Estetyczne nawierzchnie z kostki płukanej

Estetyczne nawierzchnie z kostki płukanej

Kostka płukana Wyróżnia się prostokątnym kształtem - to jej cecha charakterystyczna. Rodzinę kostek Malta o prostej i łatwo rozpoznawalnej formie tworzy sześć kostek o różnej długości boku (w tym jedna kwadratowa). Czytaj dalej

 

 

Malta jest propozycją dla sympatyków estetyki kształtowanej prostymi liniami i geometrycznymi kształtami. Sześciocentymetrowa grubość kostki pozwala bezpiecznie stosować ją nie tylko na ogrodowych ścieżkach, ale również domowym podjeździe. Jeden z boków kostki to zawsze 18,2 cm. Pozostałe mogą mieć: 13,6 cm; 16,0 cm; 18,2 cm; 20,5 cm; 25,1 cm; 27,4 cm. Taka różnorodność stwarza spore możliwości aranżacyjne przy projektowaniu wyglądu ogrodu i przestrzeni przydomowej. Ponieważ Malta jest kostką bezfazową, nawierzchnia z niej ułożona jest idealnie gładka.

 

 nawierzchnie ogrodowe z kostki płukanej

 

Czytaj również: Wady i zalety podjazdu do garażu, wykonanego z kostki brukowej i kamyków

 

Pogodne i neutralne barwy wzmacniają harmonię uzyskiwaną przez regularność i gładkość nawierzchni. Ciepła, delikatna żółć; jasna szarość; grafit; melanż antracytowy (bazalt w połączeniu z granitem) powstają w efekcie dodawania w górnej warstwie kostki naturalnych kruszyw.

 

 nawierzchnie z kostki płukanej

 

Czytaj również: Czy warto zrobić chodnik z cegły i od czego zacząć

 

Najciekawsze efekty estetyczne nawierzchni powstają z połączenia kostki Malta z drobną kostką płukaną Kreta. Znacznie poszerza to możliwości żonglowania barwami i podkreślania wybranych fragmentów nawierzchni.

Źródło: nota bene / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator zebranej deszczówki

Społeczność budnet.pl ma już 18703 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 243

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >