Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Najlepsze sposoby na zatrzymanie ciepła w domu

Właściwa izolacja domu to ciepło zimą i odpowiednia temperatura latem. Dlatego właśnie jest to tak istotna kwestia – aby zapewnić komfort termiczny mieszkańcom i jednocześnie zaoszczędzić pieniądze konieczne jest przeprowadzenie różnego rodzaju modernizacji. O sposobach na ciepły i ekonomiczny dom zapytalismy eksperta.

Fotowoltaika - dlaczego warto?

Instalacje fotowoltaiczne pozwalają produkować darmową, czystą energię, nie dziwi więc, że ich popularność wzrasta z każdym rokiem. Poznajmy najważniejsze zalety fotowoltaiki. Dlaczego warto zainwestować w ten system?

5 noworocznych postanowień, które pozwolą oszczędzać

Rok 2020 był dla większości z nas trudny, obfitował w wiele nieoczekiwanych wyzwań, którym musieliśmy sprostać. Znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości, do której musieliśmy się dostosować i przywyknąć. Według badania PwC „Nowy obraz polskiego konsumenta”, aż 1/3 z nas zauważyła w ostatnim okresie spadek dochodów, a ponad 40% jest przekonanych, że w ciągu najbliższych miesięcy ich wydatki w gospodarstwie domowym wzrosną. Początek 2021 to zatem idealny moment, by podjąć postanowienia, które pomogą poradzić sobie z negatywnymi skutkami pandemii oraz zapewnić sobie i naszym bliskim większy komfort i bezpieczeństwo.

Pompy ciepła – skąd ich popularność?

Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie w swoich domach z odnawialnych źródeł energii, popularnie zwanych OZE. Inwestycja w tego rodzaju systemy, pobierające ciepło z wody, powietrza, słońca bądź ziemi jest bardzo opłacalna i co w dzisiejszych czasach niesamowicie ważne - ekologiczna. Wśród najpopularniejszych form ogrzewania oraz chłodzenia pomieszczeń znajdują się pompy ciepła. Skąd tak duże zainteresowanie nimi? Czytajcie dalej.

Rządowe dopłaty do termomodernizacji - jak przygotować dokumenty?

Nie czekaj - zacznij oszczędzać na ogrzewaniu i przyłącz się do walki ze smogiem. Jeśli ocieplisz dom możesz się ubiegać o dotację lub pożyczkę w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze”, jak również masz możliwość skorzystania z ulgi termomodernizacyjnej z tytułu prac ociepleniowych.

Wymiana pieca kopciucha na nowy z dopłatą - czy to ostatnia szansa na 100 % dofinansowanie?

Jakość powietrza w naszym kraju - mimo wielu akcji edukacyjnych - nadal pozostawia wiele do życzenia. Niby z roku na rok jest coraz lepiej, ale… zmiany powinny zachodzić zdecydowanie szybciej. Jak informuje Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, do końca tego roku chętni mogą otrzymać nawet 100% dofinansowania do wymiany pieca na nowe proekologiczne urządzenie.

10 mitów jakie krążą na temat instalacji fotowoltaicznych

Eksperci zajmujący się tematem instalacji fotowoltaicznych są zgodni, że montaż własnej elektrowni słonecznej niesie za sobą same korzyści. Jednocześnie wokół branży narosło wiele mitów -postanowiliśmy je rozwiać i przedstawić rzeczowe argumenty przemawiające za energią ze słońca.

Jak zabezpieczyć instalację fotowoltaiczną przed pożarem?

Liczba instalacji fotowoltaicznych w Polsce stale rośnie. W 2019 r. przyłączono do sieci blisko 106 tys. mikroinstalacji PV, a zgodnie z danymi PSE, na początku kwietnia br. moc instalacji fotowoltaicznych wyniosła 1695,35 MW - to wzrost o ponad 180 proc. w stosunku do ubiegłego roku! Tak duża popularność instalacji sprawia, że musimy szczególnie zadbać o ich bezpieczny montaż i użytkowanie, by nie dopuścić do sytuacji zaprószenia ognia.

Rynek instalacji fotowoltaicznych powrócił do stanu sprzed pandemii

Z danych sprzedażowych wynika iż rośnie zainteresowanie Klientów na instalacje systemów PV. Fotowoltaika to jedna z niewielu branż, która już odnotowuje zauważalny powrót do stanu sprzed wybuchu kryzysu.

Z jakich elementów składa się instalacja fotowoltaiczna?

Terminy takie jak fotowoltaika, panele fotowoltaiczne czy elektrownia słoneczna w ostatnich latach stały się niezwykle popularne. I choć większość z nas wie, że dotyczą one instalacji umożliwiającej pozyskanie energii elektrycznej ze słońca tak naprawdę nie za bardzo zdajemy sobie sprawę z czego składa się taka instalacja. Mając choćby podstawową wiedzę na ten temat, możemy nie tylko dobrze wypaść w towarzystwie, ale będzie nam łatwiej dobrać właściwe rozwiązanie na własne potrzeby. Zapraszamy na krótki przegląd fotowoltaiki.


Stron: 74 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16320 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 224

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >