Funkcjonalna aplikacja IntesisHome

Funkcjonalna aplikacja IntesisHome

Panasonic rozszerzył funkcjonalność aplikacji IntesisHome do zdalnego sterowania urządzeniami klimatyzacyjnymi Panasonic z linii Etherea. Nowa wersja oprogramowania została rozbudowana o możliwość kontrolowania poziomu zużycia energii oraz konfiguracji tygodniowego harmonogramu pracy jednostek.

 

 W efekcie użytkownicy zyskują możliwość monitorowania systemu grzewczo-klimatyzacyjnego, optymalizacji jego działania i znacznego ograniczenia związanych z tym kosztów. Aplikacja IntesisHome pozwala na zdalnie sterowane systemami klimatyzacyjnymi Panasonic za pomocą smartfonów, tabletów czy komputerów z dostępem do Internetu. Dzięki niej użytkownicy mają możliwość włączania i wyłączania urządzeń, wyboru trybu pracy oraz ustawienia temperatury praktycznie z dowolnego miejsca. Dla serii urządzeń Etherea na 2013 rok Panasonic przygotował nową edycję oprogramowania wyposażoną w dedykowane funkcjonalności.

 

 

Pierwszą z nich jest wprowadzenie powiadomień o zużyciu energii. Aplikacja wskazuje ile kilowatów zostało wykorzystane dla zapewnienia odpowiedniej temperatury w domu w poszczególne dni oraz w całym tygodniu. Dane są również dostępne zbiorczo oraz z podziałem na jednostki zamontowane w konkretnych pomieszczeniach. W efekcie użytkownicy uzyskują pełną wiedzę o energochłonności systemu oraz kosztach, które są związane z jego działaniem.

 

Czytaj również: Izolacja nowej generacji


Drugą z nowości jest wprowadzenie tygodniowego harmonogramu pracy urządzeń. Dzięki niemu system można zaprogramować na przykład w taki sposób, że w dni pracujące jednostki będą się włączały tylko w godzinach porannych przed wstaniem z łóżka i wieczorem przed powrotem z pracy. Z kolei gdy użytkownicy przebywają poza domem, klimatyzacja może być wyłączona. Pozwala to w prosty sposób zracjonalizować jej działanie i ograniczyć związane z nią koszty.

 

 

Nowe funkcjonalności aplikacji IntesisHome zwiększają dodatkowo oszczędności energii, które można uzyskać dzięki innowacjom wprowadzonym w najnowszej wersji modelu Etherea. Jest ona wyposażona w funkcję falowego, rytmicznego dostosowania temperatury, co poprawia komfort użytkowników. Pozwala to również na zwiększoną oszczędność energii, która może sięgać nawet 45 proc. w trybie grzania i 35 proc. przy chłodzeniu pomieszczenia. Dodatkowe obniżenie zużycia energii można uzyskać dzięki systemowi Econavi, który dostosowuje pracę urządzenia do aktywności osób znajdujących się w pomieszczeniu oraz do jego nasłonecznienia.

 

Czytaj również: Alternatywa dla klimatyzatorów


 „Nowa wersja modelu Etherea w połączeniu z rozszerzoną aplikacją IntesisHome zapewnia użytkownikom jeszcze większe oszczędności energii oraz wygodniejsze sterowanie. W efekcie mogą cieszyć się wysoce wydajnymi i zautomatyzowanymi systemami, które same zadbają o ich komfort termiczny. Klienci oczekują takich rozwiązań i dlatego w tym kierunku firma Panasonic prowadzi swoje prace rozwojowe.” – mówi Tomasz Lenarczyk, product manager w firmie Panasonic.

 

Źródło: United PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 16365 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 141

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >