Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Fotowoltaika - wybieramy panele fotowoltaiczne

Produkcja własnej energii elektrycznej z przydomowej instalacji fotowoltaicznej to wygoda i możliwość uniezależnienia się od sieci energetycznej. Co więcej, panele pozwalają na duże oszczędności w wydatkach na energię, a własny prąd to także działanie proekologiczne.

Jakie oszczędności możemy osiągnąć z technologią smart home?

Niemal 25% miesięcznego budżetu statystycznego Polaka pochłania utrzymanie mieszkania – na co olbrzymi wpływ mają koszty zużycia energii. Jak to zmienić?Jak wynika z szacunków GUS, w styczniu 2017 roku wydatki na mieszkanie na głowę wzrosły do średnio 275 zł – czyli 1100 zł w przypadku czteroosobowej rodziny. Z kolei według statystyk Eurostatu na utrzymanie mieszkania wydajemy co czwartą złotówkę (niemal 25% budżetu). To stawia nas w czołówce krajów Europy, gdzie mieszkanie zalicza się do najdroższych. Jaki jest tego efekt i jak można to zmienić?

Planujemy budowę domu pasywnego - krok po kroku

Zmieniające się przepisy prawa budowlanego oraz rosnąca świadomość społeczeństwa powodują, że coraz większą popularnością cieszą się rozwiązania energooszczędne. Niemniej, aby wszystkie założenia budownictwa pasywnego zostały w pełni zrealizowane, nie można poprzestać jedynie na wyborze właściwych materiałów budowlanych. Idea domu pasywnego powinna bowiem towarzyszyć nam na każdym z etapów, począwszy od wyboru działki, poprzez tworzenie projektu, aż po budowę i prace wykończeniowe.

Nowoczesne rozwiązania w budownictwie jednorodzinnym.

We współczesnym budownictwie zapanował trend na to, co ekonomiczne i ekologiczne, dlatego domy energooszczędne i inteligentne są teraz tymi, które Polacy budują najchętniej.

Jak ogrzewać dom ekologicznie i nie zwiększać smogu?

Informacje o zwiększonym poziomie zanieczyszczenia powietrza obiegły ostatnio kilkanaście miast w Polsce. Co zrobić, by poprawić stan powietrza, którym przecież na co dzień oddychamy? Sprawdzamy, jakie masz możliwości ekologicznego ogrzewania i na co zwrócić uwagę przy budowie domu energooszczędnego.

Czy domy energooszczędne są receptą na smog?

Z pozoru wygląda tak samo – jakby mgła, która otula miasta w Polsce. To nie mgła, a smog – niebezpieczne zjawisko, które nasila się szczególnie zimą. W naszym kraju sytuacja jest na tyle poważna, że Polska została ogłoszona jednym z państw o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu w Europie. Przyczyna? Ogrzewanie piecami o niskich standardach emisyjnych oraz zła izolacja termiczna domów.

Instalacja fotowoltaiczna – korzyści z wytwarzania własnej energii

Z roku na rok pozyskiwanie energii ze słońca staje się coraz bardziej popularne. Słońce to niewyczerpane i ekologiczne źródło energii, a co najważniejsze może z niego korzystać każdy i to za darmo. Aby uzyskać tę energię wystarczy zamontować na dachu domu panele fotowoltaiczne, podłączyć do systemu falownik oraz całość zasilić i już można korzystać z własnej energii elektrycznej.

Smaczna i zdrowa woda wprost ze studni

Nie wszystkie polskie gospodarstwa domowe korzystają z sieci wodociągowej. Z różnych powodów ich właściciele decydują się zainwestować w przydomową studnię. Samo wykopanie i odpowiednie zabudowanie dołu nie wystarczy, aby mieć dostęp do dobrej i czystej wody. Niemniej stworzenie czystego źródła na własnej działce jest nie tylko możliwe, ale i zaskakująco proste.

Jakie korzyści i jakie koszty generuje system smart home?

Systemy inteligentnego wyposażenia wnętrz zyskują w Polsce popularność już od kilku lat. Dziś rynek tych rozwiązań w kraju jest wyceniany na około 100 mln zł. Statystyki pokazują, że najbardziej interesują nas związane z bezpieczeństwem, oszczędnością energii czy takie, które po prostu zwiększają komfort mieszkania. Eksperci wskazują, że w najbliższych latach rynek rozwiązań typu smart home będzie przeżywał systematyczny wzrost, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Jak oszczędzić na ogrzewaniu domu, czyli dostawcę gazu też możesz zmienić.

Dostarczanie ciepła do własnego domu jednorodzinnego często wiąże się ze sporymi wydatkami. Jak sprawić, by rachunek za ogrzewanie pomieszczeń nie mroził bardziej niż zimowe wieczory? Który ze sposobów utrzymania komfortowej temperatury jest nie tylko opłacalny, ale wygodny i łatwo dostępny dla konsumentów? Oto plusy i minusy popularnych rozwiązań.


Stron: 64 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17536 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 328

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >