Ekologicznie i energooszczędnie – lista artykułów

Oszczędzanie energii dzięki modom fotowoltaicznym

Świadomi inwestorzy zdają sobie sprawę z faktu, że już wkrótce wartość rynkowa obiektów będzie uzależniona od ich jakości energetycznej, wyrażanej wskaźnikiem EP. Idealnym sposobem na jej poprawienie jest zastosowanie wysokosprawnych modułów fotowoltaicznych, pozyskujących darmową energię elektryczną ze słońca. Nowoczesne technologie cienkowarstwowe Schüco pozwalają korzystać z nieograniczonych zasobów czystej energii nawet w okresach zimowych.

Jak odpowiednio dobrać parametry systemu solarnego?

W 2010 roku wydatki na ogrzewanie w Polsce były najwyższe w całej Unii Europejskiej. Nasz przemysł ciepłowniczy przegrywa walkę z tańszą, zieloną energią, która na Zachodzie stała się jednym z głównych źródeł zasilania gospodarstw domowych. Jak obniżyć wydatki na energię nawet o 70% przy pomocy instalacji solarnej?

Budynki zeroenergetyczne przyszłością budownictwa

Wymagania odnośnie charakterystyki energetycznej ulegną w przyszłości zaostrzeniu, zaś wskaźnik efektywności energetycznej będzie miał kluczowe znaczenie dla wartości rynkowej obiektu. Rozwiązania okienne i fasadowe marki Schüco pozwalają już dziś budować budynki niemal zeroenergetyczne.

Niższe koszty energii dzięki nowym energooszczędnym płytom warstwowym

Ruukki to jedyny na świecie producent gwarantujący dokładny poziom szczelności zewnętrznych płyt ściennych. Nowe, szczelne i energooszczędne płyty warstwowe przynoszą znaczące oszczędności kosztów ogrzewania budynków oraz redukcję emisji dwutlenku węgla.

Jak wykorzystać energię słoneczną?

Żyć za pan brat z ekologią, żyć ekologicznie to obecnie nie tylko wyraz bycia na czasie, pewnego rodzaju mody, ale również dostrzegania konieczności podjęcia konkretnych działań związanych ze znalezieniem dodatkowych źródeł ciepła.

Jak otrzymać Biały Certyfikat?

Obowiązująca od sierpnia br. ustawa o efektywności energetycznej wciąż nie jest do końca jasna. Jej celem jest stworzenie ram prawnych dla działań na rzecz poprawy efektywności energetycznej oraz promowanie innowacyjnych technologii zmniejszających szkodliwe oddziaływanie sektora energetycznego na środowisko.

O czym musimy pamiętać budując energooszczędny dom?

Dom wznosimy na lata. Przy podejmowaniu decyzji o jego budowie, zwykle zwracamy uwagę na wielkość działki, projekt, powierzchnię budynku czy wykonawcę. Rzadko zastanawiamy się jednak nad wydatkami, jakie poniesiemy w trakcie użytkowania domu. Tymczasem już na etapie budowy możemy wpłynąć na późniejsze koszty eksploatacji. O czym, zatem powinniśmy pamiętać?

Jaki kolektor wybrać?

Gruntowa pompa ciepła może pobierać energię magazynowaną pod powierzchnią ziemi za pomocą kolektorów lub sond geotermalnych. Czym różnią się te wymienniki i na co należy zwrócić uwagę decydując się na jeden z nich?

System fotowoltaiczny przeznaczony do powierzchni fasad

W obliczu wzrastających cen energii, wykorzystanie jej odnawialnych źródeł staje się kuszącą perspektywą, zwłaszcza dla właścicieli budynków magazynowych i produkcyjnych.

Montaż kolektorów słonecznych, czyli jak prawidłowo zamontować instalacje solarne

Kolektor słoneczny, zwany potocznie solarem, instaluje się najczęściej na dachu budynku. Dlatego tak ważne jest, by jego montaż był wykonany fachowo za pomocą odpowiednich elementów. Dach w końcu mamy na lata.


Stron: 89 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  62 63 64 65 66  ▸  ▸▸

Czytaj też…

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 218

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >