Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Czy warto skorzystać z programu Moje Ciepło do zakupu pompy ciepła?

Rosnące ceny nośników energii powodują, że coraz więcej osób myśli o instalacji pompy ciepła w swoim domu. Temat wciąż budzi dużo wątpliwości ze względu na koszty, jakie trzeba ponieść na ten rodzaj ogrzewania. Pompy ciepła cały czas jednak zyskują w Polsce na popularności i odpowiedzią na to jest nowy program „Moje Ciepło”. Sprawdź, na czym polega ten program i co można zyskać.

Dlaczego warto rozważyć fotowoltaikę w firmie?

Fotowoltaika dla firm to jeden ze sposobów optymalizacji kosztów. Co warto wiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji o inwestycji? W poniższym materiale wiele przydatnych informacji, dzięki którym instalacje fotowoltaiczne dla sektora B2B nie będą mieć przed Tobą żadnych tajemnic – a inwestycja stanie się wyłącznie formalnością.

W obecnych czasach inwestycja w fotowoltaikę jest bardziej opłacalna niż lokata bankowa

W tym roku liczba gospodarstw domowych w Polsce korzystających z energii wyprodukowanej we własnych mikroinstalacjach fotowoltaicznych przekroczy milion. Coraz więcej osób przekonuje się do inwestycji w fotowoltaikę, ponieważ własne źródło zielonej energii oznacza oszczędność, niezależność i bezpieczeństwo energetyczne. Dodatkowe zachęty ze strony państwa jeszcze bardziej zwiększają opłacalność tego typu inwestycji. Dlatego Grupa Polenergia wykorzystuje pozytywny trend na rynku i dla nowych prosumentów wprowadza ofertę z wieloletnią gwarancją ceny. To odpowiedź na obowiązujący od 1 kwietnia, zmieniony system rozliczeń zakupu i sprzedaży energii elektrycznej z nowych, przydomowych instalacji fotowoltaicznych.

Kompletny dach energetyczny na hale magazynowe

Budynki magazynowe i zakłady produkcyjne cechują się prostą konstrukcją w pełni dostosowaną do swojej funkcji. Zwykle są zaplanowane na podstawie podłużnego prostokąta z płaskim lub nieznacznie nachylonym dachem. Taki budynek łatwo i szybko można postawić oraz dowolnie zaaranżować jego wnętrze. Minimalistyczna bryła obok licznych atutów konstrukcyjnych, posiada też swoje minusy w użytkowaniu. W przypadku tego typu obiektów problem stanowi m. in. doświetlenie wnętrz i utrzymanie w nich komfortowych warunków klimatycznych.

Fotowoltaika dedykowana przedsiębiorcom - dlaczego nie warto zwlekać z decyzją o montażu paneli fotowoltaicznych?

Prowadzenie biznesu w dzisiejszej rzeczywistości staje się sportem ekstremalnym. Przy tempie zmian jakich doświadczają przedsiębiorcy koniecznie jest poszukiwanie stabilności, by zagwarantować firmie pewność codziennych operacji. Jeśli szukasz rozwiązania na ciągle rosnące rachunki za prąd – sprawdź, jak fotowoltaika może zapewnić Twojemu biznesowi niezależność od sytuacji zewnętrznej oraz realne oszczędności.

Fotowoltaika – jak uzyskać niezależność energetyczną?

Panele fotowoltaiczne to popularne zjawisko nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, nie tylko w dużych miastach, ale także w okolicznych wsiach czy polach uprawnych. Coraz częściej, ludzie zastanawiają się nad tym, co będzie jutro i w jakim środowisku będą żyli. Fotowoltaika to zdecydowanie ekologiczne oraz innowacyjne rozwiązanie! Z tego właśnie powodu powstało zapotrzebowanie na własną produkcję energii odnawialnej. Panele fotowoltaiczne można zamontować na dachu bądź umiejscowić na własnym gruncie. Druga opcja określana jest jako farma fotowoltaiczna. Zastanawiasz się nad niezależnością energetyczną? Postaw na instalację fotowoltaiczną! Łatwy i szybki montaż przez profesjonalne firmy, a koszty na inwestycję z możliwych dofinansowań – to się nazywa praktyczna metoda.

Jakie są założenia rządowego programu Ciepłe Mieszkanie?

Ogłoszony pod koniec 2021 roku rządowy program dofinansowań Ciepłe Mieszkanie startuje już w drugim kwartale 2022. Na jakich zasadach będzie działał i kto może się starać o dotacje?

Dofinansowania do pomp ciepła – gdzie złożyć wniosek?

Pompy ciepła to oszczędne rozwiązanie. Na tle konwencjonalnych źródeł energii, wyróżniają się niskim kosztem wytworzenia 1 kWh energii cieplnej.

Poznajmy 10 zalet mieszkania na ekologicznym osiedlu

Baza Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego stale się powiększa – obecnie figuruje w niej 41 „zielonych” inwestycji mieszkaniowych. W obliczu postępującego kryzysu klimatycznego wydaje się oczywiste, że ekologicznych budynków na rynku będzie przybywać, a zrównoważone rozwiązania będą stale ewoluowały. Czy przyjazne środowisku mieszkania są rzeczywiście droższe? Jakie korzyści dla nabywców niesie certyfikacja BREEAM? I wreszcie – co tak naprawdę świadczy o ekologiczności budynków? Oto zestawienie 10 najważniejszych faktów o „zielonych” inwestycjach mieszkaniowych.

Co zmieniają nowe przepisy dotyczące fotowoltaiki? Co to są magazyny energii?

Nowe przepisy wchodzące w życie z dniem 01 kwietnia 2022 roku zmieniają rzeczywistość fotowoltaiczną. Do tej pory nadwyżki energii mogły być przekazywane do sieci energetycznych i odbierane bezkosztowo w momencie, kiedy produkcja fotowoltaiczna była zaburzona. Niedługo nadwyżki będą mogły być przekazywane do sieci, natomiast odbiór energii będzie już płatny.


Stron: 81 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17566 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 234

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >