Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Instalacja fotowoltaiczna – korzyści z wytwarzania własnej energii

Z roku na rok pozyskiwanie energii ze słońca staje się coraz bardziej popularne. Słońce to niewyczerpane i ekologiczne źródło energii, a co najważniejsze może z niego korzystać każdy i to za darmo. Aby uzyskać tę energię wystarczy zamontować na dachu domu panele fotowoltaiczne, podłączyć do systemu falownik oraz całość zasilić i już można korzystać z własnej energii elektrycznej.

Smaczna i zdrowa woda wprost ze studni

Nie wszystkie polskie gospodarstwa domowe korzystają z sieci wodociągowej. Z różnych powodów ich właściciele decydują się zainwestować w przydomową studnię. Samo wykopanie i odpowiednie zabudowanie dołu nie wystarczy, aby mieć dostęp do dobrej i czystej wody. Niemniej stworzenie czystego źródła na własnej działce jest nie tylko możliwe, ale i zaskakująco proste.

Jakie korzyści i jakie koszty generuje system smart home?

Systemy inteligentnego wyposażenia wnętrz zyskują w Polsce popularność już od kilku lat. Dziś rynek tych rozwiązań w kraju jest wyceniany na około 100 mln zł. Statystyki pokazują, że najbardziej interesują nas związane z bezpieczeństwem, oszczędnością energii czy takie, które po prostu zwiększają komfort mieszkania. Eksperci wskazują, że w najbliższych latach rynek rozwiązań typu smart home będzie przeżywał systematyczny wzrost, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Jak oszczędzić na ogrzewaniu domu, czyli dostawcę gazu też możesz zmienić.

Dostarczanie ciepła do własnego domu jednorodzinnego często wiąże się ze sporymi wydatkami. Jak sprawić, by rachunek za ogrzewanie pomieszczeń nie mroził bardziej niż zimowe wieczory? Który ze sposobów utrzymania komfortowej temperatury jest nie tylko opłacalny, ale wygodny i łatwo dostępny dla konsumentów? Oto plusy i minusy popularnych rozwiązań.

Inteligentny dom - od czego zacząć?

Coraz więcej Polaków jest zainteresowanych inteligentnymi rozwiązaniami dla domu. Na początek wystarczy zainwestować w kilka typów czujników i urządzeń automatyki domowej, które zwiększą wygodę i bezpieczeństwo domowników

Cztery razy TAK dla paneli fotowoltaicznych

Badania pokazują, że wciąż około 70% domów jednorodzinnych w naszym kraju jest ogrzewanych za pomocą kotłów węglowych. Wielu Polaków widzi jednak potrzebę modernizacji tego systemu. Aż 48% badanych wskazuje, że pozyskiwanie energii ze słońca mogłoby realnie zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Poznaj cztery główne zalety płynące z posiadania paneli fotowoltaicznych w gospodarstwie domowym.

Systemy kominowe w energooszczędnym domu

Na rynku dostępnych jest wiele projektów domów energooszczędnych. Różnią się pod względem wielkości, zaproponowanych materiałów czy architektury. Łączy je natomiast jedno: niskie zapotrzebowanie na energię do ogrzania i jej małe rozproszenie – nie tylko przez ściany czy urządzenia domowe. Oszczędności - rzędu 10% - przynosi także dobór odpowiedniego systemu kominowego.

Czy domy z keramzytu są energooszczędne?

W obliczu niskich temperatur, a w konsekwencji także wzrostu kosztów ogrzewania domu, rośnie popularność budownictwa energooszczędnego. Ogrzanie przeciętnego obiektu o powierzchni do 150 mkw. w czasie zimy to koszt nawet kilkudziesięciu złotych dziennie. Zastosowane w projektach budowy domu rozwiązania energooszczędne pozwolą zaoszczędzić nawet 3 tys. zł w skali roku.

Kilka prostych sposobów na oszczędność energii w domu

Jak sprawić, by nasz dom zużywał mniej energii? Warto zadbać o ocieplenie ścian, odpowiednie oświetlenie, okna i ich osłony. Najlepiej już teraz, przed rozpoczęciem sezonu grzewczego. Pozwoli to zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie.

Ile można zaoszczędzić w inteligentnym domu?

Domy inteligentne opłacają się mieszkańcom i deweloperom. Między innymi dlatego stają się standardem w nowych inwestycjach. Nawet 800 zł rocznie mniej za ogrzewanie, do 70% spadku zużycia gazu, 30% mniejsze zużycie prądu


Stron: 64 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 22014 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 210

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >