Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Kompleksowo przeprowadzona termomodernizacja obejmuje także stolarkę okienną i drzwiową

Czy sposób i jakość montażu okien i drzwi w budynku może mieć wpływ na nasze samopoczucie? Odpowiedź na to pytanie brzmi twierdząco. Z wyrobów stolarki otworowej korzystamy na co dzień – dobrze zainstalowane mogą skutecznie chronić przed stratami ciepła i zawilgoceniem. Ich nieprawidłowy montaż może jednak skutkować nie tylko zwiększeniem rachunków za ogrzewanie, lecz także wyraźnym obniżeniem komfortu użytkowania obiektu.

Zielony beton, innowacyjny produkt, który oczyszcza powietrze ze szkodliwych związków

Testowany na budowie specjalny beton ma za zadanie czynnie walczyć z miejskim smogiem. Jak? Najnowsze rozwiązania nauki sprawiają, że beton ma właściwości fotokatalityczne. Dzięki promieniom słonecznym dochodzi na jego powierzchni do redukcji szkodliwych dla ludzi związków pochodzących ze spalin samochodowych (między innymi dwutlenku azotu), które znajdują się w miejskim powietrzu. Związki te są rozkładane na nieszkodliwe, podobne do stosowanych przy nawożeniu roślin i następnie wraz z wodą deszczową odprowadzane do gleby. Dodatkowym atutem samego betonu są jego właściwości samooczyszczenia się.

Domy szeregowe to idealna propozycja dla zwolenników budownictwa pasywnego i energooszczędnego

Domy w zabudowie szeregowej są znane w Europie Zachodniej już od setek lat. W Polsce szeregówki zaczęły zyskiwać na popularności stosunkowo niedawno, jednak stosunkowo szybko stały się charakterystycznym elementem krajobrazu przedmieść, ze względu na swój kameralny charakter i atrakcyjne koszty utrzymania.

Jak zadbać o zdrowy, komfortowy i ciepły dom - kolekcja jesień zima Leroy Merlin

Badania prowadzone przez instytucje naukowe zajmujące się wpływem środowiska na stan naszego zdrowia wskazują, że zagrożenia występujące w wielu naszych mieszkaniach mogą być groźniejsze niż te, które występują na ulicach miast. Słuchając codziennych komunikatów o jakości powietrza zapominamy, że mieszkanie, oprócz groźnych pyłów PM2,5 i PM10 przedostających się z ulicy, wypełniają bakterie, roztocza i inne substancje ulatniające się z mebli, tworzyw sztucznych czy farb.

Odnawialne źródła energii - skąd czerpać energię dla domowych potrzeb

Coraz częściej decydujemy się na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE). W jeden letni dzień nowoczesna instalacja może dzięki słońcu wytworzyć nawet 30 kWh. Czy to dużo? Dzięki tylko 1 kilowatogodzinie naładujemy telefon aż 278 razy. Co jeszcze można zyskać dzięki korzystaniu z OZE? Jakie urządzenia są potrzebne, by cieszyć się zieloną energią? Odpowiedzi znajdziesz w infografice.

Za kilka lat budowa energooszczędnego i ekologicznego domu będzie standardem

Przewiduje się, że w ciągu kilku najbliższych lat większość nowo powstałych domów będzie energooszczędna. Jest to jeden z najważniejszych celów współczesnego budownictwa. Możliwość wykorzystania odnawialnych źródeł energii, zwrot kosztów inwestycji w trakcie użytkowania domu i nawet o połowę mniejsze zapotrzebowanie na ciepło – to główne korzyści z budowy domu energooszczędnego. Poznaj inne zalety ekologicznego budownictwa.

Dom niskoenergetyczny – oszczędność i czysta energia. Dlaczego warto wybrać ogniwa fotowoltaiczne?

Energia, którą słońce dostarcza ziemi w ciągu 1 dnia, wystarczyłaby na pokrycie zapotrzebowania energetycznego ludzkości przez 180 lat. Część tej energii można z łatwością wykorzystać w domu – wystarczy zainstalować ogniwa fotowoltaiczne, które są niewyczerpalnym i bezpłatnym źródłem energii elektrycznej potrzebnej m.in. do zasilania sprzętów AGD, ogrzania mieszkania czy podgrzania wody. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na fotowoltaikę.

Ekologiczne grzanie i chłodzenie pomieszczeń

Żyjemy w czasach galopującego postępu cywilizacji, i choć związane z nim zmiany zyskują nowe rzesze zarówno zwolenników, jak i przeciwników, jedno jest pewne: wraz z postępem cywilizacyjnym rośnie potrzeba bliskości z przyrodą. Jej wyrazem jest szeroko rozumiany trend eco, w który doskonale wpisują się oferowane na rynku rozwiązania w zakresie ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń.

Zielony dach nową przestrzenią dla sportu - budowa boiska na dachu budynku

W wielkich miastach coraz trudniej o wolną przestrzeń, dlatego wykorzystanie dachu obiektu użyteczności publicznej pod budowę boiska sportowego szybko zyskuje na popularności zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Zielone dachy - czy mogą pomóc w ochronie środowiska?

Sezon grzewczy w pełni, a co za tym idzie jakość powietrza znów się pogorszyła. Jednym ze sposobów walki z problemem smogu w wielu polskich miastach są systemy zielonych dachów.


Stron: 66 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 18423 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 398

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >