Funkcjonalna aplikacja IntesisHome

Funkcjonalna aplikacja IntesisHome

Panasonic rozszerzył funkcjonalność aplikacji IntesisHome do zdalnego sterowania urządzeniami klimatyzacyjnymi Panasonic z linii Etherea. Nowa wersja oprogramowania została rozbudowana o możliwość kontrolowania poziomu zużycia energii oraz konfiguracji tygodniowego harmonogramu pracy jednostek.

 

 W efekcie użytkownicy zyskują możliwość monitorowania systemu grzewczo-klimatyzacyjnego, optymalizacji jego działania i znacznego ograniczenia związanych z tym kosztów. Aplikacja IntesisHome pozwala na zdalnie sterowane systemami klimatyzacyjnymi Panasonic za pomocą smartfonów, tabletów czy komputerów z dostępem do Internetu. Dzięki niej użytkownicy mają możliwość włączania i wyłączania urządzeń, wyboru trybu pracy oraz ustawienia temperatury praktycznie z dowolnego miejsca. Dla serii urządzeń Etherea na 2013 rok Panasonic przygotował nową edycję oprogramowania wyposażoną w dedykowane funkcjonalności.

 

 

Pierwszą z nich jest wprowadzenie powiadomień o zużyciu energii. Aplikacja wskazuje ile kilowatów zostało wykorzystane dla zapewnienia odpowiedniej temperatury w domu w poszczególne dni oraz w całym tygodniu. Dane są również dostępne zbiorczo oraz z podziałem na jednostki zamontowane w konkretnych pomieszczeniach. W efekcie użytkownicy uzyskują pełną wiedzę o energochłonności systemu oraz kosztach, które są związane z jego działaniem.

 

Czytaj również: Izolacja nowej generacji


Drugą z nowości jest wprowadzenie tygodniowego harmonogramu pracy urządzeń. Dzięki niemu system można zaprogramować na przykład w taki sposób, że w dni pracujące jednostki będą się włączały tylko w godzinach porannych przed wstaniem z łóżka i wieczorem przed powrotem z pracy. Z kolei gdy użytkownicy przebywają poza domem, klimatyzacja może być wyłączona. Pozwala to w prosty sposób zracjonalizować jej działanie i ograniczyć związane z nią koszty.

 

 

Nowe funkcjonalności aplikacji IntesisHome zwiększają dodatkowo oszczędności energii, które można uzyskać dzięki innowacjom wprowadzonym w najnowszej wersji modelu Etherea. Jest ona wyposażona w funkcję falowego, rytmicznego dostosowania temperatury, co poprawia komfort użytkowników. Pozwala to również na zwiększoną oszczędność energii, która może sięgać nawet 45 proc. w trybie grzania i 35 proc. przy chłodzeniu pomieszczenia. Dodatkowe obniżenie zużycia energii można uzyskać dzięki systemowi Econavi, który dostosowuje pracę urządzenia do aktywności osób znajdujących się w pomieszczeniu oraz do jego nasłonecznienia.

 

Czytaj również: Alternatywa dla klimatyzatorów


 „Nowa wersja modelu Etherea w połączeniu z rozszerzoną aplikacją IntesisHome zapewnia użytkownikom jeszcze większe oszczędności energii oraz wygodniejsze sterowanie. W efekcie mogą cieszyć się wysoce wydajnymi i zautomatyzowanymi systemami, które same zadbają o ich komfort termiczny. Klienci oczekują takich rozwiązań i dlatego w tym kierunku firma Panasonic prowadzi swoje prace rozwojowe.” – mówi Tomasz Lenarczyk, product manager w firmie Panasonic.

 

Źródło: United PR / budnet.pl

Tagi

Czytaj też…

Czytaj na forum

  • wesele w plenerze Liczba postów: 77 Grupa: Firmy budow... Cześć! Właśnie wychodzę za mąż. Chciałabym, aby to nie był zwykły dzień, lecz uroczystość, która pozostanie w pamięci każdego uczestnika. Zastanawiam się nad f...
  • Wymiana okien Liczba postów: 6 Grupa: Moja budowa Sama zanim jeszcze zdecyduję się na zakup jakichś konkretnych produktów, staram się możliwie jak najwięcej do wiedzieć na ich temat. Masa cennych informacji na....
  • Geodeta do obsługi budowy Liczba postów: 385 Grupa: Firmy budow... Z kolei ja podczas wykonywania pomiarów i innych usług geodezyjnych korzystałem z usług geodety uprawnionego Pana inż. Witolda Witkowskiego - https://www.poznan...
  • Nowinki technologiczne w oknach i drzwiach tarasow... Liczba postów: 47 Grupa: Budowa i re...
  • Beton – tworzywo do odkrycia Liczba postów: 60 Grupa: Budowa i re... Jeśli jesteśmy w tym temacie to chciałabym wam serdecznie polecić https://www.hplush.pl/izolacja-cieplna ta firma ma najlepsze produkty i naprawdę dobre ceny. O...

Kalkulator ilości tapety

Społeczność budnet.pl ma już 17208 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 243

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >