Domek rekreacyjny na działce - jakie formalności?

Domek rekreacyjny na działce - jakie formalności?

Jeśli masz sporą działkę i lubisz spędzać czas w ogrodzie, domek rekreacyjny, zwłaszcza modny drewniany domek, będzie świetnym dopełnieniem ogrodowych aranżacji. Zamierzasz w tym roku postawić domek tego typu? Zobacz, jakie formalności musisz załatwić i o czym pamiętać przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac.

Najpierw formalności

O formalnościach związanych z postawieniem domku rekreacyjnego na działce warto pomyśleć już na początku. Niestety, samo przeglądanie projektów domków letniskowych nie sprawi, że będziemy mogli zacząć działać w tym temacie. Skup się na przepisach, które dla osób stawiających drewniane domki na szczęście są przychylne!

 

Wybierając drewniane domki w ogrodzie pamiętaj, że możesz budować je bez pozwolenia, jeśli: 

  • domek będzie parterowy i wolnostojący,
  • maksymalna powierzchnia domku to 35 m kwadratowych,
  • na każde 500 m kwadratowych działki będzie przypadać maksymalnie jeden domek drewniany

 

To są warunki, które musisz spełnić, aby móc zacząć budować domek drewniany bez pozwolenia na budowę. Jest to dość ważne, ponieważ unikasz długiego czekania na uregulowanie wszelkich formalności. 

 

Domek rekreacyjny na działce - jakie formalności?

 

Czytaj również: W jakiej sytuacji właściciel działki ma obowiązek udostępnić przejazd sąsiadowi?

 

Brak konieczności uzyskania pozwolenia na budowę oznacza, że potrzebujesz dokonać zgłoszenia w odpowiednim urzędzie. To mniej skomplikowane, zwłaszcza, że wypełniasz gotowy formularz zgłoszenia. Pamiętaj, aby dokonać tego przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac budowlanych, w urzędzie miasta bądź starostwie. Do zgłoszenia dołącz załączniki, takie jak szkice i rysunki oraz oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. 

 

Wybierz projekt

Zapewne przyjemniejszym etapem niż załatwianie formalności jest wybór projektu domku rekreacyjnego. Sporo ciekawych propozycji znajdziesz na https://drewnolandia.pl. Domki drewniane są obecnie bardzo pożądanym obiektem w ogrodach, dlatego z powodzeniem stworzysz domek swoich marzeń w krótkim czasie. Skorzystaj z najnowszych propozycji i przekonaj się, że własny domek drewniany w dużym ogrodzie to nie tylko miejsce na relaks, ale i szalenie praktyczny obiekt!

 

Czytaj również: Na jakie problemy prawne może być narażona inwestycja budowlana?

Źródło: artykuł partnerski / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zwrotu podatku VAT za materiały budowlane

Społeczność budnet.pl ma już 19146 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 139

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >