Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Pellet czy ekogroszek

Wybór paliwa w okresie zagrożenia ekologicznego powoduje, że bierzemy pod uwagę oddziaływanie naszego ogrzewania na środowisko naturalne. Uwzględniając aspekt ochrony środowiska, gdy jesteśmy zdecydowani na wybór kotła na paliwo stałe wyboru możemy dokonać między automatycznym kotłem na pellet czy ekogroszek, są to zaawansowane technicznie urządzenia grzewcze, które spełniają najwyższe standardy ekologiczne.

Czy ekogroszek jest paliwem ekologicznym?

Zastanawiasz się, w jaki sposób ogrzewać swój dom? Czy nazwa „ekogroszek” świadczy o ekologicznym charakterze tego paliwa? Sprawdź z nami, czy ekogroszek jest wydajny i nieszkodliwy dla środowiska.

Innowacyjny system zarządzania energią w Baltic Plaza Hotel Medi SPA&fit w Kołobrzegu

Inteligentny System Zarządzania Energią lokalnego systemu energetycznego, rozproszonych, poligeneracyjnych źródeł, w tym trigeneracji i OZE, czyli łącznie ciepła, chłodu i energii elektrycznej optymalizujący produkcję i wykorzystanie energii.

Czym się różnią kolektory słoneczne od paneli fotowoltaicznych?

Alternatywne źródła energii od kilku lat cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Wśród nich prym wiodą technologie bazujące na wykorzystaniu energii słonecznej – kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne. Choć oba rozwiązania wydają się być do siebie bardzo podobne, to jednak różnią się znacząco.

Najbardziej ekologiczne rozwiązanie ogrzewania domu - połączenie pompy ciepła z klimakonwektorem

Dzięki wykorzystaniu pompy ciepła możesz dbać o klimat wewnątrz swojego domu przez cały rok. To jedno urządzenie zapewni w Twoim budynku ciepło zimą i chłód latem, a niezależnie od pory roku dostarczy także ciepłej wody użytkowej. Instalacja klimakonwektorowa współpracująca z pompą ciepła pozwoli na najwydajniejsze wykorzystanie trybów chłodzenia i grzania. Dowiedz się więcej na temat połączenia pompa ciepła-klimakonwektor!

Odnawialne Źródła Energii cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków

Z badania „Polacy o oszczędzaniu energii i energetyce” wynika, że 22 proc. obywateli rozważa zainstalowanie urządzeń umożliwiających korzystanie z odnawialnych źródeł energii w swoim domu. Osoby, które deklarują zainteresowanie OZE chcą wytwarzać energię głównie na własne potrzeby. Najbardziej atrakcyjne w zakresie źródeł energii cieplnej dla 76 proc. badanych są kolektory słoneczne. W przypadku produkcji energii elektrycznej wskazywane są najczęściej instalacje fotowoltaiczne. Jakie są typy instalacji i czym się od siebie różnią? Jakie inne odnawialne źródła energii warto wybrać? Dlaczego i jak powinniśmy ubezpieczyć swoją instalację?

Dlaczego warto przeprowadzić przegląd techniczny pompy ciepła przed sezonem grzewczym?

Pompy ciepła, podobnie jak każde inne urządzenia grzewcze, do prawidłowej pracy wymagają okresowej kontroli serwisowej. Ze względu na długoletni charakter inwestycji w źródło ciepła warto dbać o zachowanie jego optymalnych parametrów. Nie oznacza to jednak, że serwis pompy ciepła musi być droższy i bardziej skomplikowany niż jakiegokolwiek innego urządzenia grzewczego. Podpowiadamy,jak zadbać o pompę ciepła przed zimą.

Fotowoltaika i pompa ciepła – niezależność energetyczna domu

Zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda zużycie energii w Twoim domu? Nieustannie pobierasz prąd z sieci albo musisz stale zasilać wybrane przez siebie rozwiązanie grzewcze wykorzystując węgiel czy gaz. Wszystko to generuje koszty – zarówno rachunki za energię elektryczną, jak i wydatki poniesione na opał. Nie tylko za granicą, ale także w Polsce coraz więcej osób szuka alternatywnych sposobów na ogrzewanie i zasilanie budynku.

Jak oszczędzać wodę w domu i ogrodzie - systemy zbierania deszczówki

Żar znów leje się z nieba, a ocieplanie klimatu już dawno przestało być elementem fikcji, którym straszyły nas postapokaliptyczne książki czy filmy. Postępujące w zatrważającym tempie zmiany w obrębie całej planty są faktem, z którym jako ludzkość musimy się wreszcie skonfrontować. Jednym z naturalnych bogactw, które w związku z tym powinniśmy szczególnie chronić i szanować jest woda. Co można na własną rękę zrobić, aby ograniczyć jej zużycie, ale też pozyskiwać w prawie bezkosztowy, w pełni ekologiczny sposób?

Kiedy instalacja fotowoltaiczna w domu jednorodzinnym jest opłacalna?

Fotowoltaika przeżywa w naszym kraju swoisty boom. Dzięki systemowi upustów i programom finansowania zwrot z inwestycji wynosi od 6 lat, a oszczędność na rachunkach zauważalna jest od razu. Co sprawia, że Polacy zaufali fotowoltaice i jak oszczędzać na darmowym prądzie?


Stron: 72 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16287 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 313

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >