Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Nowoczesne domy - wyłącznie z pompą ciepła!

Osoby planujące budowę domu, decydując się na sposób jego ogrzewania, coraz częściej wybierają pompę ciepła. Wynika to chociażby z dbania o środowisko naturalne, zdrowie, a także z niższych środków eksploatacji i utrzymania niż w przypadku tradycyjnych metod grzewczych. Dowiedz się, dlaczego jeszcze pompa ciepła jest najlepszym rozwiązaniem dla nowopowstających domów.

Na co uważać, decydując się na instalację fotowoltaiczną?

Odnawialne źródła energii (OZE) to przyszłość światowej energetyki. Wiele krajów ogranicza produkcję prądu w oparciu o spalanie paliw kopalnych, co jest związane z chęcią wyeliminowania problemu emisji szkodliwych substancji do atmosfery oraz generowania odpadów. W OZE inwestują nie tylko wielkie koncerny, ale coraz częściej także właściciele domów jednorodzinnych.

Oszczędność i ekologia - połączenie pomy ciepła z fotowoltaiką

Ze względu na częste podwyżki energii i gazu coraz więcej osób szuka sposobów na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Użytkownicy pomp ciepła doceniają duże oszczędności na ogrzewaniu centralnym i podgrzewaniu wody. Mogą one wynieść do blisko 80 procent. Do zalet tego rozwiązania też należy zaliczyć prostą obsługę, komfort i zeroemisyjność. Jeszcze korzystniejsze jest połączenie pompy ciepła z domową mikroinstalacją fotowoltaiczną. Już 80 procent klientów decydujących się na jej zakup posiadało wcześniej panele PV.

Jak działa system opustów w fotowoltaice?

Zdaniem ekspertów polski system opustów jest najkorzystniejszy w Europie i przynosi prosumentom spore korzyści. Prawdopodobnie to ostatni dzwonek, żeby z niego skorzystać! Jak działa? Co trzeba o nim wiedzieć? Jak będą rozliczani prosumenci po wprowadzeniu zapowiadanych zmian?

Czy dach z panelami fotowoltaicznymi zwiększa ryzyko pożaru?

W Polsce gwałtownie przybywa instalacji fotowoltaicznych. W maju tego roku powstało ich aż 29,5 tys., a moc zainstalowana sięga już 5 GW. To m.in. efekty rządowych programów, które mają na celu zwiększenie efektywności energetycznej budynków i osiągnięcie neutralności klimatycznej. Na montaż paneli na dachach decyduje się wielu właścicieli domów jednorodzinnych, tymczasem poziom wymaganych przepisami zabezpieczeń przeciwpożarowych od lat pozostaje w ich przypadku niezmieniony. Dlatego eksperci Stowarzyszenia na rzecz bezpieczeństwa pożarowego NIzO (Nie Igraj z Ogniem) alarmują: – Jak każda instalacja elektryczna fotowoltaika może stać się źródłem pożarów, do których przyczyniają się również np. błędy instalacyjne czy brak serwisowania. Między innymi dlatego warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenia dachów i poddaszy.

Ile może zaoszczędzić przeciętna 4 - osobowa rodzina na fotowoltaice?

Budowa własnego domu to spory wydatek, jednak na rynku istnieje kilka rozwiązań, w które warto zainwestować, żeby móc zaoszczędzić w trakcie jego późniejszej eksploatacji. Możemy skorzystać z energooszczędnych sprzętów oraz oświetlenia, ale również urządzeń pozwalających na samodzielną produkcję energii elektrycznej, na przykład ze słońca. W dodatku rozwiązania te mogą bardzo estetycznie wyglądać na konstrukcji domu!

Dlaczego warto używać ekogroszku do kotłów i pieców

Stare piece na węgiel to kiepski pomysł na ogrzewanie domu. Są szkodliwe dla środowiska, a to znaczy, że są szkodliwe także dla nas, bo toksyczne substancje powstające ze spalanego węgla trafiają w pierwszej kolejności do naszego bezpośredniego otoczenia. Są też nieekonomiczne, bo przez ich małą efektywność konieczne jest spalanie dużych ilości drogiego opału. Warto więc zmienić swój wybór paliwa opałowego i sięgnąć po ekogroszek. Przeczytaj nasz artykuł i pozwól się przekonać do tego pomysłu, poznając zalety ekogroszku!

Działania proekologiczne branży deweloperskiej

Branża deweloperska jest świadoma konieczności rozwiązań proekologicznych, działań niejako zapraszających naturę na realizowane inwestycje mieszkaniowe. Chcą dbać o środowisko bardziej, niż do tej pory. I to nie chwilowy trend, ale konieczność. To troska o środowisko, naszą planetę i przyszłe pokolenia.

Czym kierować się przy wyborze paneli fotowoltaicznych?

Hurtownia fotowoltaiczna w Krakowie oferuje ogromny wybór różnego rodzaju paneli i modułów. Od odpowiedniego ich wyboru zależy efektywność i stabilność pracy całego systemu, który daje szansę szybkiego zwrotu inwestycji. Na co warto zwrócić uwagę?

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać? - radzi Pvstar

Rynek instalacji OZE rozwija się bardzo intensywnie, nic więc dziwnego, że dostępne są na nim rozmaite technologie, które przekładają się na sprawność, funkcjonalność i właściwości poszczególnych urządzeń. Panele fotowoltaiczne nie stanowią od tej reguły wyjątku. Podstawowa klasyfikacja wyróżnia ogniwa pierwszego i drugiego typu, jednak pod uwagę można wziąć także szereg innych czynników. Które są najistotniejsze?


Stron: 78 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17020 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 211

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >