Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Nowoczesne rozwiązania w budownictwie jednorodzinnym.

We współczesnym budownictwie zapanował trend na to, co ekonomiczne i ekologiczne, dlatego domy energooszczędne i inteligentne są teraz tymi, które Polacy budują najchętniej.

Jak ogrzewać dom ekologicznie i nie zwiększać smogu?

Informacje o zwiększonym poziomie zanieczyszczenia powietrza obiegły ostatnio kilkanaście miast w Polsce. Co zrobić, by poprawić stan powietrza, którym przecież na co dzień oddychamy? Sprawdzamy, jakie masz możliwości ekologicznego ogrzewania i na co zwrócić uwagę przy budowie domu energooszczędnego.

Czy domy energooszczędne są receptą na smog?

Z pozoru wygląda tak samo – jakby mgła, która otula miasta w Polsce. To nie mgła, a smog – niebezpieczne zjawisko, które nasila się szczególnie zimą. W naszym kraju sytuacja jest na tyle poważna, że Polska została ogłoszona jednym z państw o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu w Europie. Przyczyna? Ogrzewanie piecami o niskich standardach emisyjnych oraz zła izolacja termiczna domów.

Instalacja fotowoltaiczna – korzyści z wytwarzania własnej energii

Z roku na rok pozyskiwanie energii ze słońca staje się coraz bardziej popularne. Słońce to niewyczerpane i ekologiczne źródło energii, a co najważniejsze może z niego korzystać każdy i to za darmo. Aby uzyskać tę energię wystarczy zamontować na dachu domu panele fotowoltaiczne, podłączyć do systemu falownik oraz całość zasilić i już można korzystać z własnej energii elektrycznej.

Smaczna i zdrowa woda wprost ze studni

Nie wszystkie polskie gospodarstwa domowe korzystają z sieci wodociągowej. Z różnych powodów ich właściciele decydują się zainwestować w przydomową studnię. Samo wykopanie i odpowiednie zabudowanie dołu nie wystarczy, aby mieć dostęp do dobrej i czystej wody. Niemniej stworzenie czystego źródła na własnej działce jest nie tylko możliwe, ale i zaskakująco proste.

Jakie korzyści i jakie koszty generuje system smart home?

Systemy inteligentnego wyposażenia wnętrz zyskują w Polsce popularność już od kilku lat. Dziś rynek tych rozwiązań w kraju jest wyceniany na około 100 mln zł. Statystyki pokazują, że najbardziej interesują nas związane z bezpieczeństwem, oszczędnością energii czy takie, które po prostu zwiększają komfort mieszkania. Eksperci wskazują, że w najbliższych latach rynek rozwiązań typu smart home będzie przeżywał systematyczny wzrost, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Jak oszczędzić na ogrzewaniu domu, czyli dostawcę gazu też możesz zmienić.

Dostarczanie ciepła do własnego domu jednorodzinnego często wiąże się ze sporymi wydatkami. Jak sprawić, by rachunek za ogrzewanie pomieszczeń nie mroził bardziej niż zimowe wieczory? Który ze sposobów utrzymania komfortowej temperatury jest nie tylko opłacalny, ale wygodny i łatwo dostępny dla konsumentów? Oto plusy i minusy popularnych rozwiązań.

Inteligentny dom - od czego zacząć?

Coraz więcej Polaków jest zainteresowanych inteligentnymi rozwiązaniami dla domu. Na początek wystarczy zainwestować w kilka typów czujników i urządzeń automatyki domowej, które zwiększą wygodę i bezpieczeństwo domowników

Cztery razy TAK dla paneli fotowoltaicznych

Badania pokazują, że wciąż około 70% domów jednorodzinnych w naszym kraju jest ogrzewanych za pomocą kotłów węglowych. Wielu Polaków widzi jednak potrzebę modernizacji tego systemu. Aż 48% badanych wskazuje, że pozyskiwanie energii ze słońca mogłoby realnie zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Poznaj cztery główne zalety płynące z posiadania paneli fotowoltaicznych w gospodarstwie domowym.

Systemy kominowe w energooszczędnym domu

Na rynku dostępnych jest wiele projektów domów energooszczędnych. Różnią się pod względem wielkości, zaproponowanych materiałów czy architektury. Łączy je natomiast jedno: niskie zapotrzebowanie na energię do ogrzania i jej małe rozproszenie – nie tylko przez ściany czy urządzenia domowe. Oszczędności - rzędu 10% - przynosi także dobór odpowiedniego systemu kominowego.


Stron: 64 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 22847 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 385

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >