – dodaje ekspert firmy NITUS.


Kolorystyczne porozumienie?

Do niedawna w dobrym tonie było dobieranie koloru butów do torebki, i na odwrót. Obecnie trend ten jest passe. W przypadku bram było podobnie, ponieważ zwykło się mówić, że ich barwa powinna współgrać z kolorami okien. Na szczęście teraz to przekonanie traktowane jest nieco swobodniej, z większą dowolnością co do barw i odcieni. Szczególnie w przypadku kiedy elementy te (brama i okna) nie znajdują się w swoim bezpośrednim sąsiedztwie. Ponadto, jak łatwo się domyślić, rozmiar ramy okiennej w porównaniu z powierzchnią naszej bramy znacznie się różni, więc „kolorystyczne porozumienie” nie jest w tym wypadku konieczne.


Dobrze dopasowany kolor bramy garażowej do elewacji domu

 

Czytaj również: Czy można samodzielnie zamontować napęd do bramy?


Kiedy jednak warto postawić na spójność kolorystyczną? Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie podobnych barw w przypadku bram i elewacji domu, bowiem są ze sobą ściśle powiązane. Szczególnie ważne jest ich dopasowanie kolorystyczne, kiedy dom jest niewielkich rozmiarów. Warto też pamiętać, że jeżeli nasz wjazd do garażu usytuowany został z przodu budynku, sama brama może zająć aż 25 proc. elewacji, czyli sporo. Barwę bramy można natomiast dobrać do stolarki drzwiowej, dachu domu, czy też systemu orynnowania. Co więcej, warto także zdecydować się na różne odcienie danego koloru, co z pewnością pozwoli na osiągnięcie niebanalnego, a zarazem pełnego elegancji efektu.


Źródło: Adventure PR / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16007 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 162

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >