Farba elewacyjna na bazie żywicy silikonowej

Farba elewacyjna na bazie żywicy silikonowej

Farba silikonowa i mineralna zaprawa tynkarska uzupełniły gamę produktów elewacyjnych weber.therm NOVA. Rozwiązania Weber zostały zaprojektowane z myślą o tworzeniu trwałych i estetycznych elewacji. Aplikacja nowych produktów jest łatwa i wygodna, a ich cena atrakcyjna. Kompletny system jest dostępny w sprzedaży od września. Czytaj dalej

 

Cały system weber.therm NOVA obejmuje tynki akrylowe, silikonowe i silikatowo-silikonowe, mozaikowe, a także zaprawy klejowe i klejowo-szpachlowe oraz siatkę z włókna szklanego do zbrojenia systemu. Gamę produktów uzupełniła mineralna zaprawa tynkarska weber.min natural i farba silikonowa weber.ton color.

 

Nowe rozwiązania: łatwe w aplikacji i w dobrej cenie

weber.min natural to cienkowarstwowa, dekoracyjna, mineralna masa tynkarska na bazie cementu oraz wapna. Jest dostępna w formie proszku do rozrobienia z wodą na placu budowy. Stosuje się ją na zewnątrz budynku jako ochronę i wykończenie ścian budynków zaprojektowanych w jasnych kolorach.

 

Czytaj również: Kolory które pomogą wykreować aranżacje o niebanalnym charakterze

 

weber.ton color to gotowa do użycia farba elewacyjna na bazie żywicy silikonowej. Jest dostępna w gamie 100 kolorów z linii kolorystycznej KRYSZTAŁ. Nowe farby silikonowe niezależnie od koloru są dostępne zawsze w tej samej cenie. „Stała cena bez dopłat za kolor zapewnia naszym klientom komfort wybierania właśnie tego, co im się podoba. Standardowo cena tynków i farb kolorowych może być wyższa o 50, a nawet 100 proc. W takim zestawieniu farby z linii weber.therm NOVA prezentują się bardzo atrakcyjnie” – mówi Paweł Kielar, Starszy Kierownik Produktu Fasady, Weber. Farbę weber.ton color stosuje się do malowania starych i nowych tynków mineralnych oraz do malowania tynków dekoracyjnych stanowiących wykończenie systemów ociepleń. Farba jest bardzo elastyczna i doskonale kryje mikrospękania. Ponadto jest odporna na warunki atmosferyczne oraz porastanie alg i grzybów, co zapewnia jej trwałość.

 

 

System elewacyjny dla każdego

Na kompletny system elewacyjny weber.therm NOVA składa się 10 produktów. Zaprojektowano go w taki sposób, aby stanowił optymalne rozwiązanie, zarówno dla inwestora, jak i wykonawcy. Korzystając zweber.therm NOVA zużywamy nawet do 20 proc. mniej produktów wchodzących w skład systemu niż korzystając ze standardowych rozwiązań dostępnych na rynku. To z kolei przekłada się na niższą cenę każdego metra kwadratowego elewacji.

 

Czytaj również: Emalia alkidowa z innowacyjną, hybrydową technologią

 

Produkty z nowej linii można stosować zarówno do wykonania elewacji na budynkach wymagających ocieplenia, jak i tych, których ściany są zbudowane z materiałów już gwarantujących ochronę cieplną (np. ściany z gazobetonu murowane na cienkowarstwowy klej o grubości 40 lub 48 cm). Wszystkie można aplikować w dwojaki sposób – maszynowo lub ręcznie, w zależności od preferencji wykonawcy. Produkty rozwiązania weber.therm NOVA można stosować na zewnątrz budynków, ale także w środku, na przykład do wykończenia ścian klatek schodowych, piwnic czy korytarzy.

 

 

„Uniwersalność i szerokie możliwości zastosowania systemu weber.therm NOVA to jego podstawowe atuty. Pracując nad tym rozwiązaniem szczególnie mocno wsłuchiwaliśmy się w potrzeby wykonawców, którzy w znakomitej większości zajmują się pracami ogólnobudowlanymi i nie mają czasu, aby uczyć się na nowo każdego systemu” – komentuje Paweł Kielar z Weber.„System weber.therm NOVA odpowiada na ich potrzeby: rozwiązanie jest uniwersalne i można jest stosować w różnych warunkach” – dodaje.

Źródło: neuron / budnet.pl

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator paneli podłogowych

Społeczność budnet.pl ma już 19298 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 272

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >