Elewacja z cegły klinkierowej

Elewacja z cegły klinkierowej

Elewację i wnętrza nowoczesnego domu można wykończyć na wiele sposobów. Ciekawą propozycją jest cegła klinkierowa. Chociaż to materiał powszechnie uważany za tradycyjny, dzięki swojej kolorystyce i strukturze lica, a także wydłużonemu formatowi cegła doskonale wpisuje się w charakter nowoczesnych, industrialnych projektów Czytaj dalej

 

Najświeższa propozycja firmy Röben w ofercie cegieł klinkierowych z kolekcji produktów importowanych – cegła Dover, wyróżnia się nietypową barwą. Jej kolorystyka doskonale wpisuje się w trend, w którym prym wiodą materiały w odcieniach szarości, srebra, grafitu i bieli. Ciekawa, a przy tym niespotykana barwa cegły Dover to połączenie ciepłych, przenikających się jaśniejszych i ciemniejszych odcieni szarości i beżu. Wyróżniającym się elementem najnowszego produktu firmy Röben jest gładka struktura lica, na której widoczne są drobne nierówności sprawiające, że cegła nabiera wyjątkowego industrialnego  wyrazu.

 


 

Czytaj również: Modne faktury na ścianie

 

Warto zwrócić uwagę również na fakt, że cegła dostępna jest w dwóch formatach. Oprócz typowego rozmiaru NF (240x115x71mm) można zamówić ją również w wydłużonym formacie LDF (290x90x52mm), który idealnie nadaje się do surowych, nowoczesnych projektów, dodatkowo podkreślając ich charakter. Cegła dedykowana jest na duże obiekty, efekt widoczny na zdjęciach można tylko uzyskać po wymieszaniu min. 6 palet. Nowy produkt wyróżniają wysokie parametry techniczne, znane z innych produktów marki Röben tj. wysoka wytrzymałość, ognio- i mrozoodporność oraz niska bardzo nasiąkliwość sięgająca ok.1,5%. 

 

Czytaj również: Drewniana, ażurowa elewacja - designerskie wcielenie Twojego domu

 

Źródło: yasna / budnet.pl

Zobacz galerie zdjęć

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17207 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 170

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >