Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Ogrzewanie domu za pomocą OZE - jakie zalety przyniesie montaż pompy ciepła

Zmiany klimatyczne spowodowane nadmierną emisją dwutlenku węgla sprawiają, że coraz chętniej korzystamy z odnawialnych źródeł energii w domach jednorodzinnych. W 2016 roku udział OZE w ogólnym pozyskaniu energii pierwotnej w Polsce wyniósł 13,6% – wskazuje Główny Urząd Statystyczny. Technologie oparte na źródłach odnawialnych zapewniają nie tylko wydajne ogrzewanie czy podgrzewanie ciepłej wody, ale również pozyskiwanie prądu. Jakie przynoszą korzyści? A przede wszystkim – czy inwestowanie w OZE jest opłacalne?

Izolacja cieplna - energooszczędność i termomodernizacja w pigułce

Każdy chce mieszkać i przebywać w budynkach funkcjonalnie zaprojektowanych i energooszczędnych w eksploatacji, ale również niepowtarzalnych i pięknych. Dziś rządowe programy takie jak „Czyste Powietrze” umożliwiają pozyskanie środków na termomodernizację budynków. Zanim się jednak na nią zdecydujemy, powinniśmy zrozumieć jakie rozwiązanie przyniesie nam największe korzyści. Właśnie z tego powodu powstał e-book, który jest kompendium wiedzy dla osób przygotowujących się do termomodernizacji swojej nieruchomości.

Dom w standardzie Smart. Jak spełnić najważniejsze kryteria SRI i prowadzić dom bez rachunków?

Wskaźnik gotowości budynków do obsługi inteligentnych sieci (SRI) ma oceniać gotowość obiektów mieszkalnych do obsługi inteligentnych rozwiązań oraz ocenia najważniejsze aspekty nowoczesnych budynków.

Najczęstsze błędy wykonawcze w budowie przegród energooszczędnych - jak ich unikać

Dom energooszczędny to kusząca perspektywa dla większości inwestorów. Jednak, aby właściwie spełniał oczekiwania i rzeczywiście był tani w eksploatacji, nie wystarczy do jego budowy wybrać materiałów o niskim współczynniku przewodności cieplnej. Dla końcowego efektu równie ważne co parametr izolacyjności termicznej budulca jest poprawne i staranne wykonawstwo. Na co zwrócić uwagę przy murowaniu ścian, aby zapobiec błędom powodującym nadmierną ucieczkę ciepła z budynku, podpowiada ekspert budowlany.

Gwałtowne ulewy i susze, jakie rozwiązania stosują ekologiczne miasta

Ilość wody przypadająca na jednego mieszkańca Polski jest 2,5 razy mniejsza od europejskiej średniej. W wyniku zmian klimatu coraz więcej miast może mieć problemy z zaopatrzeniem w wodę, ale również z powodziami. Jak temu zapobiegać? Można wprowadzić w życie koncepcję miasta-gąbki, które magazynuje wodę zamiast odprowadzać ją na zewnątrz.

Jak zminimalizować zużycie energii w domu ekologicznym?

Dom ekologiczny opiera się na wykorzystaniu energii odnawialnej. Energooszczędność bazuje jednak nie tylko na energii słonecznej czy wiatrowej, ale i na odpowiedniej postawie jego mieszkańców. Jeśli więc chcemy żyć zgodnie z zasadami eko, musimy zmienić swoje nastawienie i codzienne nawyki. Tym samym nie tylko zadbamy o środowisko, ale również zmniejszymy nasze rachunki. Co pomoże nam zminimalizować zużycie energii w domu ekologicznym?

Dom bez rachunków, zasilany energią słoneczną

Prądem wyprodukowanym za pomocą paneli fotowoltaicznych możesz zasilać wszystkie urządzenia elektryczne w domu, w tym również pompę ciepła. W ten sposób ekologicznie i przy niemal zerowych kosztach – miesięczne koszty mogą wynieść jedynie 20 zł – ogrzejesz dom i podgrzejesz ciepłą wodę. Sprawdź, jak działają panele fotowoltaiczne i o czym pamiętać przed ich montażem.

Columbus Energy - fotowoltaika w najlepszym standardzie

Branża odnawialnych źródeł energii stale podlega przemianom. Powstają nowe technologie pozyskiwania i wykorzystania źródeł odnawialnych. Zmieniają się wszelkie standardy, również te dotyczące opieki nad klientem. Nadchodzące lata mogą okazać się znamienne

Jak działa mała fotowoltaica i w jakich sytuacjach zestaw solarny jest bardzo przydatny

Na działce, w ogrodzie, na kempingu – wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do sieci elektrycznej, możemy wytwarzać prąd z energii słonecznej. Dzięki małej fotowoltaice naładujemy telefon, podłączymy radio czy lampki LED. W tym artykule dowiesz się, jak działają zestawy solarne, ile kosztują i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Automatyczne odcięcie dopływu wody - systemy do oszczędzania wody w budynkach

Zredukowanie zużycia mediów, w tym wody, w obiektach budowlanych jest nierozłącznie związane z zabezpieczeniem przed niekontrolowanym jej wyciekiem (wypływem). Natomiast dbanie o pobór wody i zrzut ścieków jest ściśle powiązane z efektem środowiskowym – w obu tych procesach elementami wykonawczymi są przecież pompy, zużywające energię elektryczną, której produkcja przekłada się bezpośrednio na emisję CO2.


Stron: 68 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17758 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 101

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >