Duże mieszkanie, które można podzielić na 3 mniejsze, kiedy zajdzie taka potrzeba

Duże mieszkanie, które można podzielić na 3 mniejsze, kiedy zajdzie taka potrzeba

Każdy kto myśli o kupnie mieszkania (czy to dla rodziny, czy pod najem) zwraca uwagę na atrakcyjności nieruchomości, a o tej decydują trzy czynniki: lokalizacja, lokalizacja i lokalizacja. Bosa 7 i Sielska 14 łączą w sobie te cechy, udowadniając, że poznański Górczyn to dobre miejsce na dobrą inwestycję. Projekty wybierane są zarówno przez rodziny, jak i inwestorów, nabywających lokal w celach uzyskania pasywnych dochodów. Szczególnie, gdy deweloper przygotował mieszkania, z których można wydzielić trzy odrębne lokale – teraz lub w przyszłości. Czytaj dalej

 

 

Mieszkania można podzielić na dwa typy. Te które, poszukują rodziny oraz te nabywane przez inwestorów z myślą o przychodzie pasywnym. Bez względu na cel przeznaczenia, najem czy użytek własny, inwestycja musi spełniać wymóg dogodnej lokalizacji. Przykładem są projekty Bosa 7 i Sielska 14, których realizację niedawno rozpoczął Quadro Develpment.

 

Szyte na miarę inwestora – lokale zapewniające przychód pasywny

Poznański rynek najmu wciąż się rozwija. W mieście stale przybywa studentów czy młodych rodzin, które szukają przestrzeni do wynajęcia. Inwestorzy więc z roku na rok coraz chętniej lokują nadwyżkę kapitału w nieruchomość z myślą o przychodzie pasywnym. Pojawiają się również tacy, którzy inwestycje pod najem częściowo finansują kredytem. Przedsiębiorcy pod lupę biorą projekty przygotowane w dobrej lokalizacji, z dogodną komunikacją, zapleczem edukacyjnym i handlowym. Bosa 7 czy Sielska 14 to budynki, spełniające powyższe wymagania. Ponadto zaprojektowano w nich mieszkania „inwestycyjne”, bowiem każde daje możliwość podzielenia na trzy niezależne lokale, a to oznacza potrójny zysk (mieszkanie to trzy odrębne lokale, każdy z własną łazienką i aneksem kuchennym) i jednorazowe koszty ponoszone przy nabywaniu nieruchomości. Jedno mieszkanie o metrażu ok. 110 mkw to blisko 700 zł wydatku na sporządzenie umowy notarialnej (przy założeniu, że połowę pokrywa deweloper, a połowę kupujący) oraz 3 500 zł za przeniesienie własności lokalu.


duże mieszkanie z opcją podzielenia na 3 mniejsze, kiedy zajdzie taka potrzeba

 

Czytaj również: Kupujemy mieszkanie w stanie deweloperskim - ile będzie kosztować jego wykończenie?

 

W przypadku zakupu trzech kawalerek, gdzie łączna powierzchnia również zbliża się do 110 mkw, to koszty odpowiednio 2 000 zł i blisko 8 000 zł. Dodatkowo należy doliczyć pozostałe koszty transakcyjne, w tym: wpis do księgi wieczystej, opłaty sądowe, czy okołokredytowe, które też są mniejsze, gdy mowa o jednym mieszkaniu z możliwością podziału na trzy lokale. – Oszacowaliśmy, że inwestor, który chce nabyć trzy lokale na wynajem, już na początku procesu kupna i uzyskania praw własnościowych do lokalu kupując mieszkanie na Bosej 7 i Sielskiej 14 oszczędza około 15-20 tys. zł, przy założeniu, że wspomaga się kredytem. A dodatkowa promocja, duże mieszkania za 6 500 zł za mkw zwiększa oszczędności o kolejne kilka tysięcy – podkreśla Marek Smogór.


Mieszkanie (nie)duże dla (nie)dużej rodziny

Potrzeby mieszkaniowe zmieniają się wraz z upływem lat. Początkowo wybór pada na małe własne cztery kąty. Gdy pojawia się rodzina, dzieci, a zdolność kredytowa rośnie, poszukiwania oscylują wokół większych lokali. Finalnie, po upływie 20-25 lat, pociechy wyfruwają z gniazda a rodzicom znów wystarczy mały lokal. W takiej sytuacji złotym środkiem jest zakup inwestycji, która spełni oczekiwania rodziny na każdym etapie ich życia. Quadro Development, prowadzący aktualnie dwa projekty mieszkaniowe Bosą 7 i Sielską 14 przygotował m.in. ofertę szytą na miarę potrzeb dużych rodzin. Właśnie dlatego w inwestycji dostępne są większe lokale, ponad 100-metrowe przestrzenie, dające wiele możliwości aranżacyjnych. Z jednej strony może to być po prostu mieszkanie z aneksem kuchennym, pięcioma pokojami, garderobą, łazienką, toaletą, pomieszczeniem gospodarczym. Z drugiej zaś, projekt pozwala na wyodrębnienie trzech niezależnych powierzchni. Każda z osobnym aneksem kuchennym i łazienką. Dorastające dzieci początkowo mieszkają z rodzicami, a gdy zechcą się usamodzielnić, mieszanie można podzielić i zaoferować im własną kawalerkę. – Ponad 100-metrowe mieszkania zapewniają pełen wachlarz możliwości. Przestrzeń przez jakiś czas może służyć całej rodzinie, później możemy podzielić lokal. Sami zamieszkać w jednej części, a w drugiej, w pełni niezależnej, bliscy. Wariantów jest naprawdę sporo – mówi Marek Smogór, prezes Quadro Development.

 

duże mieszkanie z opcją podzielenia na 3 mniejsze, kiedy zajdzie taka potrzeba

 

Czytaj również: Nowe apartamenty w Gdańsku – szansa na wysokie zyski?


Atutem Bosej 7 i Sielskiej 14, na który zwraca wiele rodzin jest z pewnością dobra, pod wieloma względami, lokalizacja. Szkoła podstawowa, renomowane przedszkole (jedno z dziesięciu najlepszych przedszkoli w Poznaniu według rankingu Głosu Wielkopolskiego) na wyciągnięcie ręki, a do tego liczne piekarnie, markety, apteki, pobliskie centrum handlowe Panorama oraz park Górczyński.


Źródło: Mission PR / budnet.pl
Apartamenty w Kołobrzegu
Sprzedaż apartamentów nad morzem.
Baltic Plaza **** to miejsce niezwykłe,
to Twój elegacki apartament
www.sea-development.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator wydajności inwestycji

Społeczność budnet.pl ma już 17909 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 291

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >