Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Jakie oszczędności w domowym budżecie przyniesie montaż fotowoltaiki

Posiadanie własnej instalacji fotowoltaicznej związane jest z licznymi korzyściami, wśród których dla wielu osób najważniejsze są te finansowe, liczone przez pryzmat oszczędności oraz dofinansowań. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze ulgi, dotacje i odpisy związane z posiadaniem domowej elektrowni słonecznej. Sprawdź, na czym można zyskać i ile zaoszczędzić!

Czym się różni dom pasywny od energooszczędnego?

Za pół roku wszystkie nowo budowane domy mają spełniać kryteria niemal zerowego zapotrzebowania na energię – to cel postawiony przez Unię Europejską. Tym samym domy pasywne, których nadal w Polsce nie powstaje wiele, przestają być fanaberią, a stają się koniecznością. Póki co Polacy oswoili się z domami energooszczędnymi. Domy pasywne to ich lepsza wersja: potrzebują jeszcze mniej energii. Podstawowym kryterium klasyfikowania budynku do jednego z dwóch standardów: energooszczędnego lub pasywnego jest właśnie zapotrzebowanie na energię.

Jak zredukować opłaty za prąd w domu?

Ceny rosną, co szczególnie jest odczuwalne, gdy te podwyżki dotyczą rzeczy i usług, bez których nie da się normalnie funkcjonować. Tak jest między innymi w przypadku prądu, jaki wykorzystywany jest w ogromnej ilości obszarów. Na szczęście można znacząco ograniczyć jego zużycie, w czym wymiernie pomagają panele fotowoltaiczne. Zobaczmy, jak bardzo redukują opłaty za prąd w domu.

Dofinansowanie do fotowoltaiki 2020

Ekologiczne źródło energii elektrycznej? Możesz mieć je w domu! Dowiedz się, jak uzyskać dotacje do instalacji fotowoltaicznej dla domu! Prezentujemy programy dofinansowania na 2020 r !

Lekkie aluminiowe ramy do modułów fotowoltaicznych

Niejeden dach prywatnego domu, instytucji publicznej czy obiektu komercyjnego w Polsce już teraz zwieńczony jest panelem solarnym, który coraz częściej staje się ważnym elementem składowym energetycznej gospodarki budynku. Fotowoltaika dynamicznie się rozwija, a wraz z nią w sektorze rozwiązań dla alternatywnych źródeł energii powstaje zapotrzebowanie na innowacje. A tam, gdzie potrzebne są innowacje – pojawia się aluminium. Lekkie, plastyczne, wytrzymałe i eleganckie.

Ruszyła nowa odsłona programu "Czyste Powietrze" - to dobry powód do wymiany stolarki otworowej w domu

W piątek, 15 maja br. ruszył nabór wniosków do programu „Czyste Powietrze” w nowej, bardziej przystępnej odsłonie. To dobry moment, aby korzystając ze wsparcia rządowego, małym kosztem zwiększyć komfort energetyczny domu poprzez wymianę wysłużonej stolarki otworowej na energooszczędne rozwiązania. Ta tematyka jest bliska Związkowi POiD, który przy wsparciu swoich firm członkowskich, stara się wspierać inwestorów przy realizacji tego typu inwestycji. Dlatego już wkrótce zaprezentuje nową kampanią społeczną, odpowiadająca na ich aktualne potrzeby w tym zakresie.

Poznaj zalety i wady paneli słonecznych

Jeśli szukasz odpowiedniego sposobu na zaoszczędzenie pieniędzy w dłuższej perspektywie na energii, panele fotowoltaiczne mogą się okazać idealnym rozwiązaniem. Koszty instalacji solarnej będą prawdopodobnie całkiem wysokie, natomiast z reguły zwrot z inwestycji jest dla inwestora co najmniej zadowalający. Ponadto instalacja paneli, to też odpowiedzialna postawa, ponieważ przyczyniasz się tym samym do dbania o środowisko. Dlatego doświadczysz zarówno korzyści finansowych, jak również moralnych podpartych ekologicznym podejściem do pozyskiwania energii.

Domy z prefabrykatów - dlaczego w Polsce ciągle się źle kojarzą i jak przełamać te stereotypy

Gęściej, szybciej, więcej – takie są wymogi dzisiejszych inwestorów wobec polskich firm budowlanych. Ale przy tak konkurencyjnym rynku konieczne jest zwiększanie wydajności. Tu kluczowe mogą się okazać nowe technologie. Wiele mówi się o innowacyjnych rozwiązaniach takich jak roboty, sztuczna inteligencja, stosowanie prefabrykacji, a także inteligentnego betonu i drukarek 3D. Jednak czy te nowinki zmienią codzienną pracę budowlańca? Na masową skalę od lat praca na budowie wykonywana jest w podobny sposób.

Fotowoltaika dla domu - energia słoneczna dla każdego!

Nowoczesne instalacje fotowoltaiczne, to praktycznie samoobsługowe elektrownie słoneczne, dzięki którym zyskujemy darmową energię. Co najważniejsze, energia ta może zaspokoić całkowite zapotrzebowanie na prąd zarówno w przypadku zwykłych gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw. Elektrownia słoneczna o mocy do 50 kW instalowana jest na zgłoszenie, co ułatwia formalności i skraca czas przeprowadzenia całej inwestycji.

Kilka podpowiedzi ekspertów na temat źródeł energii w domach - co wybrać?

Energia cieplna, służąca do ogrzewania pomieszczeń, a także wody użytkowej, stanowi zwykle największą część całkowitego zapotrzebowania energetycznego budynku. Może ona być produkowana i dostarczana do budynku z wykorzystaniem różnych metod i źródeł – odnawialnych lub nieodnawialnych. Jakie źródło energii cieplnej, a w związku z tym również urządzenie grzewcze, wybrać do swojego domu?


Stron: 70 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 15809 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 144

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >