Działa już aplikacja do wyszukiwania lokali biurowych i magazynów na wynajem

Działa już aplikacja do wyszukiwania lokali biurowych i magazynów na wynajem

Realko24 to nowość na rynku nieruchomości komercyjnych. Jest to platforma internetowa z obszaru PropTech, powstała z inicjatywy Konrada Okły, która wykorzystuje proste, ale niespotykane wcześniej rozwiązanie polegające na bezpośredniej komunikacji wynajmującego z najemcą. Dzięki temu przy wynajmie komercyjnym usługa pośrednika nie jest już potrzebna, a zyskuje na tym zarówno przedsiębiorca poszukujący biura dla swojej firmy, jak i właściciel powierzchni. Czytaj dalej

 

CZAS NA ZMIANY

Konrad Okła, inicjator i założyciel Realko24, zauważył, że branża nieruchomości B2B jest mocno zakorzeniona w tradycji i brakuje w niej nowoczesnych rozwiązań technologicznych, obecnych np. na rynku wynajmu prywatnego na krótki termin (np. Airbnb) czy przewozów osobowych (np. Uber). Konrad doskonale zna branżę nieruchomości, ponieważ przez kilka lat pracował jako broker, dlatego też zdał sobie sprawę, że wprowadzenie nowych technologii nie tylko przyspieszy i usprawni proces wynajmu komercyjnego, ale także znacznie obniży jego koszty. Postanowił wprowadzić swój rewolucyjny pomysł w życie, i tak właśnie powstała platforma Realko24, której popularność rośnie z dnia na dzień.

 

KORZYŚCI DLA NAJEMCÓW ORAZ WYNAJMUJĄCYCH

Korzystając z platformy Realko24 przedsiębiorca poszukujący biura do wynajęcia ma możliwość bezpośredniego kontaktu z wynajmującymi, bez udziału pośrednika. Z takiego rozwiązania płynie wiele korzyści, ponieważ wynajem odpowiedniej przestrzeni biurowej staje się niemal tak prosty jak znalezienie hotelu czy mieszkania na wakacje. Na tej stronie najemca ma wgląd do dostępnych ofert i samodzielnie może zdecydować, które najbardziej odpowiadają jego preferencjom – zapytanie trafia tylko do tych wynajmujących, którzy spełniają podane wymagania. Jest to więc duża oszczędność czasu i energii, ponieważ najemca nie musi wertować setek ofert oraz oglądać lokali proponowanych przez pośrednika, które nie są nawet w małym stopniu zbliżone do tego, czego poszukuje. Korzystanie z Realko24 prowadzi również do oszczędności finansowych. Zasady prowizji od transakcji są przejrzyste, jasne dla obu stron oraz sztywno ustalone – wynosi ona jedynie 1% wartości kontraktu płatną jedynie przez Wynajmującego po zawarciu umowy najmu. Usługa pośrednika kosztuje zazwyczaj 5-10% wartości kontraktu, a traci na tym i wynajmujący, i najemca (1  miesiąc w roku to np. 8,3 %). Kolejną zaletą jest to, że bezpośrednia komunikacja obu stron prowadzi do eliminacji nieporozumień i pełnej świadomości oczekiwań obu stron.


Czytaj również: Sprzęt to nie wszystko, czyli jak uchronić dane na laptopie w przypadku jego utraty


Działa już aplikacja do wyszukiwania lokali biurowych na wynajem

 

WARTOŚĆ DODANA

Konrad Okła dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii pragnie wprowadzić wartość dodaną do branży nieruchomości komercyjnych. Pracując jako broker przy wielu transakcjach czuł się po prostu zbędny i zauważył, że rolę pośrednika można ograniczyć. - Ten rynek jest specyficzny. Istnieje wokół niego pewien niepisany dogmat, który mówi, że bez pośrednika nie wynajmiemy. Normalnością tu jest korzystanie z usług agencji pośrednictwa. To przekonanie znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości dopóki nie zwrócimy się w kierunku technologii, która pozwala skrócić ścieżkę dotarcia między najemcą a wynajmującym, jednocześnie znacznie tnąc koszt całego procesu. Już dziś trzeba sobie uświadomić, że pewne rozwiązania mogą w dużej mierze być przeżytkiem, a na wyciągnięcie ręki jest nowocześniejsza opcja, której zalety trudno przecenić. – tak Konrad opowiada o swoim pomyśle.


Czytaj również: Nowa strona internetowa ułatwiająca wybór drewnianej podłogi


Ogromnym sukcesem dla Realko24 jest współpraca z największymi wynajmującymi powierzchni komercyjnych w Polsce. Poza tym, dzięki technologii możemy wynająć biuro w 40 krajach świata, z którymi kooperuje platforma.   


2019-09-25
Źródło: Face it! / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • Telewizja internetowa Liczba postów: 30 Grupa: Trudne tema... A do jakiej platformy najlepiej wykupić dostęp? Tutaj widziałam porównanie między Netflixem a HBO i jestem ciekawa, jakie jest wasze zdanie.
  • Jak założyć własny biznes? Otwórz sklep Majster Liczba postów: 39 Grupa: Aktualności A czy taka forma reklamy jak https://www.extraseo.pl/reklama-google-a dwords-gdansk.php jest skuteczna? Proszę o odpowiedź osoby, które znają się na marketingu.
  • Reklama firmy Liczba postów: 200 Grupa: Trudne tema... Dobrze jest rozważyć reklamę wykonaną metodą druku cyfrowego - ten sposób gwarantuje wysoką jakość wykonania i stosunkowo niski koszt :) Zajrzyj na https://www....
  • W co warto obecnie inwestować? Liczba postów: 3120 Grupa: Trudne tema... Obecnie moim zdaniem warto zainwestować w do księgowości internetowej. Dzięki księgowości online nie potrzebujemy księgowej i możemy rozliczyć swoją firmę w kil...
  • Rozwój turystyki Liczba postów: 26 Grupa: Opinie Coraz częstszym kierunkiem podróży są gospodarstwa agroturystyczne. Można w nich prawdziwie wypocząć i zasmakować nieco innego życia. Ja także uwielbiam małe mi...

Kalkulator izolacji ścian

Społeczność budnet.pl ma już 15677 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 261

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >